Mazda 3 - serwis

Mazda 3 - serwis

06 Sie 2009, 20:08

Witam

Zakupiłam Mazde 3 i muszę sie udać na przegląd samochodu nie znam sie na samochodach wiec chciałabym zaprowadzic auto do dobrego serwisu lub mechanika. Jesli ktos moze mi pojecic jakis warsztat samochodowy w Warszawie lub okolicy to bede bardzo wdzieczna:)
Z tego co wiem to bedzie potrzebna wymiana paska rozrzadu dlatego chce udac sie do dobrego i sprawdzonego punktu. Prosze o wskazówkę tez dlatego ze miałam juz do czynienia z serwisami i wiem te to starzy wyjadacze i zawsze nawciskaja 1500 innych rzeczy które niby trzeba wymienic.
Pozdr
Beti
Beti
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

07 Sie 2009, 22:45

Należy zrobić w nowym aucie
-pasek rozrządu jeżeli taki jest.
-wymienić olej.
-wymienić filtry : powietrza/paliwa.
-skoro się nie znasz to też sprawdzić stan klocków hamulcowych.
-jeżeli auto ma więcej niż 150 tys przejechane należy zmienić płyn hamulcowy i wspomagania i chłodniczy .
-jeżeli jest to benzyniak należy zmienić świece zapłonowe i obejrzeć kable.
-dać na sprawdzenie amortyzatory.
-zrobić ogólny przegląd silnika (wycieki oleju i stan węży), tłumika i karoserii samochodu.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy
szakal1990
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 3
      Summer Cars Party 2009
      BREMACH RXV
      SsangYong Tivoli, nadwozie