Mazda 6 136KM diesel. Gaśnie kiedy schodzi z wysokich obrotów

04 Gru 2013, 21:46

Mam taki przypadek.

Auto odpala normalnie na wolnych pracuje dobrze, na obroty wkręca się dobrze i kiedy się trzyma obroty również jest ok. Kiedy puszczę pedał gazu gaśnie. W zakresie od 0 do 2000 obrotów jest ok.

Proszę o podpowiedź i sugestie.

Komputer wykrywa nieszczelność w układzie paliwowym. Próba przelewowa dała idealne wyniki na każdym wtrysku. Filtr paliwa nowy.
syrena23
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 07 2000
Auto: mazda 6
Silnik: 2.0 Di
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

05 Gru 2013, 18:38

Jeśli komputer pokazuje nieszczelność to warto zacząć od dokładnego obejrzenia przewodów paliwowych. Polecam również zmierzyć ciśnienie na listwie i sprawdzić czy jest odpowiednie. Jeśli przewody paliwowe są całe, a ciśnienie się zgadza to polecam również próbę odpowietrzenia układu.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

06 Gru 2013, 20:55

Przewody wysokiego ciśnienia są całe, wtryski dobre, ciśnienia puki co nie mam czym zmierzyć.

Może to być źle działająca przepustnica?
syrena23
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 30 07 2000
Auto: mazda 6
Silnik: 2.0 Di
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

23 Sie 2014, 11:56

Witam. Czy rozwiązał pan problem z gaszeniem auta. Mam podobną przypadłość i nie mogę sobie z nią poradzic ....
piotrek1073
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 31 10 1973
Auto: mazda 6
Silnik: 2.0 citd
Rok produkcji: 2003

29 Sie 2014, 14:36

Typowy objaw niesprawnego zaworu SCV regulującego wysokie ciśnienie na pompie wtryskowej. Miałem podobną sytuację w Mazdzie 6 2.0 136KM i tam pomogła wymiana tego zaworu. Niestety żadnych błędów związanych z tą usterką komputer nie wyświetlał. Mazda gasła np na dojeżdżaniu do świateł, potrafiła chodzić na wolnych obrotach i zgasnąć jak była nie rozgrzana i jeszcze jeden objaw to delikatnie falujące obroty których na pierwszy rzut oka nie było widać dopiero jak się przyjrzało obrotomierzowi to było widać lekkie wychylanie wskazówki.
Zawór to chyba ok. 450zł a wymiana jest prosta i można ją zrobić samemu.

Na początek sprawdźcie jaką macie serie zaworu w swoim aucie. W latach 2002-2005 była montowana wadliwa i awaryjna seria 003 i 006. Jak macie taką to bym się nie zastanawiał długo nad wymianą. Zdarzały się też problemy z zaworami z serii 005.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

30 Sie 2014, 11:56

tutaj problem jest bardziej poważny bo do świateł to ja nie dojadę, a gdy zgaśnie to juz przez 5-10 min nie odpali ... cały czas pokazuje bład 0093 wyciek paliwa z listwy wysokiego ciśnienia .... sprawdziłem wszystko ... wtryski .listwę ...i nie pomogło :( a zawór w pompie u mnie jest jeden ) sprawdzony działa .... chyba zostanie aso :( ... na wolnych chodzi normalnie tylko jak przekroczy sie 2.5 tys obrotów i puści noge z gazu to zapala sie kontrolka trakcji i silnika i gaśnie ...
piotrek1073
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 31 10 1973
Auto: mazda 6
Silnik: 2.0 citd
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX - nowe wersje specjalne
    Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią ...
    Volvo V60 Plug-IN - Najbezpieczniejsza hybryda na świecie
    Nowe Volvo V60 Plug-IN zostało określone przez Euro NCAP najbezpieczniejszym autem na świecie wyposażonym w napęd hybrydowy. W teście europejskiego instytutu samochód otrzymał najwyższy wynik pięciu gwiazdek. "Wszystkie ...

09 Wrz 2014, 16:39

Sprawdź na początek jaką masz serię zaworu o którym pisałem. Mazda w której to wymieniałem miała podobny objaw jak spadała z wyższych obrotów to czasem nie chciała od razu odpalić. Takie objawy z czasem się nasilają.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016