Matiz - gaśnie gdy hamuję i skręcam w prawo - na LPG

Matiz - gaśnie gdy hamuję i skręcam w prawo - na LPG

15 Cze 2012, 18:39

Już kilka razy zdarzyło mi się, że podjeżdżając do skrzyżowania, hamuję (niegwałtownie tylko z daleka już nie dodaję gazu i na zakręcie gdy jeszcze bardziej zahamuję i skręcam w prawo - samochód mi gaśnie i za chwilę sam się odpala gdy dodam trochę gazu bo już wyjeżdzam zza zakrętu... Co jest przyczyną. Dodam, że nie zauważyłam aby tak działo mi sie na benzynie....
Rubinka
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 02 2012
Auto: Daewoo Matiz

Re: Matiz - gaśnie gdy hamuję i skręcam w prawo - na LPG

15 Cze 2012, 21:17

Masz za małe ciśnienie powietrza w prawym przednim kole. Jak dopompowanie nie pomoże to wreszcie będzie konieczna wizyta u gazownika na przegląd i regulację instalacji gazowej. Przez internet nie załatwisz wszystkiego , tym bardziej naprawę samochodu z tak nietypową dolegliwością .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

15 Cze 2012, 21:53

Najpierw sprawdź masę elektrozaworów na parowniku.
Gazownicy przykręcają masę do parownika, który jak się poluźni to traci kontakt z masą pojazdu.
andrzej_124
Stały forumowicz

16 Cze 2012, 14:40

bonifacy - naśmiewanie się z userów a zwłaszcza z kobiet nie jest najlepszym sposobem aby pomóc .. Proszę Cię !!

bonifacy napisał(a):naprawę samochodu z tak nietypową dolegliwością .

Dolegliwość jest typowa - trzeba odwrócić dolot powietrza w neutralne miejsce.. Tak aby nie wiało w filtr ..
Jesli nie pomoże - do gazownika ...
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Cze 2012, 14:57

Tak,najprawdopodobniej to będzie to,bardzo często wystarczy odwrócić końcówkę dolotu,ale czasami wystarczy wymiana filtru powietrza na nowy,by pojawiły się podobne problemy,wtedy należy wyregulować instalację LPG.Naturalnie nie wiem czy tak masz od zawsze czy pojawiło się to po jakimś czasie,bardzo często nieodpowiedni montaż reduktora powoduje takie objawy(na membramę działają wtedy siły odśrodkowe przy pokonywaniu zakrętów)
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód