Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

29 Sty 2013, 17:06

Moim problemem jest brak możliwości wyłączenia automatycznego przełączania na gaz. Kupiłem niedawno samochód daewoo lanos z sekwencyjną instalacją gazową. Jeździłem samochodem bez problemu do czasu aż skończył się gaz. Silnik zaczął mi się nagle dusić więc przełączyłem na benzynę i jadę dalej ale na benzynie zaczął gasnąć co 10m nawet przy wciśniętym sprzęgle.Na początku nie widziałem o co chodzi ale okazało się, że przy ustawieniu żeby jechał tylko na benzynie po osiągnięciu 2.5k obrotów i tak przełącza się na gaz. Według poprzedniego właściciela nie było z tym problemu. Co może być przyczyną jeżeli automatyczne przełączanie jest wyłączone.
morogrim
Obserwowany

Auto: Daewoo Lanos

Re: Mimowolne automatyczne przełączanie benzyny na lpg

30 Sty 2013, 10:03

Zacząłbym od zepsutej centralki. Jeśli nie to jest przyczyną,to padł elektrozawór odcinający poszczególne zasilanie paliwem.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Škoda 935 z nadwoziem aerodynamicznym z lat trzydziestych XX wieku Škoda 935 z nadwoziem aerodynamicznym z lat trzydziestych XX wieku
    Podczas siódmej edycji "Schloss Bensberg Classic" w miejscowości Bergisch Gladbach, niedaleko Kolonii, ŠKODA pokazała dziewięć niesamowitych samochodów klasycznych, pochodzących ze 120-letniej historii ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006