Masa w kostce ISO

Masa w kostce ISO

02 Lis 2010, 12:59

Witam,

Dziś zakupiłem przejściówkę ze złącza Nissan na kostkę ISO i po podłączeniu do niego radia zacząłem zastanawiać się co zrobić z masą wychodzącą z kostki...w kieszeni od radia skąd wychodzą wszystkie przewody jest metalowa belka/rurka ale po podłączeniu do niej masy radio zaczyna się świecić (tzn. przyciski, nie wyświetlacz) i wydaje z siebie odgłos syczenia/szumienia. Od razu jak to usłyszałem odłączyłem masę w obawie o spalenie podzespołów.

Tak więc mam pytanie, czy trzymać masę w styku z belką i sprawdzić co stanie się dalej czy może szukać jakiegoś innego uziemienia? I jeśli innego, to jakiego?
Dwoogy
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

Re: Masa w kostce ISO

03 Lis 2010, 09:41

Musisz posprawdzać przede wszystkim czy "prądy",zasilanie po pozycyjnych ,pokrywaja sie z instalacja kostki iso Kabel masowy z kostki iso napewno "idzie "do masy wiec zanim podlaczysz radio dokladnie posprawdzaj probowka samochodowa nie miernikiem Poszukaj na googlach tytul "kablomania" i dopasujesz schemat ze swojego auta do iso Powodzenia
Odkodowanie radii samoch email:stanislawgoclon@o2.pl tel 509674475 GG 6005324
elektron1234
Aktywny

Miejscowość: Rzeszow

03 Lis 2010, 14:50

Ważne jest który to rok Nissana oraz ile pinów ma złącze, ile jest złącz - jedno czy dwa no i jakie radio było oryginalnie. Do 2000 miały inne kostki, a po 2000 miały inne.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Lis 2010, 16:18

Nissan rocznik 92, przejściówka na ISO jest podłączona więc ilość pinów chyba nie ma znaczenia teraz choć mogę się mylić...ze złącza Nissana jest 7 styków w większej kostce, w mniejszej 4. Są one w ustawieniu:

11000 011
11111 011

Jedynka oznacza styk, 0 brak styku.
Masa nie wychodzi ze złącza tylko z kostki ISO.
Dwoogy
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

03 Lis 2010, 18:17

W złączu od strony samochodu też powinna być masa. Samych złącz Nissana są trzy rodzaje, ale żaden nie pasuje do twojego opisu. Zapodaj może jakie masz radio - model i typ. Może w ten sposób coś się uda ustalić.
Piszesz, że masa wychodzi z kostki ISO. A co w tym miejscu jest od strony złącza Nissana? Jest puste miejsce, czy jest jakiś przewód?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    System car-sharingu we Wrocławiu - 200 elektrycznych Nissanów System car-sharingu we Wrocławiu - 200 elektrycznych Nissanów
    Nissan, lider globalnego rynku samochodów elektrycznych oraz producent najpopularniejszego pojazdu elektrycznego na świecie – Nissana LEAF – został wybrany przez operatora systemu, firmę Enigma, dostawcą ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E21 - Rekin, drift
      Men's Day 2010
      BMW Concept X4, Sports Activity Coupe, przednia lampa LED
      Car Hi-Fi