Mazda 323 1.5 16v nie odpala na zimno dlaczego??

mazda 323 1.5 16v nie odpala na zimno dlaczego??

18 Lut 2013, 09:20

witam
w sobote kupiłam mazde 323, przy kupnie był ze mną mój brat, mazda chodziła jak marzenie odpalała za każdym razem, silnik cichutko
wczoraj rano chciałam ją odpalić i nie odpaliła tylko sie paliwem zalała, kręciła kręciła ale nie mogła zaskoczyć i strasznie paliwo śmierdziało, wzięliśmy ją na zapych ale to nic nie dało, na kable też nie dopiero na holu odpaliła, przepaliła to paliwo zalegające i pojechałam do mamy, na zakupy, do koleżanki i za każdym razem odpaliła bez problemu, dzisiaj rano znów nie chce odpalić to samo co wczoraj
co może być przyczyną???? bardzo proszę o odpowiedzi bo nie wiem co zrobić z tym fantem, nie wiem czy to coś poważnego czy może jakaś błahostka
pozdrawiam
stables12
Obserwowany

Auto: mazda

Re: mazda 323 1.5 16v nie odpala na zimno dlaczego??

18 Lut 2013, 13:52

Na początek zrób reset komp. - odłącz klemy od akumulatora i przytrzymaj pedał hamulca na około 40sek i podłącz klemy.
Jeśli to nie pomoże to winny może być tutaj czujnik temp - nie ten co pokazuje temp. na liczniku tylko ten co podaje sygnał do komputera - proponuje go wymienić i przeczyścić przepustnice.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili