Marki samochodow nadajace sie do przerobienia na inst. LPG

Marki samochodow nadajace sie do przerobienia na inst. LPG

01 Mar 2008, 10:56

Witam serdecznie! :D

Czy mozna stwierdzic jednoznacznie, ktore pojazdy nadaja sie do przerobienia na instalacje LPG , a ktore nie ? Oczywiscie piszac 'CZY SIE NADAJA' mam na mysli: czy nie bedzie jakichs wiekszych, uciazliwych problemow z uzytkowaniem.

Mam tutaj na mysli samochody sprowadzane z rynku USA.

Pytam, poniewaz zarobilem wystarczajaco by kupic wymarzony samochod, no ale nistety na rynku amerykanskich sa zazwyczaj duze litraze... a co za tym idzie - wysoke spalanie i wysokie koszty uzytkowania samochodu... a ze duzo jezdze, mysle nad sprowadzeniem samochodu i przerobieniem na gaz LPG.

Bardzo prosze o pomocne posty.

Pozdrawiam!

P.s. Przepraszam za brak polskich znakow. :roll:
Carpe diem.
Trublu
Nowicjusz

Re: Marki samochodow nadajace sie do przerobienia na inst. L

01 Mar 2008, 11:27

Słuchaj to zalerzy na jaki, bo są instalacje po 5-6 tyś ze spesjalnymi urządzeniami przy których spalanie i osiągi są takie same jak przy benzymie, myślę, że chyba chodzi ci o najtańsze instalacje.
PHAETON SZCZECIN
Początkujący

Miejscowość: Szczecin

01 Mar 2008, 12:28

PHAETON SZCZECIN napisał(a):Słuchaj to zalerzy na jaki, bo są instalacje po 5-6 tyś ze spesjalnymi urządzeniami przy których spalanie i osiągi są takie same jak przy benzymie, myślę, że chyba chodzi ci o najtańsze instalacje.

No wlasnie nie sprecyzowalem... chodzi mi o instalacje z gornej polki, poniewaz chcialbym kupic samochod (powiedzmy) w miare nowy ( rocznik 2002 - 2004 ) a co do samego samochodu to: BMW serii 3 lub 5/ Audi A4 lub A6, ewentualnie Honde lub Toyote tej klasy co wspomniane wczesniej samochody.
Poza tym, bedzie to samochod do uzytkowania codziennego, nie na handel, dlatego chcialbym zainwestowac w gaz tyle zebym pozniej nie plakal ze mi sie silnik rozklekotal...
No, a ze planuje sprowadzic auto na benzyne z USA (bo diesli raczej sie tam nie uzyczy) to chce sprawic PORZADNA instalacje LPG.

Prosze tylko sie nie wysmiewac w stylu: 'skoro stac na taka fure a nie stac na benzyne to bezsensem jest kupowanie takiego auta' , bo osobiscie zetknalem sie z uzytkownikami instalacji LPG ktorzy zachwalali ten rodzaj paliwa... a podobno: MADRY WIE NA CZYM OSZCZEDZIC... :D

Phaeton Szczecin , zauwazylem ze na innym watku zalozonym przeze mnie zamiesciles posta , ale zapytam sie juz w tym watku o to co jest zwiazen z tym drugim moim topikiem:
Moglbys mi podac przykladowy adres strony www, na ktorej moglbym poprzegladac pojazdy z Belgii oraz Francji ?

Dzieki serdeczne za odzew.
Carpe diem.
Trublu
Nowicjusz

01 Mar 2008, 16:16

Do do LPG wiem, że nie jest zalecany do BMW.

Nie znam takiej storny ja jeżdżę po komisach i ludziach, no i mam kumpa w Belgi.

Widziałem niedaleko Zwole w Holandii komis z amerykańskimi autami, facet miał tam chyba z 70 corvett (stare i nowe).
PHAETON SZCZECIN
Początkujący

Miejscowość: Szczecin

04 Mar 2008, 17:12

praktycznie do każdego można zalożyć lpg , nawet do diesla.......
pytanie tylko czy się to opłaci ?
74
Początkujący

04 Mar 2008, 18:33

Hmmm,LPG w dieslu?Ciekawe to jest.Owszem,jest taka instalacja LPG w silnikach diesla,ale to na specjalnych statkach,które przewożą ten gaz i wykorzystują go jako swoje paliwo.Ale to tylko w tym jednym przypadku,ponieważ jest to baaaardzo skomplikowane.Ale w samochodach jeszcze się z tym nie spotkałem.Może kolega rozwinąc bardziej ten temat?Człowiek cholerka uczy się całe życie i normalnie tak,to nie nadąża za technologią....
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

• Re: Marki samochodow nadajace sie do przerobienia na inst. L

05 Mar 2008, 20:37

lpg w dieslu spotkać można w autobusach komunikacji miejskiej ,
    nie jestem pewien ale w rzeszowie to chyba nawet cng mają pozakładane w autobusach
    wyższość ekologii nad ekonomią..
    74
    Początkujący

05 Mar 2008, 20:41

z tego co wiem jest to nadal silnik wysokoprężny ( brak iskry) i wraz z mieszanką gazu wtryskiwana jest minimalna ilość on dla zapłonu
    74
    Początkujący

06 Mar 2008, 13:10

Tak , diesla też można zagazować . Takie coś miałem okazje obejrzeć i zapoznać się ze sczegółami technicznymi już w latach 80-tych ubiegłego wieku .Pewien instytut motoryzacyjny ( dawno to było i niepamiętam jaki )
    zrobił coś takiego w wywrotce Kamaz . Tak jak kolega wyżej napisał w dalszym ciągu był wtryskiwany On w minimalnej ilości i korygowanej specjalnym korektorem w miare wzrostu obrotów silnika ( niezbędna była przeróbka pompy wtryskowej ) . Gaz był podawany , o ile pamiętam dopiero w momencie przekroczenia przez silnik wolnych obrotów .
    Było kilka problemów - Zamiast koła zapasowego , za kabiną , były zainstalowane butle . Sporo ich było , bo zużycie gazu na setke , mogło powalić na kolana . Takie auto , w terenie ,; pod koparką ; mogło spalić ropy nawet i z 50 l / 100 km . Gazu szło du......żo więcej , no i nie było stacji napełniania gazu :cry: , zresztą w tym projekcie wymieniało się butle. Być może dlatego na ówczesne czasy ten pomysł się nie przyjął .
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

10 Mar 2008, 22:08

morris
    Początkujący

Miejscowość: Lublin

15 Mar 2008, 13:57

większość marek sie do tego nadaje ale najlepiej założyć instalacja w tanim aucie bo przecież nikt nie założy gazy w audi r8.
    kupie sobie vw phaetona ;)
    mistrzu567
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice

22 Mar 2008, 00:49

he he he Nie no przerabianie diesla na LPG to raczej totalna glupota :PPP
    Ale wiecie Panowie (lub Panie jesli sie takze udzielaja na forum :lol: ) mi chodzi o to, ze sa na pewno pewne modele pewnych marek ktorym instalacja LPG jest (ze tak to okresle) bardziej przyjazna (w sensie, ze nie ma wielkich problemow z uzytkowaniem) a sa takei modele samochodow, w ktorych np. problemy z silnikiem pojawilyby sie praktycznie po przejechaniu nie wielkiej ilosci kilometrow.
    Carpe diem.
    Trublu
    Nowicjusz

22 Mar 2008, 15:58

Tak jak koledzy piszą - diesla da się przerobić na gaz,ale jest to nie LPG tylko CNG,jak to zresztą pisze w artykule,który zaaplikował nam kolega Morris.A że do samochodu osobowego jak narazie nadal nie opłaca się zakładać instalacji CNG,uznajemy,że nie przerabia się osobówek,czy nawet dostawczaków i terenówek na CNG.Zarówno benzyniaków jak i diesli.A w szczególności diesli.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

22 Mar 2008, 23:18

Panowie, Panowie ale trzymajmy sie zagadnienia. Tak wiec ponaglam pytanie:

Czy mozna powiedziec, ze (przykladowo) BMW serii 3 z 2001r. nadaje sie do przerobienia na instalacje LPG , a Audi A4 z 2001r. juz nie ?
    Oczywiscie uzywajac okreslenia: NADAJE SIE lub NIE NADAJE SIE mam na mysli jakas specyfikacje silnikow, sposob ich wykonania czy co tam jeszcze moze miec wplyw na poprawne i bezawaryjne uzytkowanie samochodu z instalacja LPG.

Jest to dla mnie bardzo istotne. Prosze o odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Carpe diem.
    Trublu
    Nowicjusz

24 Mar 2008, 19:10

Ja na twoim miejscu takich informacji zasięgnął bym tylko i wyłącznie w dobrym !!! warsztacie gdzie montują instalacje LPG.
    Niedowiarkom że silnik wysokoprężny może byc zasilany LPG proponuje wpisac w google np: "LPG w dieslu"
    Gregory
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili