Mandat - jak rozłożyć na raty?

19 Lut 2012, 02:55

Witam ;) Mam ukończone 17 lat i swój samochód spisany na kolegę , Dzisiaj po raz pierwszy od 2 lat mojej kariery za kółkiem bez prawka złapała mnie policja za mały błąd na dodatek w pierwszy dzień jazdy moim nowym samochodem - jechałem na postojowych a przepisów w większości przestrzegam , Wiadomo nie zawsze pojadę 40 km/h bo kierowcy za mną chyba by mnie zabili . Dostałem 500 zł mandatu , byłem z dziewczyną więc wcisnąłem im że pożyczyłem samochód od kolegi i chciałem pokazać dziewczynie jak jeżdzę . Kolega przyszedł wszystko potwierdził , panowie policjanci mili no może jeden , bo drugi siedział cicho jak myszka ;) Dało radę z nim pogadać w czasie kiedy czekaliśmy na mojego kolegę . Mam tydzień na zapłacenie mandatu i moim jednym z pytań jest czy mogę go jakoś rozłożyć na raty ( 2 miesiące ) lub poprostu olać to i wysyłać im co jakiś czas po ileś złotych ? Oczywiście chciałbym zrobić tak żeby mamuśka się o tym nie dowiedziała czyli dokładnie żeby nic nigdy nie przyszło mi do skrzynki typu że mandat został zapłacony lub coś w tym stylu . Mam czarnego Fiata Czikoczento ( napisałem tak bo nie wiem jak to się pisze ) i mam zamiar dalej nim śmigać . Najgorsze jest to że posiada inne rejestracje - nie z tego miasta gdzie mieszkam . Czy ten samochód jakoś częściej będzie kontrolowany ? Myślicie że mogę jezdzić dalej po mieście , czy najlepiej byłoby zmienić samochód na inny ? Poprostu nie chcę sobie kiedyś jechać przepisowo i zostać zatrzymany tylko dlatego że wcześniej zostałem w nim złapany bez prawka . Dziękuje za odp i pozdrawiam ;)
Beno119
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

19 Lut 2012, 10:09

Beno119 - przeginasz jak tylko możesz - jeśli w wieku 17 lat nie przestrzegasz podstawowych zasad współżycia w społeczeństwie to co będziesz robił za kilka lat pracując ??
A propos - pracujesz, że masz kasę na mandaty i paliwo ??
Rada wapniaka nie może być inna - wstrzymaj się 9 miesięcy od jazdy i po 17latach i 9 miesiącach życia zapisz się na kurs, zdobądź uprawnienia.. Znając życie - nie zdasz za pierwszym razem .. Na 100% ..

Teraz o karze - mandat możesz płacić w ratach - na przelewie (na druku mandatu masz nr konta) napisz, że to rata .. Nie jest to oficjalnie legalne, ale przecież dla Ciebie przestrzeganie zasad to ciemna magia ..
Kolega ma szczęście - za udostępnienie auta wiedząc, że nie masz uprawnień powinien też beknąć ..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

19 Lut 2012, 11:33

Beno119 napisał(a): Najgorsze jest to że posiada inne rejestracje - nie z tego miasta gdzie mieszkam .

A więc zarejestrowany jest w innym WK.Jak Ci "smerfy"śmigna DR to będziesz mial dodatkowe problemy...A więc czy warto... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

19 Lut 2012, 14:55

Kolego widzę że dla ciebie podchodzę pod przestępcę . Przestępcami są ci co jeżdżą z zakazem prowadzenia pojazdów . Interesuje się samochodami i na nie pieniądze zbieram z kieszonkowych tak jak opłacę mandat z kieszonkowych i z pieniędzy które mam odłożone . Większość osób w moim wieku wydaje kase na używki ... niestety jestem innym typem i zamiast biegać na haju wolę zabrać sobie swoją dziewczynę i śmignąć z nią za miasto nad jeziorko moim samochodem . Nie mam auta żeby `` przykozaczyć `` przy koleżkach paleniem gumy itd tylko po to aby czasem w nim pogrzebać lub poprostu jezdzić tam i z powrotem ;) Nigdy nie byłem karany , Nie ty , nie ja i nie 200 , 300 osób nie raz złamało nasze prawo więc nie pisz że jeżeli teraz jeżdzę bez prawka to za kilka lat będzie ze mnie bandyta ( zrozumiałem tak to co napisałeś ) . Co do mandatu nie wyślę przelewem ponieważ chcę aby moja mamuśka o tym się nie dowiedziała więc gdzie indziej mogę to załatwić ? Oczywiście z osobą pełnoletnia zapewne będę musiał biegać czyli z kolegą (właścicielem samochodu oczywiście tylko na papierku) Mam jeszcze pytanko czy panowie policjanci będą patrzyli na ten samochód jakoś `` inaczej `` ? Panowie którzy mnie złapali nie interesowali się stanem technicznym , rzucili okiem na dowód , OC i czekali na mojego kolegę . Nawet umowy kupna-sprzedaży nie chcieli . Pozdrawiam :)
Beno119
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

20 Lut 2012, 10:11

Możesz pisać o rozłożenie mandatu na raty do urzędu wojewódzkiego (tam też uzyskasz wzór podania, i szczegóły).

interesuje się samochodami i na nie pieniądze zbieram z kieszonkowych tak jak opłacę mandat z kieszonkowych i z pieniędzy które mam odłożone . Większość osób w moim wieku wydaje kase na używki ... niestety jestem innym typem i zamiast biegać na haju wolę zabrać sobie swoją dziewczynę i śmignąć z nią za miasto nad jeziorko moim samochodem .


Racjonalizacja i umoralnienie swoich czynów poprzez porównywanie się do kolegów biorących narkotyki jest o tyle nie trafne, że choć oni biegają na haju, to wyrządzenie komukolwiek krzywdy jest dużo mniej prawdopodobne niż ty (poprzez niedoświadczenie i braki w edukacji) zabijający kogoś na drodze. Zresztą nie możesz krytykować i oceniać innych, skoro sam łamiesz prawo - to hipokryzja. Łamanie prawa jest łamaniem prawa.
emilie
Początkujący
 
Posty: 96
Auto: Audi Q7

20 Lut 2012, 12:22

Beno119 napisał(a):Kolego

To chyba do mnie .. :roll:
Beno119 napisał(a): Przestępcami są ci co jeżdżą z zakazem prowadzenia pojazdów .

No i ci co nie mają pozwolenia czyli prawa jazdy - tu masz rację .. A dla mnie to to samo .. :evil:
Beno119 napisał(a): jeżeli teraz jeżdzę bez prawka to za kilka lat będzie ze mnie bandyta

Oby nie - w tym celu piszę abyś się opamiętał ..
Beno119 napisał(a):Nigdy nie byłem karany

A mandat to nie kara ?? Też kara .. :lol:
Beno119 napisał(a): Interesuje się samochodami i na nie pieniądze zbieram z kieszonkowych tak jak opłacę mandat z kieszonkowych i z pieniędzy które mam odłożone

I to się chwali ..
Beno119 napisał(a):nie wyślę przelewem ponieważ chcę aby moja mamuśka o tym się nie dowiedziała

Przecież na poczcie możesz posłać przekazem ..
emilie napisał(a):zabijający kogoś na drodze.

Własnie - czy zastanowiłeś się kiedyś co będzie gdy będziesz uczestnikiem wypadku - Beno ?? Nie musi być z Twojej winy - i tak będziesz winny ..
To jest forum, więc z założenia służy do dyskusji, wyrażania opinii itp - nikt z ciebie nie robi przestępcy.. Będziesz nim gdy dostaniesz wyrok skazujący przez sąd .. Narazie jesteś nieposłusznym, łamiącym prawo obywatelem ..
Przecież legalnie i na spoko można dziewczynę zabrać za miasto na rowerze lub skuterze ..
Ale wtedy nie byłoby tego tematu i zanudziłbym sie na śmierć .. :lol: :lol:
Pozdro
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...