Miernik do pomiaru grubości lakieru.

Miernik do pomiaru grubości lakieru.

28 Sty 2016, 12:38

Takie urządzenie mam w planach kupić.
Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?
Wszystkie uwagi nt. mierników mile widziane.
Dzięki za pomoc :)

Zastanawiam się jeszcze nad tym, czy można wierzyć tym urządzeniom w komisach? Czy mogą być w jakiś sposób przestawione na korzyść komisu?
Borys85
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 10 2005
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Vv Passat
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Miernik do pomiaru grubości lakieru.

06 Kwi 2016, 10:19

Chodzi ci o grubościomierz?
Też miałem jakiś czas temu podobny problem, potrzebowałem takiego do naniesienia poprawek przy zalepianym przeze mnie ubytku w lakierze, żeby mieć pewność, a uznałem, że to było takie małe, że nie ma potrzeby jechać do warsztatu. Jakby był to ubytek rozmiaru całych drzwi to wtedy tak, sam nie dałbym rady, ale tak postanowiłem się pobawić w amatorskiego McGyvera.
Zdecydowałem się na sprzęt cyfrowy ze strony z takimi technicznymi urządzeniami, Merazet, po bezowocnych poszukiwaniach w sklepach stacjonarnych. Potem dla pewności i mniej niż 100%-owego zaufania do elektroniki (nic nie poradzę, mam tak od małego) dokupiłem jeszcze analogowy, który moim zdaniem jest poręczniejszy i bardziej rzetelny. Dzięki temu mogłem zyskać większą pewność przy pomiarze, mając dwa sprzęty.

Szczerze, to nie wiedziałem, że mają grubościomierze w komisach, w warsztatach to prędzej bym uwierzył, ale nie, że w komisach. Mało chyba jeszcze wiem o motoryzacji :mrgreen:
krotleo
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 06 04 2008
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.6 TSI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Miernik do pomiaru grubości lakieru.

08 Kwi 2016, 09:20

Pytanie co chcesz pomierzyć i z jakiego materiału będą elementy auta. Mierniki do aluminium są nieco droższe. Jeżeli chcesz mierzyć słupki, progi to najlepszy będzie miernik z kulką - również droższy od standardowego.
Miernikom w komisach nie ufaj - nie są skalibrowane odpowiednio a wręcz bywają sytuacje że komisant chwali się sprzętem za 1 tys. PLN a miernik jest tak skalibrowany że zawsze wyjdzie ok.
Jeżeli chcesz mierzyć starsze auta wystarczy Ci jakieś 120-140 zł na dobry miernik. My polecamy http://www.bluetechnology.pl/
mimo że teraz jestem użytkownikiem innego miernika wracam do blue
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - http://www.moto-zakup.pl
Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 32
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...
    [E] Audi A6 3,0TDI / BMW 530d / Merc E320CDI / Volvo S80 2,4 D5 [E] Audi A6 3,0TDI / BMW 530d / Merc E320CDI / Volvo S80 2,4 D5
    Podstawowe kryteria zestawienia: - limuzyna segmentu E - diesel o mocy ok. 200KM - skrzynia automatyczna Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C6 3,0 TDI - 225KM - BMW 530d e60 - 218KM - Mercedes E 320 CDI w211 - 204KM ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Jazda w terenie leśnym
      Mercedes-Benz CLA, widok z góry
      Autosacrum 2008
      Honda CRX Del Sol, tył