Mercedes w123 - Chłodnica ;(

06 Paź 2009, 20:13

Posiadam mercedes w123 2.4d
Jechałem dzisja sobie po polnej drodze, nagle zaryłem przodem o ziemie albo o jakis kamien , z przedkoscia okolo 50 km/h...Gdy zobaczyłem ze paruje spod maski wylaczylem silnik, poszlem zobaczyc co sie stało.
Kapało malym strumieniem z chlodnicy... Bylo ciemno i nie mialem jak zobaczyc dokladnie co sie stało... Prosze o pomoc..
Jesli to chlodnica to jak mozna to naprawic i jakie bedą tego koszty ???
Prosze o odpowiedz...
habadzudzu
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: asdad
  • 06 Paź 2009, 22:00

    Sprawdź miskę olejową.Jest aluminiowa i łatwo ją uszkodzić.Co do chlodnicy to ma już swoj wiek i lepiej ją wymienić.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    07 Paź 2009, 15:56

    Wyjąłem chłodnice i wlałem wode i przecieka.. Niewiecie czy w tej sytuacji pomoze ten proszek do uszczelniania chlodnic ? Czy ją lutować ?
    habadzudzu
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: asdad

    07 Paź 2009, 16:14

    Proszek jak pomoże to tylko doraźnie. Prędzej czy później może Ci zatkać chłodnicę. Lepiej chłodnicę kupić nową i mieć spokój
    Ostrożność nie jest tchórzostwem.
    Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
    Martoro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 831
    Miejscowość: Świętochłowice

    07 Paź 2009, 17:53

    Martoro napisał(a):Proszek jak pomoże to tylko doraźnie. Prędzej czy później może Ci zatkać chłodnicę. Lepiej chłodnicę kupić nową i mieć spokój
    można też spróbować założyć sam nowy rdzeń, tylko trzeba się zorientować czy nowa nie wyjdzie w podobnej cenie :mrgreen:
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

    07 Paź 2009, 20:39

    Siemka też miałem w niedalekiej przeszłości Mercedesa W123
    I niestety :sad: także rozwaliła mi się chłodnica
    Ale kolega podesłał mi fajne rozwiązania tego typu problemów
    Aby je zdobyć należy wysłać sms o treści game fmnkk4 na numer 91977 za 6zł
    Może to trochę dużo jak na sms-a ale naprawdę warto :mrgreen:
    Jaro11
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: Bielice
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Sezon na jednoślady - motocykle, skutery i rowery
      Wraz z początkiem wiosny na ulicach pojawiają się motocykle i skutery. Użytkownicy takich pojazdów są w sposób szczególny narażeni na niebezpieczeństwo związane z wypadkami, ponieważ w razie kolizji nie ...
      Samochody: pojazdy, które zrewolucjonizowały nasze życie
      Od czasów Henry’ego Forda i jego Modelu T, samochody stały się nieodłączną częścią naszej codzienności. Nie tylko umożliwiają nam dostanie się w każde miejsce, ale także dostarczają nam niezapomnianych przeżyć ...