MERCEDES 410D KACZKA - MONTAŻ TURBO

MERCEDES 410D KACZKA - MONTAŻ TURBO

16 Sty 2012, 18:29

Witam ,
posiadam Mietka z 1994r model 410D tak zwana kaczka , silnik 2.9 D ,
auto jest z ramą ,koła bliźniaki , kontener z windą .
Kupiłem go niedawno i kończą już remonty , zmieniłem w nim koła tył z 14-tek na rozmiar 4 x 195/70 r15C , przód na 225/70 R15C , oraz skrzynię biegów z wolnej ( jechał max 75-80 km/h- silnik chodził dosłownie jak w odrzutowcu ) na szybką ( mam jeszcze 2 inne kaczki blaszaki) i niestety auto jest bardzo słabe . To znaczy na piątym biegu może tylko utrzymać prędkość około 80km/h nie ma mowy aby na tym biegu się rozpędził i to na pusto bez ładunku .
Wpadłem na pomysł aby założyć do niego turbinę , znajomy stwierdził że się da to zmontować , mam turbinę od Sprintera 2.9 TD z 97r, po pełnej regeneracji . domyślam się że i kolektor od sprintera się przyda .
Chciałbym wiedzieć czy ktoś z Was już robił takie modyfikacje lub może Macie jakieś rady i wskazówki jak to dobrze wykonać
Z góry wielkie dzięki
Tomek
tomiwfs
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 09 2001
Auto: Mercedes 410D kaczka

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Limuzyna Audi A8 L extended Limuzyna Audi A8 L extended
    Życzenie klienta jest priorytetem dla czterech pierścieni, nawet wtedy gdy wymagania wydają się niezwykłe. Przykładem takiego podejścia jest przygotowanie specjalnej wersji Audi A8. Na zamówienie jednego z europejskich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti