Megane I - kontrolka usterki elektronicznej (wideo) i pomieszane bezpi

megane I - kontrolka usterki elektronicznej (wideo) i pomieszane bezpi

09 Sty 2016, 14:31

Temat 2w1, bo problemy mogą być powiązane.
Auto: Renault Megane I 1996, 1,4 eco

1. Po tygodniu postoju pod płachtą śniegu(sam stopniał i spłynął, poszedłem odpalić auto. Zapłon ok. Po odpaleniu silnika od razu zaczęła mrugać kontrolka usterki elektronicznej, Znika jak doda się gazu i zaczyna mrugać z powrotem gdy puści się pedał gazu. Przejechałem 100 m dla testu i auto jechało normalnie, no ale coś sie musiało stać i boje się gdzieś dalej jechać. Dołączam wideo.
https://vid.me/hdkq (sorry za obrócony obraz)

2. jakiś miesiąc temu sprawdzałem te małe bezpieczniki pod kierownicą po lewej stronie i 1 lub 2 mogłem wsadzić nie tam skąd wyciągnąłem. Poza tym już wcześniej nie zgadzało się położenie wszystkich ze schematem

Image
Image
g4px
Obserwowany

Auto: Renault Megane I

Re: megane I - kontrolka usterki elektronicznej (wideo) i pomieszane bezpi

10 Sty 2016, 22:12

Tak patrzę na te bezpieczniki i widzę że nie masz bezpiecznika 6 i 18 według tej rozpiski ze zdjęcia.
Masz ABS w samochodzie? Ten drugi nie wiem od czego jest.

Wyjmowałeś wszystkie bezpieczniki? Czy pojedynczo?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl! Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl!
    Sezon letni to nie tylko czas odpoczynku i wyjazdów wakacyjnych, ale także zbiorów owoców, które często można kupić na poboczach tras. Wielu kierowców zatrzymujących się w tym celu zapomina, ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili