Mercedesowki hamulec postojowy ,czyli co i jak !?

09 Lut 2011, 21:58

Witam ,przeszukałem trochę stron ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chodzi mi o wyjaśnienie metody działania tego hamulca postojowego (mercedesowskiego) w pedale. Jak to wygląda w praktyce ,przy ruszaniu ze wzniesień czy zwyklej potrzebie "zaciagniecia recznego" podczas jazdy. Poprostu nie potrafię tego sobie wyobrazić.

Przytoczmy prosty przykład:

Jedziemy autem ze "standardowym" ręcznym ,wjeżdżamy na wzniesienie i łapie nas na nim korek. Wciskamy sprzęgiełko ,hamulec i po chwili zaciągamy ręczny ... i czekamy.

A teraz jak wyobrażam sobie taką sytuacje w Mercedesie ...

Jedziemy ,wjeżdżamy na wzniesienie i łapie nas na nim korek. Wciskamy sprzęgiełko ,hamulec i ... właśnie co dalej ?
hejhoiTu
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: slaskie

10 Lut 2011, 18:46

Ale hamulec "ręczny" w Mercedesie jest w innym pedale niż "nożny".
Zdjęcie
ITpro
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Wrocław

10 Lut 2011, 19:18

:grin: Tak jest,piękna sprawa ,zaciągasz nogą a zwalniasz go ręką.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

10 Lut 2011, 22:14

No wiem ,że wygląda to tak ,żę zaciąga sie go nogą a zwlania ręka. Tylko nie moge zrozumieć jak go "zaciągnąć". Powrócmy do sytuacji wzniesienia .. lewa noga na sprzęgle ,prawa na hamulcu nożnym tak ? tak ... no i jak teraz wcisnąć ten trzeci pedał skoro on jest po lewej stronie ,czyli trzeba puścić sprzęgiełko co w aucie na biegu wiadomo czym sie skonczy ;D
hejhoiTu
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: slaskie

10 Lut 2011, 23:31

hejhoiTu napisał(a):czyli trzeba puścić sprzęgiełko

A wcześniej wyrzucic na LUZ trzymając samochód na hamulcu noznym...Mozna tak zrobić... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Lut 2011, 07:59

Nie każdy model Mercedesa ma ręczny hamulec zaciągany nogą,190-tka np. ma normalny.Stojąc pod górkę,wciskasz hamulec ręczny lewą nogą,gdyż przecież prawą masz już na pedale hamulca nożnego.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)