Mercedes E320 CDI nie chce odpalić.

17 Gru 2013, 22:19

Witam.Mam taki problem, ostatnio jadąc brakło mi paliwa ,więc zatankowałem auto kręciłem paręnaście razy żeby się odpowietrzył i nic paliwo wszędzie w przewodach się znajduję a samochodu nadal nie da się odpalić , samochód zapala tylko po psiknięciu plaka( środka czyszczącego do tapicerek) i wszystko działa jak należy nic nie przerywa podczas jazdy ani nic i nie ważne czy samochód rozgrzany czy zimny, byłem dzisiaj na komputerze i stwierdzono że za małe ciśnienie paliwa powinno być 120 a jest 30-40. Gdzie mogę szukać przyczyny auto od czasu braku paliwa chodziło świetnie , proszę o pomoc z góry dziękuje.Pozdrawiam
Patryk892
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: MERCEDES W210
Silnik: 320 CDI 197KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Gru 2013, 23:03

Patryk892 napisał(a): paliwo wszędzie w przewodach się znajduję


Jak to sprawdzałeś??? Wiem że sprawdzałeś bo sprawdzałeś ciśnienie paliwa... Ale napisz czy coś jeszcze. I gdzie mierzyłeś ciśnienie paliwa? Na wejściu do listwy???

Opisz jak dokładnie odpowietrzyłeś ukł. paliwowy.

Patryk892 napisał(a): ostatnio jadąc brakło mi paliwa


Rozumiem, że na bank zabrakło wtedy paliwa, wykluczamy inne możliwości :?:??? Jesteś pewny że go nie było??? I że to było przyczyną zgaśnięcia samochodu???

A ile paliwa jest w tym momencie w baku???

Aha, sry... Teraz doczytałem, to komputer pokazał Ci za niskie ciśnienie??? Czy jak???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

17 Gru 2013, 23:44

Dokładnie po podłączeniu komputera wykazało że słabe ciśnienie jest, a co do odpowietrzania to z tego co słyszałem że te modele same się odpowietrzają jeśli się kręci parę razy może się mylę ale ale dziwi mnie że jeśli już go odpalę na tym plaku wszystko działa bez zarzutu.Wykluczyłbym inne możliwości miałem wtedy w baku około 3L- 4L i jadąc po paru km zaczęło już przerywać i samochód zgasł , w tym momencie mam około 20 L paliwa.
Patryk892
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: MERCEDES W210
Silnik: 320 CDI 197KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Gru 2013, 00:07

Patryk892 napisał(a):Dokładnie po podłączeniu komputera wykazało że słabe ciśnienie jest, a co do odpowietrzania to z tego co słyszałem że te modele same się odpowietrzają jeśli się kręci parę razy może się mylę ale ale dziwi mnie że jeśli już go odpalę na tym plaku wszystko działa bez zarzutu.Wykluczyłbym inne możliwości miałem wtedy w baku około 3L- 4L i jadąc po paru km zaczęło już przerywać i samochód zgasł , w tym momencie mam około 20 L paliwa.


Ilość paliwa w baku wydaje się być wystarczająca... No ok rozumiem. Warto byłoby sprawdzić ciśnienie paliwa w klasyczny sposób. Dziwne byłoby to gdyby uszkodzenie powstało na skutek braku paliwa... Możesz na razie zrobić parę rzeczy:

Kupić płyn do czyszczenia układów paliwowych, sam już musisz w sklepie zapytać jaki dokładnie, jeśli chodzi o firmę to polecam STP. To będzie wydatek ok. 20 zł max.

Dolać do baku ok. 10 litrów paliwa dobrej jakości.

Po wlaniu paliwa i środka do czyszczenia odpalić samochód z otwartym korkiem wlewu paliwa.

Na końcu w standardowy sposób zmierzyć ciśnienie paliwa, po czym jeśli masz możliwość zrobić to tanio to wykasować stare błędy z kompa. Generalnie sprawdź czy pompa wtryskowa nie jest mokra. A paliwo dobrej jakości :?:???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993