Mazda6 zapalniczka i CD nie dzialaja

14 Lut 2011, 18:39

Witam.
Moja mazda6 wrocila po remoncie kapitalnym silnika ( diesel 2l turbo ).
Problem dotyczy zapalniczki i odtwarzacza plyt CD ( na pojedyncza plyte , bez zmieniarki), a co najlepsze , ze radio i kaseta dzialaja Oba te urzadzenia dzialaly przed oddaniem auta do warsztatu , teraz oba nie dzialaja. Czy te urzadzenia sa ze soba powiazane? Wymienilam bezpiecznik 15 od audio i dalej nic. Jesli wiecie jak to naprawic prosze o wskazowki , ale takie jak " chlop krowie na rowie " bo jestem kobitka a nie mechanikiem i bardzo chce zrozumiec jak to naprawic. Mechanicy angielscy maja sporo pomyslow, ale niekoniecznie dobrych dla aut. Tak wiec Panowie prosze o pomoc i wskazowki
:roll:
Zawsze wdzieczna za odpowiedz :)
Tetetka
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: England

20 Lut 2011, 16:25

Powiedz gdzie w tym England mieszkasz to moze bede mogl pomoc osobiscie;)
Wiec zeby cokolwiek podzialac to musisz sie sloneczko zaopatrzyc w miernik napiecia.
Sprawdzic kostki od radia i zapalniczki. Jak nie dochodzi napiecie to po kabelkach idzie sie dalej do bezpiecznikow, stacyjki i przekaznikow. Jak sa dobre to zostaje polaczenie listwy rozdzielajacej na linie radia i zapalniczki.

Wierz mi prosciej wytlumaczyc sie nie da.

Na poczatek sprawdz wszystkie bezpieczniki nie tylko ten opisany jako radio i zapalniczka. Wymien ten 15AMP na 30AMP mowie o tym od radia i zapalniczki i bez znaczenia czy spalony czy nie wywal ta 15 do kosza.
Moze byc spalone ale nie koniecznie bedzie to widac.
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący
 
Posty: 159
Miejscowość: Crewe UK

20 Lut 2011, 16:59

Hej. Dziękuję za wskazówki. Mieszkam blisko Southampton. Jeśli znajdujesz się gdzieś w okolicy to chętnie przyjadę nią. To auto jest generalnie jak jajo niespodzianka. Teraz już w sumie zostało mi tylko CD. Zrobię tak jak mówisz z tymi bezpiecznikami, już kupiłam narzędzia dzisiaj i klucze oraz czytnik błędów , bo pojawia się jak bumerang "chck engine". Jeszcze muszę się nauczyć go używać. Lubię grzebać przy autach. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam.
Zawsze wdzieczna za odpowiedz :)
Tetetka
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: England

20 Lut 2011, 21:13

Ja mieszkam pod manchester'em, co do check engine to moze to byc przyczyna katalizatora, sondy lambda, lub polaczenia w elektryce wokol silnika.
Najlepiej jak ''sie podlaczysz'';)
Ps.:Jak nie masz meza to ja chetnie sie w kolejke ustawie-kobieta ktora lubi auta i przy nich grzebac musi byc dosyc ciekawa...;)
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący
 
Posty: 159
Miejscowość: Crewe UK

20 Lut 2011, 22:49

Zapraszam , a i meza z zamilowaniem do aut chetnie spotkam. Fajnie miec bratnia dusze i wspolne zamilowania. To auto chyba potrzebuje meskiej reki :)
Zawsze wdzieczna za odpowiedz :)
Tetetka
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: England

21 Lut 2011, 18:48

Tetetka, Heh...nom, ciekawe jak by bylo z ''innymi zamilowaniami'' :twisted:
Pelna gama zarowek LED SMD, car audio, wachacze do vag, sprzet do diagnostyki!
Seba TDI
Początkujący
 
Posty: 159
Miejscowość: Crewe UK
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...

21 Lut 2011, 20:05

hehehehehe to juz chyba na priva :)
Zawsze wdzieczna za odpowiedz :)
Tetetka
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: England