Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

29 Sty 2013, 17:06

Moim problemem jest brak możliwości wyłączenia automatycznego przełączania na gaz. Kupiłem niedawno samochód daewoo lanos z sekwencyjną instalacją gazową. Jeździłem samochodem bez problemu do czasu aż skończył się gaz. Silnik zaczął mi się nagle dusić więc przełączyłem na benzynę i jadę dalej ale na benzynie zaczął gasnąć co 10m nawet przy wciśniętym sprzęgle.Na początku nie widziałem o co chodzi ale okazało się, że przy ustawieniu żeby jechał tylko na benzynie po osiągnięciu 2.5k obrotów i tak przełącza się na gaz. Według poprzedniego właściciela nie było z tym problemu. Co może być przyczyną jeżeli automatyczne przełączanie jest wyłączone.
morogrim
Obserwowany

Auto: Daewoo Lanos

Re: Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

30 Sty 2013, 10:03

Zacząłbym od zepsutej centralki. Jeśli nie to jest przyczyną,to padł elektrozawór odcinający poszczególne zasilanie paliwem.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Objawy uszkodzenia turbosprężarki Objawy uszkodzenia turbosprężarki
    Obecnie niemal każdy samochód z silnikiem diesla jak i benzynowym wyposażony jest w turbosprężarkę. Ma ona na celu zwiększenie ilości powietrza doprowadzanego do cylindrów a co za tym idzie zwiększenie jego mocy. Niestety ...
    Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo! Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo!
    Kierowcy próbują wszystkich sposobów, aby oszczędzić na paliwie. Okazuje się, że stanie na lewym pasie w oczekiwaniu na skręt w lewo z wrzuconym jałowym biegiem jest nie tylko marnowaniem czasu, ale i pieniędzy. Unikając ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili