Mazda 323 BG 91' usuwanie instalacji gazowej.

Mazda 323 BG 91' usuwanie instalacji gazowej.

14 Maj 2016, 12:07

Witam, otóż mam pytanie co do usuwania instalacji gazowej. Mam samochód Mazda 323 BG z 91'ego roku i posiada ona instalację LPG sekwencję, wcześniejszy właściciel, który jest mechanikiem zainstalował tą instalację i zestroił ją a, że on sam to robił to nie ma papierów na instalację a tylko na butlę, za czym idzie to, że nie ma w dowód wbitego gazu. I pytanie brzmi, czy usuwać taką instalację ? Ile to kosztuje i czy są tego jakieś konsekwencje ? Co prawda jest taki jeden "koleś" co załatwiłby papiery i wbił w dowód LPG, ale to nie do końca legalne? Jest sens się w to bawić, kombinować z wbiciem w dowód LPG czy usuwać całą instalację czy w ogóle sprzedać takie auto?
RoyaLc
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 31 05 1998
Auto: Nie mam

Re: Mazda 323 BG 91' usuwanie instalacji gazowej.

16 Maj 2016, 13:58

RoyaLc napisał(a): I pytanie brzmi, czy usuwać taką instalację ?
Jeżeli instalacja pracuje prawidłowo i jest z nią wszystko ok, to może spróbować ją zalegalizować tak jak piszesz. Powinieneś dostać papiery na nowo założona instalację LPG w twoim samochodzie.

RoyaLc napisał(a): jest taki jeden "koleś" co załatwiłby papiery i wbił w dowód LPG, ale to nie do końca legalne?
Dokładnie, ale tylko jeżeli dostaniesz od niego wszystkie niezbędne dokumenty, że on zakładał tą instalację. Później idziesz do WK i wbijasz ją w dowód. Masz wtedy legalną instalację LPG.

RoyaLc napisał(a): Jest sens się w to bawić, kombinować z wbiciem w dowód LPG czy usuwać całą instalację czy w ogóle sprzedać takie auto?
Musisz coś z nią zrobić bo samochód nie przejdzie kolejnego przeglądu, a jak zatrzyma cię Policja do kontroli to będziesz miał problemy przez nielegalną instalację LPG. Przypuszczam że nikt nie kupi samochodu z niezałatwoną tą sprawą więc masz dwa wyjścia, legalizacja albo usunięcie instalacji.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Calibra GTC Concept Opel Calibra GTC Concept
    Silnik 2.8, 325 KM. Bardzo podobna jest do Isignii, a ta jak wiadomo była i jest świetna. A wy co myślicie na temat nowej calibry? Jeszcze dodam, że ma kosztować około 200 tysięcy gdzieś to na angielskiej stronie przeczytałem. ...
    XVI Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2010 / relacja XVI Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2010 / relacja
    7 sierpnia na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbył się XVI Moto-Piknik. Piknik trwał tylko jeden dzień i nie zabrakło na nim atrakcji. Oprócz największych imprez jak Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio i wyścigi na ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Bramownica systemu viaTOLL z urządzeniami kontrolnymi
      Rage-Race 2009
      Peugeot 206SW
      Mercedes Benz f700