Mercedes 190 2.0 B+G Kręci, nie odpala

Mercedes 190 2.0 B+G Kręci, nie odpala

01 Wrz 2012, 12:10

Witam.
Mam problem z samochodem, w którym siedziałem 3 razy w życiu. Wczoraj kupiłem sobie mercedesa, wszystko fajnie chodziło, odpalał normalnie. Dojechałem do domu bez problemów. Dzisiaj odpaliłem bez problemów, pojechałem na szrot w celu zakupu kierownicy i samochód już nie odpalił. Kręcił rozrusznikiem i nie odpalał ani na benzynie ani na gazie. W butli wskaźnik ilości gazu pokazuje, że niby gazu jest sporo. Co to mogło by być? Jakaś typowa usterka dla tego typu aut? Dodam, że samochód jest z 1985roku.

Zapomniałem wspomnieć, że w samochodzie został zamontowany dziwny centralny zamek, który po przekręceniu kluczyka w pozycję "zapłon" mruga awaryjnymi do czasu odpalenia. Dodatkowo jest też automatyczne ryglowanie drzwi (po 1 minucie od otworzenia drzwi zamykają się automatycznie).
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999

Re: Mercedes 190 2.0 B+G Kręci, nie odpala

01 Wrz 2012, 13:26

Odpowiem sobie sam: Zalałem gaźnik, przyczyną jest nie wypalenie pozostałości gazu i przełączenie od razu na benzynę.
Naprawa: Przełączenie przełącznika (PB-LPG) w pozycję środkową, wypalenie pozostałości benzyny i przełączenie na gaz.
kamil638
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mercedes w210
Silnik: 2.9 td
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...
    Fiat Tipo - kompaktowy sedan Fiat Tipo - kompaktowy sedan
    Fiat TIPO to całkowicie nowy, czterodrzwiowy samochód, stworzony od samego początku jako trójbryłowy sedan, zgodnie z koncepcją "Born to be Sedan ", co pozwoliło wydobyć zrównoważone kształty włoskiego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili