Megane II z 2004 roku, a jak nie to co innego?:)

Megane II z 2004 roku, a jak nie to co innego?:)

25 Cze 2013, 15:20

Witajcie,

Mam taki dylemat. Po jednej z ostatnich usterek w moim aucie stwierdziłem, że chyba nie ma sensu kolejny raz go remontować i dokładać do tego interesu tylko poszukać czegoś innego. Z kasą trochę krucho, dodatkowo nie bardzo ufam wszelkim sprzedawanym używkom, więc w ogóle myślenie o kupowaniu jakiegoś auta w tej chwili jest ostatnią rzeczą na którą mam ochotę, jednak czymś trzeba jeździć.

Mam jednak teraz na oku też jednak jedno Renault Megane II, które sprzedaje mój bliski znajomy, więc wiem, że nie ma tam ukrytych wielkich wad, auto zadbane i mało jeżdżone, serwisy robione w ASO itd., rocznik 2004, benzyna 1.4, kosztuje w okolicach 13 tys. Nigdy nie byłem przekonany do francuskich aut, tu mam jednak sytuację, w której auto jest raczej z pewnego źródła (oczywiście sprawdzę je jeszcze ze swoim mechanikiem itd., natomiast mówię o tym co wiem na dzień dzisiejszy). Czytając różne opinie (jest też wiele pozytywnych) o awaryjności tego modelu zastanawiam się jak to rzeczywiście z nim jest – CZY WARTO?:) Nie jeżdżę dużo (ok. 10 tys. km rocznie), głównie po mieście, auto ma być raczej rodzinne, a nie do jakichś szaleństw, myślę, że mogłoby się sprawdzić… Ale są tu więksi znawcy ode mnie, toteż proszę o pomoc.

Jeśli nie warto próbować renówki, to czego szukać?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za wszelkie rady.
henryhenry
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2008
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Daewoo

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...
    Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie
    Renault Pro+ przedstawia cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Alaskan, doskonale pokazujących pełne spektrum know-how marki: Alaskan ambulans, pojazd ratowniczo-pożarniczy, samochód z wysięgnikiem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006