Mam dosyć diesla, jakie auto benzynowe do 18k ?

Re: Mam dosyć diesla, jakie auto benzynowe do 18k ?

19 Kwi 2016, 10:10

Albo się w coś wierzy albo nie :wink:
Civiciem VIII 1.8 też nie jeździłeś, a często piszesz, że to oszczędny silnik, którego nie warto gazować. Czyli w tym wypadku wierzysz w opinie innych forumowiczów?
Wiesz co by się tu działo, gdyby np. jakiś nowy forumowicz napisał, że Golf 1.6 pali mu w mieście 8 litrów? Byłbyś jednym z pierwszych, którzy mieszaliby go z błotem :wink: Zapewne taki forumowicz skończyłby tu z jakimś ostrzeżeniem za pisanie głupot - całkowicie zresztą słusznie.
Pamiętaj, że nasze wpisy czyta wiele osób, które szukają samochodu dla siebie - bajkopisarstwo należy wytykać niezależnie od tego czy jego autorem jest VAGowiec czy fanatyk Lexusa. Potem taki świeżak kupuje GS430 i się dziwi skąd się bierze 17-20 litrów skoro miało być 12. Tak jak napisał 959 zaniżanie spalania to prawdziwa plaga na polskich forach (forum BMW to dobry przykład, jednemu E46 328i pali 10 litrów w mieście, innemu 18 :D ) i też mam na to uczulenie.
łysy30
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 i-vtec 140KM
Paliwo: Benzyna

19 Kwi 2016, 10:53

Ja nie zaniżam spalania, a wgląd do moich raportów ma każdy :ok:

Problem w tym, ze Lexusa GS 430 ma bardzo niewiele osób w PL i ciężko zweryfikować spalanie - są straszne rozbieżności. Po prostu jeden kupuje V8 do upalania, a drugi do dostojnego przemieszczania się - kwestia jak kto jeździ :)
Civiców na polskich drogach jest multum, a opinie co do spalania są bardzo podobne w większości przypadków stąd śmiem twierdzić, że tak jest.
Jako mgr inż zostałem nauczony, że dokładność pomiaru rośnie z liczbą próbek :)

Co do 1,6 VAGa to kolega, któremu pomogłem kupić Octavię wystarczająco opisał mi wrażenia z dynamiki po przesiadce z 1,6 na 1,8 kwitując, że pali tyle samo.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 60
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

19 Kwi 2016, 11:22

łysy30 i reszta Panów wiem że trudno Wam uwierzyć w pewne fakty ale wytłumaczcie mi co prezentowałem na zdjęciach? czemu zawsze tankuje tyle samo i pod korek przy danym dystansie przebytym na jednym na baku... :?:
I co ciekawe jeżdżę po całej Polsce od Koszalina do Żywca bardzo często wożąc osoby które partycypują ze mną w kosztach więc za każdym razem jest ten sam schemat rozliczeń... i żeby nie było nie szaleje po 180km/h, w mieście jeżdżę logicznie ale bardzo wartko a auto staram się trzymać w maxymalnie dobrej kondycji...
I fakt może komuś wyjdzie takie spalanie o którym Wy piszecie ale tak się składa że miałem/mam kilka V8ek i powiem tak ogólnie że albo ktoś jeździ jak pupa albo ma zepsute auto... bo nawet ford f350 super duty V8 palił mi około 23-26l więc skąd te wasze wyniki??? po 20l na sedana :D
łysy30 napisał(a):Owszem, to oszczędne V8, ale cudów nie ma - czterocylindrowy silnik Hondy 2.4 w Accordzie VII spala w mieście 13 litrów, co jest rewelacyjnym wynikiem jak na 190KM (a tu mamy cięższe auto, 4 dodatkowe cylindy i prawie 100KM więcej).

I to są właśnie szczegóły o których zapominasz ponieważ inaczej będzie palił r4 słabeusz, inaczej będzie palił r4 podciągnięty a jeszcze inaczej w tej samej budzie spali V6 już nie mówiąc że r6 i V8 kieruje się jeszcze innymi prawami...

Więc Tobie trudno to zrozumieć dokładnie tak samo jak właścicielowi hondy civica ufo 1,4 który pali tyle samo co 1,8 ...

Dlatego jeżeli nie wierzycie w zdjęcia w które wklejałem i mogę wkleić jeszcze raz bo zniknęły razem z wyczyszczeniem poprzedniego tematu... :angry:

OGŁASZAM KONKURS .... wytypujcie jednego z Was możemy się spotkać byle nie 500km od Warszawy zabiorę go na pokład mojego auta i przetestujemy to o czym piszę ... jeżeli wyjdzie to Wasze kosmiczne spalanie każdemu z Was wysyłam flaszkę 0,5l :mrgreen: jeżeli wyjdzie po mojemu to każdy z Was mi wysyła flaszkę :naughty:

Co Wy na to??? :twisted:

Wiem o tym ze np: Dzida jest z Biłgoraja a ja będę w Kraśniku więc możemy się tam spotkać i pojeździć bo muszę zajrzeć do Puław i Dęblina więc w sam raz żeby dłuższą chwilę potestować :D :?: :ok:

I wiesz łysy30 jak się okaże że nie masz racji to będziesz kupował GSa co jest mi nie na rękę bo im więcej chętnych tym trudniej o auto :D

Dzida a jeżeli miałbyś czas to możemy ustawić się jeszcze w inny sposób z większą ilością moto atrakcji i to konkretnych ale to jak zgodzisz się na test :D
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe

19 Kwi 2016, 11:37

@dzida
To co, robiac 15-20tysiecy rocznie mam spalac 20litrow w benzynie, bo diesel sie moze zepsuc? Nie mam zamiaru rezygnowac ze spalania o prawie 10 litrow mniejszego, bo komus diesel wydaje sie drogi - to raz.
Dwa - moze jestes na tyle bogaty, ze stac Ciebie na lekcewaznie spalania - dla mnie i kazdego rozsadnie myslacego wydawanie 7tysiecy zlotych WIECEJ w ciagu roku na SAMO PALIWO to duzo. Tak moj drogi kolego tyle rocznie zostaje w kieszeni, gdy roznica spalania wynosi 8litrow i robisz 20kkm.
:naughty:
959
Aktywny

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

19 Kwi 2016, 11:45

szybki wiesz chętnie bym się umówił, bo jak powiedziałem nie mam powodu aby Ci nie wierzyć lub wierzyć - po prostu nie miałem doświadczenia z V8 co próbujesz innym wyjaśnić i nie mam jak tego opisać :?
W Kraśniku raczej nie będę ale jakbyś się jakimś cudem pojawił w Lublinie na motosession to byłoby fajnie zerknąć na GSa :mrgreen:

959 napisał(a):Tak moj drogi kolego tyle rocznie zostaje w kieszeni, gdy roznica spalania wynosi 8litrow i robisz 20kkm.

to wtedy zakładam LPG i cieszę się konkretnym silnikiem, jeżdżę jeszcze szybciej, mam banana na twarzy z powodu pomruku silnika, a nie terkotu i... jest taniej. Ostatnie dla Ciebie się tylko liczy nie zważając na resztę argumentów technicznych, fizycznych i chemicznych, które Ci przedstawiałem i nie docierają do Twojej niewiedzy w tych zakresach.

Czekam na argument w stylu "Gaz jest do zapalniczek" ;)
I proszę Cię uświadom nas co jest takiego drogiego w naprawie w benzyniakach co ciągle forsujesz?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

19 Kwi 2016, 12:13

To sie nie doczekasz, bo ja do gazu nic nie mam, ale w swoim samochodzie bym go nie zamontowal i tyle.

Prosty benzyniak r4 to w zasadzie nie moze byc drogi w naprawie, bo na szrocie drugi kosztuje 300zl, ale wieksze benzyny beda kosztowne. Podam przyklad ile znajomy wladowal w xj8 z 2000roku.
Wadliwy rozrzad i dotyczy to w zasadzie kazdego jaguara v8 z tamtych lat - 3000zl(trzeba wymienic na poprawiona wersje), wariatory sa dwa 2000zl.
Producent zaleca tez, zeby wymieniac wszystkie cewki co 120kkm - 3600zl. I to jest pakiet startowy dla kazdego v8 jaguara z tamtych lat.
Do tego pelno jakichs elektronicznych drobiazgow, olej w skrzyni, silniku, filtry, kable, swiece. I to wszystko w pierwszym roku uzytkowania, a gdzie zawieszenie? Im wiekszy silnik tym drozsze czesci.
Tylko prosze nie pisz, ze powinien kupic lexusa, bo to sie w ogole nie psuje. Kazdy stary samochod sie psuje, a im wiekszy wynalazek tym drozszy serwis.
:naughty:
959
Aktywny

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone
    W weekend 16-17 kwietnia zaczynają się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). W 6-godzinnym wyścigu w Silverstone w Wielkiej Brytanii Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, ...
     Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...

• Re: Mam dosyć diesla, jakie auto benzynowe do 18k ?

19 Kwi 2016, 12:26

959 napisał(a):ja do gazu nic nie mam, ale w swoim samochodzie bym go nie zamontowal i tyle

mam tak samo :ok:

959 napisał(a):Tylko prosze nie pisz, ze powinien kupic lexusa, bo to sie w ogole nie psuje. Kazdy stary samochod sie psuje, a im wiekszy wynalazek tym drozszy serwis.

nie powiem ale podałeś skrajny przypadek Jaguara, który nie dotyczy większości benzyniaków. Jako druga strona medalu to popularny u nas 3,0TDI - wymiana rozrządu prawie 5k.

Chodzi mi o przyziemny silnik benzynowy i co jest w nim tak drogiego w porównaniu do osprzętu diesla :sly: A nie to co się spotyka w obydwu konstrukcjach jak alternator.

959 napisał(a):Do tego pelno jakichs elektronicznych drobiazgow, olej w skrzyni, silniku, filtry, kable, swiece.

nie wymieniasz tego w dieslu? :o przecież to rzeczy eksploatacyjne

959 napisał(a):a gdzie zawieszenie? Im wiekszy silnik tym drozsze czesci.

no właśnie - weź pod uwagę, że silniki diesla są ciężkie ;)
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Kwi 2016, 12:35

959 napisał(a):Tylko prosze nie pisz, ze powinien kupic lexusa, bo to sie w ogole nie psuje. Kazdy stary samochod sie psuje, a im wiekszy wynalazek tym drozszy serwis.

Z tą różnicą że rozrząd do gs-a V8 kosztuje 1k. hmm a reszta nie spotkałem się z awarią więc nie wiem... ale cały silnik kupisz za 3,5k...

I żeby jeszcze dać Ci więcej do myślenia uczestniczę w przygotowaniu lexa z 1994r do driftu ma 360tyś.km. i będzie seryjny silnik podkręcony x2,5 czyli około 450km/550Nm, seryjny dyfer, seryjne zawieszenie+gwint itd... a będzie palił około 10kompletów opon na weekend :twisted:

959 proszę Cię nie upieraj się z ta taniością diesla bo denerwujesz tych co właśnie wyjechali od mechanika :D
    Przejedź się (więcej niż jeden dzień) dobrą beną i dopiero opisuj... ten brak oszczędności...

dzida napisał(a):W Kraśniku raczej nie będę ale jakbyś się jakimś cudem pojawił w Lublinie na motosession to byłoby fajnie zerknąć na GSa :mrgreen:

A kiedy będzie???
    Jeżeli termin mi podejdzie to wpadnę i zrobimy foto relację

p.s

Dziś przeraziliście mnie i poleciałem na stację (mogę zrobić zdjęcie faktury :D ) i zatankowałem do pełna 67,9l po zrobieniu 545km więc chyba mam auto popsute :D

No to Panowie jak coś to Finlandia 0,5 będzie ok... :D :ok:
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

19 Kwi 2016, 13:26

szybki napisał(a):Jeżeli termin mi podejdzie to wpadnę i zrobimy foto relację
    no i mam nadzieję że ktoś ją wrzucił na forum :naughty: nie mam na myśli jedynie wyników spalania ale samo żelazo :wink:
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

19 Kwi 2016, 13:28

szybki napisał(a):No to Panowie jak coś to Finlandia 0,5 będzie ok... :D :ok:

Jeśli przegram to z przyjemnością Ci taką kupię, oczywiście zakład przyjmuję :ok: Mam zamiar zamienić w przyszłości Hondę na dwa auta (jedno do miasta, drugie na trasy), bo kompromis w postaci kompaktu jest jednak kompromisem, za którymi nie przepadam - nie wykluczam więc, że będzie to GS, o ile żona nie będzie marudzić, że "stary" i "brzydki" :D
    łysy30
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 12 09 2001
    Auto: Honda Civic VIII
    Silnik: 1.8 i-vtec 140KM

19 Kwi 2016, 13:28

szybki napisał(a):A kiedy będzie???
    Jeżeli termin mi podejdzie to wpadnę i zrobimy foto relację

7-8 maj Targi Lublin
    Pisz do Artka to Ci załatwi akredytację :D
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Kwi 2016, 13:33

Swego czasu jak miałem Honde Odyssey III 3.5 V6, 255KM i-vtec z opcją rozłączania cylindrów średnie spalanie w tak dużym vanie uzyskiwałem 13litrów z jazdą do 130km/h.
    Lexus GS zwróćcie uwagę na niski współczynnik oporu powietrza, świetny silnik V8, dac dobre oponki i średnie spalanie może wynieść poniżej 10litrów.
    noisy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
    Miejscowość: Tomaszow
    Prawo jazdy od: 27 02 2003
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: VW Passat
    Silnik: 1.8T
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 1998

19 Kwi 2016, 15:52

Więc, tutaj autor tematu :mrgreen:
    Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że potrzebuje auta benzynowego.
    Można powiedzieć, że cholernie podoba mi się SAAB 9-3 II 2.0T w kombi, bagażnik i przestrzeń jaką potrzebuje + dobre osiągi i spalanie, no i ładniejszy od Vectry C.
    Tylko jak wczesniej wspominalem, boje się tego, że okaże się, że z częściami nie jest różowo albo są droższe od konkurencji :( .
    No i ta A4 B6 1.8T zostaje, ale prędzej chyba znajdę zadbanego SAABa?

Powiedzcie coś więcej na temat tych aut, co Wy byście wybrali :) ?
    neerg
    Nowicjusz

Auto: Skoda Octavia

19 Kwi 2016, 16:11

neerg napisał(a):Tylko jak wczesniej wspominalem, boje się tego, że okaże się, że z częściami nie jest różowo albo są droższe od konkurencji :( .

nie bój nic - mój sąsiad też miał obawy a teraz jest zadowolony, bo ma to co chciał ;)
    Wg mnie największa wada to jakość montażu wnętrza, a tak to bardzo przyjemne i co ważne dla niektórych bezpieczne auto.

Audi A4 1,8T i Saab 9-3 2,0T to mają bardzo podobne charaktery. Pierwsze celuje w konserwatystów, a drugie w tych co lubią się wyróżnić. Ja miałem okazję przyglądać się A4 i 9-3 stojącym "drzwi w drzwi" tylko, że z dieslami i wybrałbym Saaba. Przebolałbym to średnie wnętrze na rzecz nietuzinkowości (jak to sąsiad opisuje - laski się oglądają :D ), co nie znaczy, że Audi jest złe.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Kwi 2016, 17:37

O to wspaniale :)

Może jeszcze ktoś się wypowie, jakieś inne za lub przeciw, chętnie poczytam każdą opinię :ok: ?
    neerg
    Nowicjusz

Auto: Skoda Octavia

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili