Mercedes w201/190 2.0E benzyna nie odpala

Mercedes w201/190 2.0E benzyna nie odpala

26 Gru 2010, 10:30

Witam, mam taki problem, otóż mój mercedes w201/190 2.0E benzyna w gazie nie odpala na benzynie gdy jest zimny silnik. Do tej pory odpalalem go na gazie ale i juz na gazie nie odpala lecz poczytalem co nie co o odpalaniu na gazie i nie o to mi chodzi w tym temacie. Gdy przekrecam kluczyk slychać (nie zawsze) jakieś szumy dochodzące z silnika, lecz nie jestem znawcą czy to pompka paliwa pracuje czy nie. Otóż czy tu głównie chodzi o pompke czy może być także problem z świecami, filtrem powietrza oraz kablami wysokiego napięcia?

Zapomniałem dodać gdy odpalam na benzynie, silnik kręci ale nie chełta. I jeszcze jedno pytanko jaki powinien być akumulator w takim mercedesie ponieważ wydaje mi się że jest za mały. Pozdrawiam

I jeszcze mały offtop gdzie mogę znaleźć oznaczenie jaką mam wersje silnika z tego co pamiętam chodzi o m111 czy coś takiego. Pozdrawiam
emilekbs
Nowicjusz

Miejscowość: bialystok

Re: Mercedes w201/190 2.0E benzyna nie odpala

26 Gru 2010, 11:18

Pompka paliwa moze nie działać dlatego nie odpalał na benzynie a to ze wogóle nie odpala to może być wina świec kabli filtr paliwa tez sprawdz... akumulator jakieś 60ah i prad rozruchowy 600A do benzyny nie trzeba poteżnej bateri
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

26 Gru 2010, 12:22

Ja też mam podobnego dziadka,twój jest na wtrysku, tak?!Jeśli tak, przyczyn może być kilka, od czujnika temperatury silnika zaczynając.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

26 Gru 2010, 15:34

Nie mam pojecia czy jest na wtrysku jak to można sprawdzić? Jest to 88 rocznik. Pytanko co do czujnika temp. to mam kupić 2 czy jakoś można to sprawdzić domowym sposobem ?
emilekbs
Nowicjusz

26 Gru 2010, 19:46

To już będzie wtrysk,czujnik masz w bloku silnika,spróbuj odpiąć kabelek i wtedy odpal.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

30 Gru 2010, 20:47

Mam maly problem co do czujnika temp silnika, znalazlem w internecie zdjecie

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

na tym zdjęciu kreska z nr 2 to jest czunik temp silnika, u mnie nie co inaczej ta cala "kostka" wygląda niestety mam zdjęcie tylko robione wieczorem na ten moment:

oznaczenia nr 2 z obu zdjęć to ten sam czujnik ? oraz w dodatku u mnie z prawej strony kostki idzie kolejny kabelek:

W miare możliwości po pracy zrobię bardziej widoczne zdjęcia
emilekbs
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

• Re: Mercedes w201/190 2.0E benzyna nie odpala

31 Gru 2010, 10:06

Nie znam dokładnie silnika 2.0 ale czy tam nie jest wtrysk mechaniczny? Jeżeli tak to jest tam dodatkowo wtryskiwacz rozruchowy, zacznij od sprawdzenia czy on pracuje.
    arciasty
    Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

08 Sty 2011, 10:01

Witam, ostatnio kolega pomógł mi odpalić mojego merca na patencie (chcialem zobaczyc czy w ogole silnik dziala wiec sie zgodzilem) pod "dezodorant" a konkretniej psikając plakiem w filtr... wszystko bylo pieknie ladnie autko odpilalio lecz pod jakies 2h sam gasl... paliwo bylo, gaz byl, no wszystko cacy z odpaleniem problemow nie bylo gdy silnik sie nagrzał. Nawet gdy chcialem go przytrzymac na obrotach 3tys 5 tys to i tak gasl... W czym tu moze byc problem? Mam jeszczepytanie czy przez to ze silnik jest zimny i nie chce odpalic na gazie ani na benzynie to moze byc wina rozrusznika?
    emilekbs
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006