Megane czy Civic ?

27 Sty 2011, 00:27

Witam wszystkich, założyłem ten temat ponieważ chciałbym poznać zdanie ludzi znających sie na autach odnośnie dwóch modeli, mianowicie chodzi mi o Renault Megane I i Honde Civic VI. Bardzo prosiłbym aby ktoś kto zna sie dobrze na samochodach porównał je dla mnie pod względem techniczym i ogólnym poniewaz zastanwiam sie nad kupnem za jakiś czas i wydaje mi sie że to będzie najlepszy wybór biorąc pod uwage mój budżet :) jeśli się myle to jestem otwarty na inne propozycje w cenie do 7000, ewentualnie 8000 tysięcy. Może dodam że to ma być moje pierwsze auto, chce żeby mało paliło, w sumie i tak zamierzam założyć gaz w przyszłości lub kupić od razu z instalacja. Jeśli ktoś zdecyduje się mi pomóc to niech od razu napisze jaka wersja mu sie najbardziej podoba tzn sedan czy hatchback, po prostu wizualnie, pytam z czystej ciekawosci ;)
wisnia_wwy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wyszków

27 Sty 2011, 07:46

Z tych dwóch aut mniej awaryjna jest Honda. Niestety jest bardzo dużo zaniedbanych egzemplarzy. Zobacz sobie w tej cenie jeszcze Mitsubishi Colt. Auto również mało awaryjne a myślę że może byc łatwiej z zadbanym egzemplarzem, choć jak sie poszuka to i zadbana Hondę się znajdzie.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

27 Sty 2011, 08:05

Kiedyś jak kupowałem Civica to musiałem się trochę za dobrym egzemplarzem najeździć ale po obejrzeniu chyba z 8 samochodów udało mi się i nie żałowałem i tobie też tak radzę szukaj aż znajdziesz bo nie warto brać pierwszej lepszej bo tak jak kolega mówił jest sporo zajeżdżonych aut z tonami szpachli na sobie. warto poświęcić trochę czasu a później cieszyć się dynamicznym, oszczędnym i bezawaryjnym autkiem. Zwracaj szczególna uwagę na rdzę na nadkolach i na stan silnika. Mi bardziej podoba się sedan. Co do silnika to proponował bym 1.5 90km albo 114km.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

27 Sty 2011, 09:07

Honda cieszy się trwałością i niezawodnością. Renia za bardzo pod tym względem nie odstaje, jednak denerwuje całą masą drobnych usterek, i większym apetytem na paliwo. Oba auta przegrywają walkę z korozją więc jak bedziesz kupował to dokładnie przejrzyj jak pisał PrezesArtek na nadkolach, ale także progi i spód auta a w szczególności w hondzie okolice wlewu paliwa.
Generalnie najbardziej dla mnie podchodzi pięciodrzwiowy Hatchback VI generacji z silnikiem 1.4.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

27 Sty 2011, 09:24

Civic ;D
Madzia_20
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Kalisz

27 Sty 2011, 10:19

sam jestem minimalnie bardziej za Hondą i też właśnie mi sie wydaje że jest to sprawniejszy samochód i mniej awaryjny w sumie taka jest ogólna opinia. Dzięki za propozycje ale Colty mi sie nie podobają.
wisnia_wwy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wyszków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...

27 Sty 2011, 10:48

Ja też stawiałbym na Civica i tak jak ktoś wyżej napisał z silnikiem 1.5 114KM.A od siebie dodam to [link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Sty 2011, 11:09

slyszalem zeby nie kupywac civica z silnikiem 1.4 , zeby to bylo conajmniej 1.5 ktos moze sie do tego odniesc?
wisnia_wwy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wyszków

27 Sty 2011, 14:41

Z doświadczenia mogę powiedzieć,że Honda to lepsza marka i przede wszystkim mniej awaryjna. Bez wahania wybrałbym Civica,pozostaje tylko kwestia doboru odpowiedniej wersji silnikowej.
AutoMisala
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: RYBNIK

27 Sty 2011, 16:23

wisnia_wwy napisał(a):slyszalem zeby nie kupywac civica z silnikiem 1.4 , zeby to bylo conajmniej 1.5 ktos moze sie do tego odniesc?

Ciężko się do tego odnieść, ponieważ obie wersje jeśli zadbane, to są mało awaryjne i oferują podobną dynamikę, jednak 1.5L z VTEC-E jest trochę bardziej ekonomiczny, szczególnie w trasie, np. ma dłuższe przełożenia skrzyni biegów (ale nie każdy lubi "długą skrzynie").

Osobiście szukałbym 1.5L, ale jak trafiłbym na zbyt wiele trupów, to od razu skierowałbym się ku 1.4L - przynajmniej większy wybór.
Ktoś powinien usunąć internet i stworzyć go od nowa.
Hardaway
Początkujący
 
Posty: 118
Zdjęcia: 21

27 Sty 2011, 17:07

Rozumiem, dzięki za odpowiedzi jak widać każdy jest za Hondą. Przeglądam od kilku dni różne oferty i mam torche obawy, w pierwszym poście napisałem żę interesuje mnie autko do 8000 tysięcy. I tu rodzi się pytanie czy za taką kwotą kupię ten samochód w miare przyzwoitym stanie a nie jakiegoś trupa?
wisnia_wwy
Nowicjusz
 
Posty: 35
Miejscowość: Wyszków

27 Sty 2011, 21:26

polecam civica uzytkuje taki model od ponad 2 lat i jest ok.poszukaj na forach moze ktos sprzedaje jakas klubowa honde pozdrawiam

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/index.php

http://civic6g.pl/

http://www.honda.slask.pl/forum/index.php
najlepszy zestaw dla mojej krysi!!!
mizer78
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: żory