Mazda 323F 20 v6 nie wkręca się na obroty.

04 Lut 2009, 14:59

Witam!
Mam mały problem z mazdą 323F 2.0 v6 a nianowicie dzisiaj rano podczas jazdy w czasie hamowania auto zgasło i niechciało zapalić. Po jakiejś godzinie zapaliło. Ale po gwałtownym wciśnięciu pedału gazu dusi się niechce się wkręcić na obroty. Jeśli powoli będe wciskał gaz to auto będzie się wkręcało na obroty ale przy wyższych obrotach tez zaczyna się ksztusić.
Awięc jak wciskam pedał w deche to niechce wejść na obroty, dusi się jak wciskam powoli to wchodzi. dzieje się tak samo na gazie jak i na benzynie ( instalacja gazowa sekwencyjna).

Prosze o pomoc w tej sprawie. Co jej dolega.
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie
  • 04 Lut 2009, 18:42

    prawdopodobnie uległ uszkodzeniu potencjometr przepustnicy ale nalezało by to sprawdzic
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    05 Lut 2009, 16:25

    Dzisiaj rano auto już nie odpaliło, kręci tak jakby miało chęć złapać ale nie może. Co ty na to?
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny
     
    Posty: 439
    Miejscowość: Mazowieckie

    05 Lut 2009, 19:16

    a odłacz czujnik połozenia przepustnicy i wtedy sprubuj
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    05 Lut 2009, 20:08

    Na odłączonym też nieszło, w gniazdach świec było troche oleju, najprawdopodobniej przepuszcz troche uszczelka pod deklami. Wyczyściłem i zapaliła, wkręca sie lepiej na obroty ale niejest jeszcze tak jak powinno być, jak odłączę potencjometr położenia przepustnicy to obroty trochę się zwiększają, potem normują i jak dodaje gazu to niema różnicy jest tak samo jak z podłączonym a nawet troche lepiej.
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny
     
    Posty: 439
    Miejscowość: Mazowieckie

    05 Lut 2009, 20:17

    ciezki temat na odległosc i bez komputera tak na chybił trafił mozna jeszcze sprawdzic czujniki wałków i wału korbowego poszukac jakiegos uszkodzenia instalacji ale nie jestem w stanie ci pomóc wiecej na odległosc
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Poczekaj z odpięciem pasa bezpieczeństwa
      W zeszłym roku 8% wszystkich wypadków drogowych zakończyło się wywróceniem się pojazdu. Zostało w nich rannych aż 2037 osób, a 146 poniosło śmierć(1). Co zrobić po wywróceniu się auta? Jeśli jesteśmy ...
      Uważaj na czarny lód na drodze - niewidoczne zagrożenie
      Gdy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi kilka stopni na plusie, a nocą spada poniżej zera, są to sprzyjające warunki do powstawania tzw. czarnego lodu, czyli prawie niewidocznej, cienkiej warstwy zamarzniętej wody pokrywającej ...

    05 Lut 2009, 21:04

    W tym jest problem że komputer nie wykrywa błędów w sterowniku niby wszystko jest ok. W odczytach bierzących nic nie pokazuje. CZarna dziura. Jutro zamówie potencjometr i zobacze co będzie.
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny
     
    Posty: 439
    Miejscowość: Mazowieckie

    06 Lut 2009, 19:19

    a moze katalizator jest zapchany i dlatego nie wkreca sie a na komputerze nic nie pokazuje bo nie ma OBD2
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    06 Lut 2009, 23:04

    Niema katalizatora wydech jest przelotowy. Jak dostanę potencjometr to napisze co z tego wyszło
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny
     
    Posty: 439
    Miejscowość: Mazowieckie

    11 Lut 2009, 09:26

    Bolo, możesz napisać jak uporałeś się z problemem? Ja mam to samo z Mazda MX-3 i jestem bezradny!!!
    pkniat
    Nowicjusz
     
    Posty: 2

    11 Lut 2009, 21:00

    sprawdz cisnienie paliwa
    shrek19791016
    Początkujący
     
    Posty: 125

    12 Lut 2009, 11:00

    Wymieniłem potencjonetr nastąpiła poprawa ale nie do końca, wymieniłem jeszcze przewody świecie palec i kopułke i teraz pali gume aż miło. Dzięki wszystkim za wskazówki ( szczególnie młodemu).
    Kolego shrek ciśnienie paliwa odpada bo umnie na gazie i na benzynie to samo było :-)
    Golf IV GTI 1.8 TURBO
    Nissan Terrano II 2.7 TDI
    BMW 328
    Bolo1989
    Aktywny
     
    Posty: 439
    Miejscowość: Mazowieckie

    13 Lut 2009, 11:51

    Super, dzięki za porade, ja jestem po wymianie świeć, kopułki rozdzielacza, palec, filtra paliwa i na razie nic!! Katalizator też jest ok!Mam nadzieje że potencjometr i kable zmienią sytuację!!! Pozdrawiam
    pkniat
    Nowicjusz
     
    Posty: 2