Mam problem z zarejestrowaniem auta z Francji. Pomocy!!!!!!!

Mam problem z zarejestrowaniem auta z Francji. Pomocy!!!!!!!

30 Sty 2010, 19:48

Witam wszystkich forumowiczów.
Zakupiłem pod koniec grudnia moją wymarzoną C5. Od gościa co ma autohandel i zajmuje się na co dzień sprowadzaniem takich aut z Francji.Samochód opłacony, wykupione ubezpieczenie na miesiąc i tłumaczenia,brak jednej rejestracji (założona z innym nr.rejestracyjnym). Problem pojawił się gdy poszedłem do Wydziału komunikacji zarejestrować auto. Zestaw moich dokumentów to:
1.Certificat D'Immatriculation Provisoire De Vehicule-czyli tak zwany próbny dowód rejestracyjny bez adnotacji czy można go zarejestrować ponownie czy nie.Tylko uprawniający do ruchu tym pojazdem.Nieważny ponieważ minął termin na który był wydany.
2.Kopia: Zaświadczenie Regon,wpis do ewidencji.
3.Recykling
4.2 przeglądy techniczne
5.Fakturę zakupu we Francji
6.Fakturę zakupu przeze mnie.
7.Ubezpieczenie które mi właśnie się skończyło.
W wydziale komunikacji mi powiedzieli że do rejestracji jest wymagany stały dowód rejestracyjny, a tymczasowy nie wystarcza ponieważ nie został zakończony proces rejestracji w/w pojazdu we Francji. Natomiast ja grzebałem w necie i wszędzie pisze że takowy dowód poprzedni właściciel musi zdać przy rejestrowaniu a nabywcy wydawany jest tymczasowy dowód jako karta wywozowa( tzw karte grize). Natomiast oni stwierdzili że albo będę miał stały dowód albo zaświadczenie z urzędu (prefektury) Francji co stało się z dowodem. Dzwoniłem do sprzedającego mi ten pojazd i obiecał załatwić w/w zaświadczenie. I czekam już ponad 3 tygodnie, auto stoi a gość twierdzi że wysłał je do mnie 2 tygodnie temu (nie posiada potwierdzenia ani nr listu i ciul). Nie da się jakoś tego auta zarejestrować bez tego zaświadczenia lub wystosować pisma i wysłać pocztą żeby otrzymać takie zaświadczenie. A może ktoś miał podobny problem. Normalnie masakra. Nie wiem już co robić.
Czarnota MArcin
felek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 Sty 2010, 08:50
Miejscowość: olkusz

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa
  Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti