Mazda 323 - 2001 | 1.3 16V | Pierwsze auto

01 Sie 2013, 17:55

Witajcie!

Jako młody i gorliwy zapaleniec (nie do końca) będe zmuszony kupic sobie pierwsze autko. Głównym problemem jest pogoda i to że tu gdzie mieszkam pada bardzo dużo.

Znalazłem w ogłoszeniu samochód marki Mazda; model 323; silnik 1.3 16V; rocznik 2001. Poczytałem sobie troszeczke na temat tego samochodu na stronach typu 'autocentrum' i opinie ma bardzo dobre. Ale żeby nie kupić kota w worku poszukuje opini ludzi z tego forum. Jak ze spalaniem/zywotnością itd itp; na co uważać w tym szczególnym samochodzie przy zakupie. Takie pytania który zadaje każdy zielony. :ok:

Prawo jazdy mam od roku ale od tamtego czasu jeździłem tylko na skuterku przez 3 miesiące - to całe moje doświadczenie.

Dziękuje i Pozdrawiam,
Kacper.
madakaczka
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

01 Sie 2013, 19:48

madakaczka napisał(a):na co uważać w tym szczególnym samochodzie przy zakupie. Takie pytania który zadaje każdy zielony. :ok:


Szukałem dla dziewczyny takiej mazdy ale odpuściłem . Fajnie wygląda, ale nic poza tym .
Blachy lecą gorzej jak w golfie 3 ( Podłoga!, elementy podwozia , blachy ). Temu się przyjrzyj

Daj link do tego ogłoszenia
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

01 Sie 2013, 20:00

Dzięki za odpowiedź.
Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
madakaczka
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

01 Sie 2013, 20:10

madakaczka napisał(a):Dzięki za odpowiedź.

Kod: Zaznacz wszystko
http://www.carsireland.ie/car-dealers/c ... 3F%26g%3D0


Kira po prawej
Będziesz robił przekładkę, czy też mieszkasz UK ?
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

01 Sie 2013, 20:22

Mieszkam w Irlandii; nie będe robił przekładki :)

Zainteresował mnie tez Fiat Stilo 1.2 Bardzo interesujące autko.
madakaczka
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

01 Sie 2013, 21:25

Stilo z 1.2 to bardzo dobre auto. Trzymaj się na kilometr od 1.4, po 1.6 też sam się nie wybieraj. A nie interesuje Cię diesel? W początkowych rocznikach występowały bardzo udane 1.9 JTD, zastąpione później przez MultiJety, ponoć też niezłe, ale o nich się nie wypowiadam, bo ich nie znam.
Do Magda93: A znasz jakąś Mazdę w której blachy nie lecą? :D Blachy może kiepskie, ale w 323F BG i 323F BA których właścicieli znam, silniki są nie do zajechania, nawet przy długoletnim karmieniu ich LPG. Druga sprawa że oba auta pilnowane.
Andorian
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 17 12 2012
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...
    Jak sprawdzić / obliczyć szerokość felgi? - instrukcja
    Większość felg myślę, że jakieś 90% będzie miało specjalne oznaczenia co do rozmiaru i wystarczy tylko je odczytać. Jednak zdarzają się też takie które ich nie posiadają i wtedy pozostanie nam obliczyć szerokość felgi ...

01 Sie 2013, 22:35

Stilo z 1.2 (80KM) starczy mi na początek.

Samochodem będe woził brata do szkoły - jakieś 5-6km więc diesel w tym przypadku nie rozgrzeje sie tak szybko jak benzynka no i jak słyszałem że dieselek jak jest zimny ciągnie więcej ropy :)

Po drugie 1.9 to dla mnie troche za duzo. Sam jestem studentem i pracuje na pół-etatu a tutaj gdzie mieszkam ubezpieczenie jest na kierowce biorąc pod uwage jego historie wypadków/jazdy itd itp. 1.9 115KM wydaje sie naprawde interesujace ale za samo ubezpieczenie zapłaciłbym krocie. Zapomniałem dodac ze mam 18 lat. ;) Ale od czegos trzeba zacząć i do odważnych świat należy.

Myslalem jeszcze nad Astra/Ibiza ale w tym przypadku Fiat wygląda na naprawde interesującą propozycje. 1.2 80KM na taki silnik to naprawde sporawo + przy 1.9 JTD płaciłbym duży podatek drogowy. (ok 500Euro rocznie gdzie przy 1.2 to wydatek żędu 130 ;) ).
madakaczka
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003