Miernik do pomiaru grubości lakieru.

Miernik do pomiaru grubości lakieru.

28 Sty 2016, 12:38

Takie urządzenie mam w planach kupić.
Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?
Wszystkie uwagi nt. mierników mile widziane.
Dzięki za pomoc :)

Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy można wierzyć tym urządzeniom w komisach? Czy mogą być w jakiś sposób przestawione na korzyść komisu?
Borys85
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 10 2005
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vv Passat
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Miernik do pomiaru grubości lakieru.

06 Kwi 2016, 10:19

Chodzi ci o grubościomierz?
Też miałem jakiś czas temu podobny problem, potrzebowałem takiego do naniesienia poprawek przy zalepianym przeze mnie ubytku w lakierze, żeby mieć pewność, a uznałem, że to było takie małe, że nie ma potrzeby jechać do warsztatu. Jakby był to ubytek rozmiaru całych drzwi to wtedy tak, sam nie dałbym rady, ale tak postanowiłem się pobawić w amatorskiego McGyvera.
Zdecydowałem się na sprzęt cyfrowy ze strony z takimi technicznymi urządzeniami, Merazet, po bezowocnych poszukiwaniach w sklepach stacjonarnych. Potem dla pewności i mniej niż 100%-owego zaufania do elektroniki (nic nie poradzę, mam tak od małego) dokupiłem jeszcze analogowy, który moim zdaniem jest poręczniejszy i bardziej rzetelny. Dzięki temu mogłem zyskać większą pewność przy pomiarze, mając dwa sprzęty.

Szczerze, to nie wiedziałem, że mają grubościomierze w komisach, w warsztatach to prędzej bym uwierzył, ale nie, że w komisach. Mało chyba jeszcze wiem o motoryzacji :mrgreen:
krotleo
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 06 04 2008
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.6 TSI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Miernik do pomiaru grubości lakieru.

08 Kwi 2016, 09:20

Pytanie co chcesz pomierzyć i z jakiego materiału będą elementy auta. Mierniki do aluminium są nieco droższe. Jeżeli chcesz mierzyć słupki, progi to najlepszy będzie miernik z kulką - również droższy od standardowego.
Miernikom w komisach nie ufaj - nie są skalibrowane odpowiednio a wręcz bywają sytuacje że komisant chwali się sprzętem za 1 tys. PLN a miernik jest tak skalibrowany że zawsze wyjdzie ok.
Jeżeli chcesz mierzyć starsze auta wystarczy Ci jakieś 120-140 zł na dobry miernik. My polecamy http://www.bluetechnology.pl/
mimo że teraz jestem użytkownikiem innego miernika wracam do blue
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - http://www.moto-zakup.pl
Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 32
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne? Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne?
    Jeszcze dekadę temu aspekt ekologii w segmencie samochodów klasy premium nie był brany przez producentów pod uwagę tak mocno, jak w chwili obecnej. Co więcej, samochody luksusowe produkowane dzisiaj mogą poszczycić ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili