Mercedes klasy A - problem z centralnym zamkiem

28 Wrz 2009, 18:44

Witam
Posiadam mercedesa klasy a (170) i niestety podczas próby otwarcia drzwi pilotem, światła kierunkowskazów mrugają, lampka wewnątrz samochodu także się zaświeca ale niestety centralny zamek nie otwiera drzwi. Po przekręceniu zamka kluczem otwierają się tylko drzwi od strony kierowcy. Samochód uruchamia się i jeździ - w tym czasie nie działa też odblokowanie drzwi przyciskiem na desce rozdzielczej. Próba zamknięcia samochodu pilotem kończy się tylko mrugnięciem kierunkowskazów (nie słychać też aby coś pracowało w drzwiach), zamknąć można przekręcając kluczyk - zamykają się tylko drzwi od strony kierowcy - te w które wkładany jest kluczyk. Może jakieś pomysły lub sugestie co się mogło stać?
mig
Nowicjusz
 
Posty: 17
  • 29 Wrz 2009, 08:24

    Najpierw sprawdz bezpiecznik od centrlanego - mrugające kierunki,to prawdopodobnie włącza się alarm,aczkolwiek nie piszesz,czy go masz.Jeżeli znasz zasadę działania centralnego,to możesz sprawdzić,czy nie padły siłowniki - znajdz na module wyjście na otwieranie/zamykanie i podaj tam masę.Zamek powinien się zamknąć/otworzyć.
    Sprawdz też jaki to alarm bądz centralny,to będzie łatwiej coś ci doradzić
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    29 Wrz 2009, 18:01

    Merol to A170 Elegance - więc chyba centralny zamek był zamontowany fabrycznie - lub podczas kupna bo kluczyk mercedesowski jest z pilotem. Alarmu nie ma - jest immobilajzer.
    Z tego co jeszcze zauważyłem to klapka od wlewu paliwa też się nie odblokowuje - musiałem ją otwierać ręcznie ;).
    A do siłowników to chyba ciężko dojść - boję się otwierać tapicerke na drzwiach bo nie wiem czy tam jakichś poduszek nie ma.
    mig
    Nowicjusz
     
    Posty: 17

    30 Wrz 2009, 08:20

    Jeżeli nie ma alarmu i jest tylko centralny,to najpierw sprawdz jak pisałem bezpiecznik.Jeżeli będzie ok,to musisz poszukać moduł sterowania z pilota.Z niego powinny wychodzić dwa przewody do modułu zamka centralnego.Na nie musisz podać minus -najpierw na jeden,następnie na drugi.Zamki powinny się zamknąć/otworzyć.Jeżeli to nie pomoże,to musisz sprawdzić siłowniki.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    30 Wrz 2009, 19:13

    W tym aucie nie ma siłownikow od centralnego i nie ma też modułu centralnego.Sam nie probuj naprawiać.Auto podłącz pod Stara i wszystko będzie jasne.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    08 Sty 2012, 10:13

    Trochę odświeżam stary temat, ale mam tożsamy problem z A klasą, a w wątku autor nie napisał jak problem został rozwiązany (?). Stąd moje pytanie, jak działać w podobnym przypadku? bądź jeśli mieliście taki problem, to jak sobie z nim poradziliście?
    karolcm
    Obserwowany
     
    Posty: 1
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mercedes klasa A
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Poznań Motor Show 2019
      Prestiżowe i zarazem jedne z największych w Europie. Obecne w portfolio Międzynarodowych Targów Poznańskich od 1992 roku, zwane przez znawców świata motoryzacyjnego Małą Genewą, czyli targi Poznań Motor Show ...

    25 Cze 2013, 19:51

    Witam. Mam identyczny problem jak autor wątku, dodam jeszcze, że centralny zamek działał mi lecz nie zamykał bagażnika. Dostałem się do zamka i próbowałem zamykać i otwierać pilotem lecz wydawało się, że jakby podawane powietrze uchodziło gdzies w elemencie popychającym i jakby "brakowało mu siły", żeby zamykać. Po wielu próbach zamek wogóle przestał działać. Teraz po próbie zamknięcia lub otwarcia z pilota mrugają kierunkowskazy, zaświeca się światło wewnętrzne jednak centralny zamek nie reaguje. Bezpiecznik (29) sprawdzałem i jest dobry. Zamykać/otwierać mogę tylko kluczykiem, wewnętrzny przycisk zam./otw. centralny (pod awaryjnymi) również nie uruchamia centralnego. Po odsłonięciu pompki centralnego (obok koła zapasowego) przy próbie otwarcia/zamknięcia z pilota słychać jakby prąd został podawany na pompkę. Czy "zabiegami" przy zamku bagażnika mogłem coś wyłączyć? Czytałem gdzieś też, że jest możliwość, iż wyłączyłem jakąś kombinacją naciśnięć pilota plus włożeniem kluczyka do stacyjki działanie zamkia centralnego. Jeśli ktoś miał podobną sytuację i udało mu się w miarę prosty sposób ją rozwiązać proszę o info.
    ooobi
    Obserwowany
     
    Posty: 1
    Prawo jazdy: 12 06 2006
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Mercedes A160
    Silnik: 1,6 benz. 102KM
    Paliwo: Benzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

    31 Lip 2013, 17:41

    Może ktoś napisać jak udało się naprawić problem bo mam taki sam? Proszę o pilną odpowiedź
    GOGRE
    Obserwowany
     
    Posty: 1
    Prawo jazdy: 10 09 2005
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Mercedes klasa A
    Silnik: 170
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

    24 Lut 2014, 18:07

    Witam, ja mialem taki sam problem, ale go rozwiazalem :) Jesli jeszcze ktos szuka odpowiedzi to prosze pisac na gg (12066775), moze uda mi sie pomoc :)
    remiza
    Obserwowany
     
    Posty: 1
    Auto: vw