Megane I... złom???

Megane I... złom???

15 Gru 2013, 17:32

Witam, mam okazję kupić Megane z 2000 z przebiegiem poniżej 100tys, co sądzicie o tym samochodzie? Jest skazane na awarie czy to tylko stereotyp?
bangerk
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Megane I... złom???

15 Gru 2013, 17:40

Mam Megane I, wersja przed liftowa (98 rok). Przebieg troszkę większy od Twojego.

Średnio raz w miesiącu coś ją boli :-)

A to stacyjka, a to amortyzatory (Urwał mi się z tyłu), a to drążek, a to wahacz, a to w wydechu dziura. Sporo z tego to normalne elementy eksploatacyjne, ale niesmak i tak pozostał.

Pozytyw w tym taki, że części do niej są raczej tanie. Każdy Ci to też zrobi. Po roku używania jej doszedłem do wniosku że to świetny samochód dla kogoś kto lubi sobie pogrzebać :-P

Aha, no i moja też zaczęła niestety powoli rdzewieć na progach. Delikatnie, bo delikatnie. Poliftowa wersja jest już chyba lepiej zabezpieczona.

Czytając opinie ludzi używających innych samochodów w podobnym wieku, można wywnioskować (chyba słusznie), że Megane szybciej się zużywają.

Zdecydowanie nie nazwałbym jej jednak złomem.
Pozdrawiam,
Tomek
urug
Nowicjusz

Auto: Renault Megane
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Megane I... złom???

16 Gru 2013, 19:01

Megane to złom jak wszystkie franzózy i włohy!
Tylko Bumy się nie psują
:* <3 BMW <3
To prawda że moje poglądy są oryginalne, ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają.
mih
Początkujący

Auto: BMW ///MPOWER ///M3
Silnik: 1.8 90KM
Paliwo: Inne
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki Najważniejsze informacje dotyczące wymiany turbosprężarki
    Czy naprawa turbosprężarek zawsze jest opłacalna? Tańsze rozwiązania nie zawsze przynoszą zadowalający efekt, a koszty naprawy często zamiast się zmniejszać, rosną. W silnikach Diesla większość turbosprężarek ma obecnie konstrukcję ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód