Megane II. pare pytanek

Megane II. pare pytanek

06 Maj 2009, 07:37

Przekopiowalem swoj post bo nikt nie odpowiedzial:( do tego mam takie pytanie

Czy mozna sprawdzic w ASO Renault w polsce historie auta z niemiec serwisowanego niby ?:)

I jeszcze to pytanie:
Waham sie miedzy 3ma silnikami:
1.5 dci 105 KM (ale to sa zazwyczaj te nowsze na ktore mnie nie stac raczej...
1.9 DCI 120 KM ( fajne bo duzo koni kiepskie bo duzo ma przejechane zazwyczaj)
1.6 16v 116 KM ten silnik chyba calkiem fajnie se radzi z tym autem :)

Dodam ze do tej pory nie jezdzilem jakos duzo i pewnie nie bede pokonywal jakos strasznie duzo kilometrow, choc wiadomo ze diesel to namawia do tego. Kryteria dla mnie to :
ekonomicznosc - wiadomo diesel wygrywa, ale przy wiekszych dystansach

przyspieszenie i elastycznosc tutaj 1.9 dci a pozniej 1.6 16v. 105 km tez jechalem i poczucie predkosci tez jest spore a mi raczej na poczuciu predkosci zalezy bardziej niz na samej predkosci (ma fajnie przyspieszac ale bez przesady nie bede sie scigal - wczesniej mialem honde 1.5 9,7 do setki ale zero poczucia przyspieszenia, non i zalezy mi tez na elstaycznosci :)

awaryjnosc - tutaj wiadomo diesel to turbina wiec nie wiem ile taka turbinka wytrzymuje w meganie. oprocz tego diesel w ogole w serwisowaniu jest drozszy ...

CO WYBRAC HELP!
warmplace
Nowicjusz

06 Maj 2009, 07:39

Jesli chodzi o pierwsze pytankie to zapewne jest mozliwosc sprawdzenia kazdej marki czy auto bylo serwisowane za granica.Najlepiej zadzwon do jakiegos serwisu i problem sam sie rozwiaze
Pawkaz
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Rover 600 SDi
Silnik: 2.0 SDi 105 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Megane II. pare pytanek

06 Maj 2009, 10:53

warmplace napisał(a):Przekopiowalem swoj post bo nikt nie odpowiedzial:( do tego mam takie pytanie

Czy mozna sprawdzic w ASO Renault w polsce historie auta z niemiec serwisowanego niby ?:)

I jeszcze to pytanie:
Waham sie miedzy 3ma silnikami:
1.5 dci 105 KM (ale to sa zazwyczaj te nowsze na ktore mnie nie stac raczej...
1.9 DCI 120 KM ( fajne bo duzo koni kiepskie bo duzo ma przejechane zazwyczaj)
1.6 16v 116 KM ten silnik chyba calkiem fajnie se radzi z tym autem :)

Dodam ze do tej pory nie jezdzilem jakos duzo i pewnie nie bede pokonywal jakos strasznie duzo kilometrow, choc wiadomo ze diesel to namawia do tego. Kryteria dla mnie to :
ekonomicznosc - wiadomo diesel wygrywa, ale przy wiekszych dystansach

przyspieszenie i elastycznosc tutaj 1.9 dci a pozniej 1.6 16v. 105 km tez jechalem i poczucie predkosci tez jest spore a mi raczej na poczuciu predkosci zalezy bardziej niz na samej predkosci (ma fajnie przyspieszac ale bez przesady nie bede sie scigal - wczesniej mialem honde 1.5 9,7 do setki ale zero poczucia przyspieszenia, non i zalezy mi tez na elstaycznosci :)

awaryjnosc - tutaj wiadomo diesel to turbina wiec nie wiem ile taka turbinka wytrzymuje w meganie. oprocz tego diesel w ogole w serwisowaniu jest drozszy ...

CO WYBRAC HELP!

ad. 1
JEŚLI był serwisowany to jak najbardziej można to sprawdzić - jedziesz do renault prosisz o sprawdzenie samochodu np. po numerze VIN i masz "jasność"
ad.2
co do silników to ja decydowałbym się TYLKO na Diesla :-) a co do tego czy 1,5 DCI 105 PS czy 1,9 120 PS to wybrałbym (z uwagi na ekonomikę - nie chodzi tylko o spalanie) 1,5 DCI 105 PS dlatego, że różnica między 1,5 DCI 105 Ps a 1,9 120 PS nie jest duża (ale jest) a wybierając 1,5 DCI zapłacisz mniej za OC.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny

Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

07 Maj 2009, 10:07

slyszalem ze diesle sa bardziej awaryjne ze wzgledu na swoje skomplikowanie. ze to pierwszy common rail i malo dopracowany i ze jak wtryski delphi czy costam pojdzie to kaplica. Nie wiem czy to prawda. aa i narazie nie jezdze duzo w sumie
warmplace
Nowicjusz

07 Maj 2009, 10:32

Witam,

Moja mama porusza się megane II 1,5dCi 105KM. Co do sprawdzenia serwisu w kraju to jest tak, że potwierdzają wizyty w warsztatach za granicą ale nie mają podglądu na to, jakie czynności były wykonywane. Nie bardzo wiem, czym to jest spowodowane ale niestety tak jest.

A jeśli chodzi o wrażenia z jazdy - zrobiłem tym autkiem jakieś 7-8 kkm i muszę przyznać, że naprawdę miło mi się jechało. Mocy nie brakuje, płynnie przyspiesza nawet do 180km/h, hamulce rewelacyjne, audio wyśmienite a co do awaryjności to na pewno nie większa, niż wśród aut niemieckich (jest to mniej więcej 60-70 auto w rodzinie więc mamy pewne porównanie).

Ogólnie polecam samochodzik.

PS. tak na marginesie to jest właśnie na sprzedaż :cool:
Szuli
Nowicjusz

Miejscowość: Margonin

07 Maj 2009, 10:42

dasz moze jakies wieksze informacje masz moze linka na allegro czy tam gdzie ?:)
warmplace
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace
    W przeciwieństwie do klasycznych pojazdów typu kombi, station wagon czy nawet shooting brake – Kia Sportspace wyróżnia się zdecydowanie odmienną i wyszukaną architekturą w stosunku do tradycji. Wydłużoną ...

• 07 Maj 2009, 12:17

warmplace napisał(a):dasz moze jakies wieksze informacje masz moze linka na allegro czy tam gdzie ?:)

a proszę Cię bardzo
    [link wygasł]

Autko naprawdę bezwypadkowe, sprowadzone w zeszłym roku (miał tylko wymieniony ten czarny plastik na przednim zderzaku - mam zdjęcia).
    Tylko, że z powodu ciągłej eksploatacji, przebieg już pewnie jest ciut większy, ok 99kkm.
    Szuli
    Nowicjusz

Miejscowość: Margonin

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006