Mazda 6 II czy Honda Accord 8 i mały dylemat

Mazda 6 II czy Honda Accord 8 i mały dylemat

19 Wrz 2016, 13:27

Cześć!
Nareszcie jestem w takiej sytuacji że mogę sobie pozwolić na droższe auto.Jak w temacie głównie rozważam te dwa japońskie samochody. Przebiegi roczne b.małe bo max 10tyś to rozsądnie jest wybrać benzynę. Oczywiście silnik 2.0 zarówno Honda i Mazda. Honda sedan, Mazda liftback. Poluje na roczniki 2008-2010

Jak z jakością tych aut? Wykończenie? Bo mechanicznie z tego co się orientuje dość niezawodne. Co z rdzą? Mazda miała z tym problemy w 6 I. Miałem ostatnio okazję siedzieć w Mondeo mk4 wersja Ghia i jestem pozytywnie zaskoczony jakością środka. Czy Mazda i Honda są na podobnym poziomie co Ford? Dużą wagę przywiązuje do środka przecież w nim się jeździ i nie znoszę tandety i skrzypienia.

Od razu piszę. Odpada Audi A4, BMW 3 i z niemieckich jest skłonny rozważyć tylko Mercedesa W204, niezwykle piękne auto. Wiadomo francuskiego i włoskiego auta też nie kupię. No a z japońskich marek wydaje mi się ze te 2 na tę chwilę są najlepsze.
pirania
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 12 12 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: będę mieć

Re: Mazda 6 II czy Honda Accord 8 i mały dylemat

19 Wrz 2016, 13:36

Z tymi przebiegami to tylko benzyna. Mazda niestety nadal rdzewieje i to jest jej największy minus. Natomiast minusem Accorda jest bardzo wysoka cena zakupu. Z tych dwóch propozycji bardziej słaniałbym się ku Hondzie, choć za podobny rocznik trzeba będzie dać jakieś 10k więcej niż za Mazdę. Jeżeli chodzi o Hondę to polecam tą stronę: http://uzywane.honda.pl/pl/samochody/index.html
Z innych propozycji polecam: Opel Insignia, Peugeot 508, KIA Optima lub Hyundai I40
maniek1986
Aktywny

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 28 11 2004
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: VW Golf 6, SEAT Leon 3 FR
Silnik: 1.4, 1.4 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

19 Wrz 2016, 17:15

pirania napisał(a):Wiadomo francuskiego i włoskiego auta też nie kupię.

no właśnie nie wiadomo...
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 72
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

19 Wrz 2016, 18:46

Francuskich i włoskich aut się nie kupuje. Laweta,ciągłe naprawy i problem ze sprzedażą. Dlatego z rozsądku nie chce aut z tych krajów
pirania
Nowicjusz

19 Wrz 2016, 19:07

Aha raczej radzę wyjść poza Internet do ludzi i pogadać z mechanikami i użytkownikami aut włoskich i francuskich o ich awaryjności bo powiem szczerze laguna iii przykładowo jest mało awaryjna, alfa 159 raczej też jest dużo lepsza od poprzedniczki (156) tylko raczej w alfie to diesle, fiat croma mało awaryjny ale to znów nie auto komfortowe. Ale uwierz nie raz zadbany francuz czy Włoch nie będzie zły :)
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1998

19 Wrz 2016, 19:18

pirania napisał(a):Francuskich i włoskich aut się nie kupuje. Laweta,ciągłe naprawy i problem ze sprzedażą.

Spoko - nie ma to jak "racjonalny" argument ;) Ludziom z takim podejściem się nie doradza, bo wiedzą swoje :)

IS 200 by dzida
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

• Re: Mazda 6 II czy Honda Accord 8 i mały dylemat

19 Wrz 2016, 19:26

Wiedzą tyle że aut z tych krajów się nie kupuje. Zresztą sam jeździsz porządnym japońskim autem... dlaczego nie wybrałeś francuza?

Zresztą temat jest o Maździe i Hondzie a nie o autach wątpliwej renomie i jakości
    pirania
    Nowicjusz

19 Wrz 2016, 19:40

pirania napisał(a):dlaczego nie wybrałeś francuza?

bo nie mają tylnonapędowego auta w ofercie

pirania napisał(a):Wiedzą tyle że aut z tych krajów się nie kupuje.

Dlatego śmiem twierdzić, że g**** wiedzą ale gadają, bo szwagier/teść/sąsiad gada - ja spędzam pół dnia w tematach o samochodach i nic nie wiem :ok:

pirania napisał(a):Zresztą temat jest o Maździe i Hondzie a nie o autach wątpliwej renomie i jakości

To czego szukasz czyli zabezpieczenie antykorozyjne oraz wykończenie wnętrza lepsze jest w Citroenie C5 i Renault Lagunie - dosadnie opisałem renomę i jakość? W Lagunie dodatkowo masz świetny 2,0T, a w C5 mega komfortowe zawieszenie.
    Założę się, że nie potrafisz podać 5 typowych usterek tych "awaryjnych" francuzów i chcesz kupić coś aby nie było wstyd przed kolegami "eeee kupiłeś francuza to się zepsuje" ;)

P.S. W firmie były i Hondy Accord VIII i Citroeny C5.

IS 200 by dzida
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Wrz 2016, 19:51

dzida napisał(a):chcesz kupić coś aby nie było wstyd przed kolegami "eeee kupiłeś francuza to się zepsuje

Coś w tym stylu. Trochę wstyd jest no i prestiż nie ten sam co Audi,BMW czy Merc

ALE!

Od kilkunastu minut czytam o Lagunie III i jest zdziwiony pozytywnymi opiniami i marginalną ilością krytycznych. Silnik 2.0T z 170koniami idealnie by mi pasował. Po za tym w okolicach 40tyś można kupić rocznik nawet powyżej 2010 roku. Szok i milion pytań zwłaszcza że Laguna była synonimem lawety...głównie przez elektrykę

Nie no chyba nie kupię francuza...
    pirania
    Nowicjusz

19 Wrz 2016, 19:56

pirania napisał(a):Nie no chyba nie kupię francuza...

a wg mnie Laga 2,0T to jest świetne auto, a 2,0T to świetna jednostka z dużym zapasem mocy (w Megane RS miały po 260KM co wiele mówi o trwałości) - wg mojego mechanika zdecydowanie lepszy silnik niż chwalony 1,8T VW/Audi

IS 200 by dzida
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

19 Wrz 2016, 20:45

dzida napisał(a):wg mojego mechanika zdecydowanie lepszy silnik niż chwalony 1,8T VW/Audi

Chyba coś pomyliłeś nie ma lepszego silnika niż 1,8t...
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

19 Wrz 2016, 21:52

"Francuskich i włoskich aut się nie kupuje."
    "Od kilkunastu minut czytam o Lagunie III i jest zdziwiony pozytywnymi opiniami"
    "w okolicach 40tyś można kupić rocznik nawet powyżej 2010 roku. "

... radziłbym trochę dłużej posiedzieć na forum / zainteresować się tematyką, bo taka zmienność zdania oraz "napaleniowość" może się dobrze nie skończyć.

Samochodu nie kupuje się rocznikiem - po cenie, szczególnie na tak rozjechanym rynku, jakim jest rynek polski.
    A nowa Laguna 2.0T kosztowała ok. 30 000 EUR w Niemczech, za 40k ... cena samochodu jest w granicach 8 000 EUR (+ koszty sprowadzenia i zarobku), a myślisz o roczniku powyżej 2010? - także pomyśl co to musi być za samochód, skoro był kupiony "za takie grosze".
    Tak - Laguna II - szczególnie przedlift, jest fatalna.
    Ale Laguna III, to inne auto, o czym mogłeś trochę poczytać.

A jeśli chodzi o Mazdę 6 II to znam parę historii z forum Mazdy ... parę osób szukało w Polsce, roczniki 2008, lekko ponad 30k, kończyło się na tym, że sprowadzali z Niemiec za 40k, ale to już były pewne auta.
    Sprawdź sobie auto z Danii (szkody, przebieg) na stronce:
    http://www.samochodyzdanii.pl - poradnik.
    tomekdk
    Zaawansowany

Miejscowość: Dania
    Prawo jazdy od: 20 01 1998
    Auto: Mazda 3, 2010 r.

20 Wrz 2016, 16:34

tomekdk

oczywiście auto będzie z Niemiec. Nie mam zamiaru nawet szukać na polskim złomowisku gdzie 3/4 to ulepy albo zajechane trupy. Zwyczajnie spojrzałem na allegro i widziałem że w okolicach 40k można kupić rocznik powyżej 2010.Realnie z niemieckiego rynku za 40k uda się wyrwać rocznik 2008-2009 ew. maksymalnie 2010.

Absolutnie nie jest napalony na Lagune 3. Nadal nie ufam francuzom ale opinię jakie natrafiłem są pozytywne. Udane auto z normalnymi silnikami benzynowymi.
    pirania
    Nowicjusz

23 Wrz 2016, 08:32

A gdyby tak rozważyć BMW e90? Auto ładne,tylny napęd itd. No i jest to marka premium. W204 też mi się podoba
    pirania
    Nowicjusz

23 Wrz 2016, 12:09

Jest marka premium i premium się płaci za naprawy :D Wiesz, kupisz Renault - naprawa 1000 zł, kupisz Hondę - naprawa 1500 zł, kupisz BMW - naprawa 2000 zł + premium 1000 zł :D

Honda Accord 8 gen. to dobre auto, którego największą bolączką była bodaj korozja przy szyberdachu, jeśli auto go posiada. Rdzewieje też gdzieś w okolicach maski, bo woda się tam zbierała. Same silniki są bardzo wysokiej jakości, o ile zadbane i odpowiednio serwisowane, tzn. niejeżdżone na jakimś kuffa Castrolu mineralnym. O Maździe też złego słowa nie powiem, ale mówię tu o benzyniakach.

Ale jeśli mam być szczery - za taką kasę raczej kupiłbym Lagunę III 2.0T, w kombi nawet mi się podoba. To nie jest już ta sama Laguna co wcześniej, a Renault sięgnęło po rozum do głowy i stworzyło dość solidne auto. Nie można się okopywać w stereotypach, bo w takim razie Audi nadal produkuje pancerne, nierdzewiejące auta jak 80-tka i 100-tka, a BMW ma najlepszy układ kierowniczy jak E30.
    Rzecz jasna, może się zdarzyć, że kupisz zaniedbaną Lagę i będziesz słał wiązki na ludzi z internetów, co ci ją doradzili, ale większe prawdopodobieństwo kupna szrota będzie przy E90 niż przy Lagunie. Porównaj z resztą koszty utrzymania.

Dodam tylko, że auta japońskie są droższe w utrzymaniu i wymagają fachowego serwisanta, ja od roku borykam się z problemem serwisu, bo po mechanikach poprawiam sam, a potrafią spierdolić mi wszystko po kolei - wymieniają rozrząd, zatrą pompę wspomagania, wymieniają heble - nie zregenerują zacisków, które regeneracji potrzebują.

Na twoim miejscu kupiłbym auto, zostawił w zapasie z 5 tys. zł i nie martwił się w momencie, gdy przyjdzie coś przy autku ogarnąć. No i poważnie zastanowił się nad takimi autami jak C5 III czy Laguna III, bo to bardzo komfortowe wozidła.
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 09 06 2013
    Auto: Honda Accord VI
    Silnik: 1.8 136 KM VTEC
    Paliwo: Benzyna + LPG

• Warto przeczytać
    • Mini Morris, tył