Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

29 Sty 2013, 18:06

Moim problemem jest brak możliwości wyłączenia automatycznego przełączania na gaz. Kupiłem niedawno samochód daewoo lanos z sekwencyjną instalacją gazową. Jeździłem samochodem bez problemu do czasu aż skończył się gaz. Silnik zaczął mi się nagle dusić więc przełączyłem na benzynę i jadę dalej ale na benzynie zaczął gasnąć co 10m nawet przy wciśniętym sprzęgle.Na początku nie widziałem o co chodzi ale okazało się, że przy ustawieniu żeby jechał tylko na benzynie po osiągnięciu 2.5k obrotów i tak przełącza się na gaz. Według poprzedniego właściciela nie było z tym problemu. Co może być przyczyną jeżeli automatyczne przełączanie jest wyłączone.
morogrim
Obserwowany

Auto: Daewoo Lanos

Re: Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

30 Sty 2013, 11:03

Zacząłbym od zepsutej centralki. Jeśli nie to jest przyczyną,to padł elektrozawór odcinający poszczególne zasilanie paliwem.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najpiękniejsze, najdroższe, najszybsze samochody na VSR 2012 Najpiękniejsze, najdroższe, najszybsze samochody na VSR 2012
    Na VERVA Street Racing 2012 zobaczmy najpiękniejsze, najdroższe i najszybsze samochody. Absolutne unikaty światowej motoryzacji. Owoce geniuszu konstruktorów, które rzadko opuszczają luksusowe kolekcje sławnych ...
    Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Scirocco vs Ford Focus RS I
      Palenie gumy, Suzuki GSX-R
      Fiat 126p Sport
      Peugeot 2008 DKR16, II etap Rajdu Maroka