Mazda Premacy problemy z odpalaniem

20 Lis 2012, 14:13

Witam
Posiadam autko mazda premacy 1.8 i od jakis 2 tyg mam problem z odpalaniem. Zdarza sie ze auto rano odpala bez problemu i np jade do sklepu robie zakupy i wtedy juz auto nie chce zapalic. Rozrusznik kreci ale auto nie odpala. Znalazlam na to sposob ale jest to uciazliwe bo w ciagu dnia potrafi mi nie odpalac po 20 razy a dużo jezdze. Mianowicie gdy nie odpala podnosze maske i rozlaczam kostki ktore znajduja sie na powierzchni silnika i tuz obok. Niestety nie znam sie na samochodach i nie mam pojecia jak to sie dokladnie nazywa .... ale gdy auto nie chce zapalic rozlaczam te kostki (lacznie cztery) i wtedy odpala bez problemu. Nie wiem czy to ma cos wogole wspolnego czy po prostu mam szczescie ze jak tak zrobie auto odpala :) . Jezeli ktos mial podobny problem lub domysla sie co to tak naprawde moze byc z gory dziekuje za porady.
ania2019
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mazda Premacy
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

22 Lis 2012, 15:47

Problemem może być elektrozawór odpowietrzający zbiornik paliwa.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

06 Wrz 2013, 20:32

Witam forumowiczów Posiadam takową mazdę i mam podobny problem, w okolicy niestety nie mam mechanika tylko wymieniaczy części ktuży już poczuli krew by mnie skroić a ja nie mam zamiaru im tego ułatwiać.Jeśli miał ktoś podobny problem proszę o naprowadzenie mnie na możliwą usterkę.Z góry dziękuję za pomoc
Ostatnio podbity przez SKORA, 06 Wrz 2013, 20:32
SKORA
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Mazda Premacy
Silnik: 1.8 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...