Mercedes b180 no i każdy mechanik nie wie o co w nim chodzi

Mercedes b180 no i każdy mechanik nie wie o co w nim chodzi

04 Lis 2010, 12:48

Już na prawdę nie wiem co mam zrobić, jeżdżę po tych mechanikach i kazdy tylko łape wystawia a nic nie potrafi zrobić...

A więc mój problem jest taki, że silnik skacze mi na obrotach gdy jest zimny, letni, na całkiem zimnym nie skacze i na całkiem ciepłym też nie;-) A to wszystko zachodzi podczas postaju np. na światłach. Może ktoś miał podobny problem?
mercedes b 180 2006r , 70k przebiegu, automatyczna skrzynia

Jeszcze mam 2 samochód i robi też fajne numery, Gdy jadę sobie ulicą i wrzucę go na wysokie obroty np. żeby kogoś wyprzedzić, wszystko fajnie itd. no ale gdy już spadnie z tych obrotów coś mu odbija i w ogóle nie chce jechać, tzn. nie ma siły, nie wbija na obroty, muszę na światłach go zgasić i ponownie odpalić i znowu jest ok do pewnego momentu.
mercedes a 170 2000r ,120k przebiegu, automatyczna skrzynia
Viper19
Nowicjusz

Miejscowość: Wejherowo

Re: Mercedes b180 no i każdy mechanik nie wie o co w nim cho

04 Lis 2010, 15:17

Wiem tylko,że Mercedesy miewają problemy z wiązką elektryczną,wtedy tak właśnie się dzieje,nie wyreguluje obrotów i sobie skaczą, jak kangury gonione przez aborygena z dzidą!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

04 Lis 2010, 17:40

Może ktoś jeszcze coś wie? Prosiłbym o pomoc
Viper19
Nowicjusz

Miejscowość: Wejherowo

05 Lis 2010, 08:07

Viper,jeździsz po mechanikach, ale być może oni nie mają odpowiedniego sprzętu diagnostycznego,musisz jechać do ASO MB i podpiąć autko pod kompa.Naturalnie tutaj bym tego nie podejrzewał ,ale z własnego doświadczenia wiem,że w moim aucie wystarczy tylko by w skrzyni biegów(automat) brakowało pół litra oleju i już mam problem z obrotami,co prawda silnikiem nie rzuca ale gdy stoję w korku obroty silnika podchodzą do góry tak, jakbym naciskał pedał gazu.Bardzo trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź,gdyż przyczyn może być wiele.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault ALASKAN pick-up Renault ALASKAN pick-up
    Po wprowadzeniu do sprzedaży w 2015 roku Renault Duster Oroch, pick-upa o ładowności pół tony, Renault przedstawia model ALASKAN, jednotonowego pick-upa o nadzwyczajnym designie. Solidny i wygodny, jest on doskonale ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti