Maserati

20 Lut 2011, 08:15

Witam.
Być może ktoś powie mi więcej, niż sam wiem. W sieci jak dotąd nie znalazłem żadnego serwisu w Polsce, który może zajmować się naprawą Maserati. Oczywiście wiem, że marka nie ma oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce, ale zastanawiam się, czy któraś z firm koncernu typu Alfa Romeo etc. nie oferuje serwisowania w/w samochodów.

~44mt
BMW E39 530dA Touring 193KM 2002r (był)
Rover 75 2.0CDT 116KM 2000r (był)
44mt
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 26
Miejscowość: Łomża
Auto: tymczasowo brak auta

20 Lut 2011, 11:44

Z tego co się orientuję, to w Polsce można serwisować w Warszawie. Jak znajdę adres to napiszę, bo musze poszukac w papierach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Lut 2011, 12:00

Byłbym wdzięczny,
Czy jeździsz Maserati?
BMW E39 530dA Touring 193KM 2002r (był)
Rover 75 2.0CDT 116KM 2000r (był)
44mt
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 26
Miejscowość: Łomża
Auto: tymczasowo brak auta

20 Lut 2011, 12:17

Nie - nie jeżdżę takim autkiem.
Znalazłem - są takie serwisy w Warszawie - nawet mam strone internetową : arkuszowa2a.pl i traxracing.pl.
Potem masz serwis w Czechach w Pradze, w Niemczech w Berlinie i chyba jak dobrze kojarzę w Wiedniu. Nie wiem, czy czasami serwisowaniem tego autka nie zajmuje się też któryś z serwisów Fiata i Lancii. Ale to musiałbyś poszukać i podzwonić. Wiem też, że niektóre cześci do tego autka pasują właśnie z Fiata.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Lut 2011, 16:01

Bardzo dziękuję za pomoc. Jestem zainteresowany kupnem Maserati Quattroporte, mało wiem na temat tej marki i dopiero się "dokształcam". Kluczowym problemem byłoby dla mnie serwisowanie auta poza granicami Polski. Na pokonywanie takich tras poprostu nie miałbym czasu.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

~44mt
BMW E39 530dA Touring 193KM 2002r (był)
Rover 75 2.0CDT 116KM 2000r (był)
44mt
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 26
Miejscowość: Łomża
Auto: tymczasowo brak auta

20 Lut 2011, 20:42

Jak mogę, to ci doradzę - lepiej kup sobie inne autko, z którym nie będzie problemu z serwisowaniem ani z cześciami. Wiekszość części żeby dostać to trzeba było się kiedyś dobrze naszukać a i tak trza było ściągać z zagraicy, bo w Polsce jest cięzko z tymi cześciami.
No ale jak już jesteś na poważnie napalony na to autko, to najpierw podzwoń i popytaj jak jest z tym serwisowaniem na gwarancji i jak jest z dostępem do części.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    BMW Concept Active Tourer 2012
    Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...

27 Wrz 2012, 11:02

Piękne są Maserati, szkoda że tak drogie... :cry:
Optymi
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 05 06 2006

20 Lut 2013, 15:46

po filmie niepokonani czy jakoś tak Maserati to moje marzenie ..
czarny666
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Gdańska
Prawo jazdy: 10 11 2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW

25 Paź 2013, 21:23

Moje Quattroporte robi gość w Michałowicach pod Krakowem. Ogarnia temat, nigdy nie było problemów. Robił mi w nim uszczelki pod głowicami i wszystko w porządku. Na placu ma kilka ciekawych auta zawsze. Jak cos to namiar na PW.
rafeekk
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: sti
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna

16 Lis 2013, 00:05

można się zakochać w nich!
szybcyyy
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: stilo

01 Lut 2014, 23:56

Niech dyskomfort związany z servicingiem nikogo nie zniechęci przed kupnem tego pięknego i charakternego auta.Najpierw należy kupić a później szukać mechanika , na pewno będzie łatwiej niż sie wydaje.Auto nie musi byc naprawiane w ASO ,ma tak samo 4 koła i konwencjonalny silnik jak inne auta ,skrzynia ZF czyli te same co w BMW ,żadne wyzwanie dla poukładanego mechanika.Jak juz będzie stało pod domem nigdy nie będzie chciało sie go sprzedać.Auto jest nieziemskie ,S- class czy BMW7 to ogór przy Quattroporte a jak się postawi Porsche 911 przy Maserati Granturismo to aż żal się robi tego biedniutkiego,skromniutkiego Porsche ,poza tym Porsche brzmi jak samochód elektryczny w porównaniu z Maserati.Nie ma co się zastanawiać 2 razy.I to nie prawda że Maserati się psuje.Moje Granturismo nie popsuło się ani razu przez 2 lata a w marcu skończy 6 lat.Dodam że nie oszczędzam chłopaka.Jak jede przez Niemcy to i 280km/h czasami lece.Quattroporte po 2008 roku ta sama wysoka jakość.
picel77
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Maserati Granturismo 4.2

17 Gru 2014, 15:47

Witam czy ktoś może ma wiedzę na temat jakiegoś serwisu Maserati znajdującego się na południu Polski (najlepiej Dolny Śląsk, Małopolska) Z tego co wiem są dwa serwisy w tym jeden oficjalny ale oba w Stolicy, ale niebardzo mi się uśmiecha jechać taki szmat drogi, bo w sumie nic poważnego się (chyba) z autem nie dzieje a z drugiej strony boję się oddać do byle jakiego zakładu, zresztą z jednego zostałem już odesłany z kwitkiem, podobno auto jest "za nowe" nie mają sprzętu do naprawy (czy to w ogóle możliwe, żeby zakład nie miał sprzętu do naprawy?). Wolę chuchać na zimne bo jak wiadomo Włoszki są kapryśne i delikatne....

Pozdrawiam Krzysztof
KrzysztofKce
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 09 06 1991
Auto: Quattroporte V
Silnik: V8 4.7 S
Rok produkcji: 2011

23 Gru 2014, 11:52

Naprawa maserati w Polsce to koszmar, na dzień dzisiejszy ledwie kilka zakładów potrafi sobie z tym poradzić, dlatego niestety rozstałem się z tym autem na rzecz lexusa. W małopolsce jedynie Kraków ze znanych mi miejsc, a tam trzeba się skierować do Motomagic, ale to nie jest serwis dedykowany maserati, po prostu mają sprzęt i ludzi którzy są w stanie sobie poradzić z serwisem tej marki. Pocieszające jest to, że na szczęście maserati za często serwisować nie trzeba.
Pablo232
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: volvo, man, lexus

16 Sie 2016, 18:15

Witam,
właśnie dojrzewam do kupna Maserati, kwestia wyposażenia i koloru to jedna rzecz, ale silnik, oto jest pytanie, który??? 4,2 czy 4,7. Jeśli 4,7 to czy jednostka 430 czy 470 konna?? Rozglądam się na amerykańskim rynku, rocznik od 2010 do 2013.Proszę o podpowiedź.
Jako nowo zlogowany na forum, gorąco pozdrawiam Forumowiczów,
Waldek
19valdi58
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 0- 0-1976
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: chrysler 300c awd
Silnik: 3,5 254 kM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

16 Kwi 2017, 17:02

Maserati - piękne samochody :)
monika2346
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 06 03 2006
Auto: VW
Silnik: 1,9
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012