Mitsubishi Outlander czy Hyundai Santa Fe

Mitsubishi Outlander czy Hyundai Santa Fe

19 Wrz 2016, 19:01

Zastanawiam się nad małym suvem. W oko wpadły mi Outlander i Santa fe. Oba pierwszej generacji. W grę wchodzi jedynie benzyna. Cena jaką mogę przeznaczyć na samochód to maksymalnie 15 tysięcy. Po prostu mam dosyć dziur w polskich miastach i wysokich krawężników. A taki mały suv na pewno trochę by mi pomógł w pokonywaniu takich trudności. Poza tym po zestawieniu dzidy wynika, że taki outlander jest dość tani w utrzymaniu. Który z tych dwóch aut mi polecacie?
dawbia24
Początkujący

Miejscowość: Szkarada

Re: Mitsubishi Outlander czy Hyundai Santa Fe

19 Wrz 2016, 20:13

Santa Fe znacznie większa i bardziej komfortowa. Miałem okazje jezdzic oboma.
Mały suv to np Sportage II.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

19 Wrz 2016, 21:14

Outlander znacznie bardziej odpowiada mi stylistycznie. Jednak Santa fe jest bardziej komfortowy i można go taniej kupić oraz podejrzewam, że jest tańszy w utrzymaniu
dawbia24
Początkujący

20 Wrz 2016, 08:42

Wizualnie Outlander jest ładniejszy na zewnątrz. Wewnątrz słabo. Koszty utrzymania zbliżone. Jak ma byc taniej szukaj wersji z napędem tylko na przód.
Silniki tolerują lpg więc jak jezdzisz sporo po mieście bedzie to wskazane.
Automat tez jest trwały i nie zaszkodzi, a w korkach nawet pomoże :)
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy od: 27 02 2003
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Passat
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1998

20 Wrz 2016, 08:56

Wiem, że w środku jest straszne ubogo, ale w chwili obecnej nie jest to dla mnie problemem. Chciałem jednak napęd 4x4. Czy koszt utrzymania jest o wiele większy? O gazie może pomyślę, ale chyba za mało km robię rocznie, żeby inwestować w lpg. Poza tym to ma być auto maksymalnie na dwa lata.
dawbia24
Początkujący

20 Wrz 2016, 20:37

Tylko teraz pytanie, które auto wybrać? Albo które w moim budżecie będzie łatwiej znaleźć? Troszkę napaliłem się na tego suva. Zaletą jest brak turbiny i koła dwumasowego. Wiadomo, że w porównaniu z moim obecnym samochodem będzie to muł, ale chyba na chwilę obecną nie potrzebuję szybkiego samochodu. Po prostu robię za krótkie trasy i do tego na niezbyt komfortowych drogach, także szkoda mi nadal "tłuc" moje a4 b6 1,8t. Bo jazda po mieście to masakra. Chodzi głownie o krawężniki i liczne dziury w drogach.
dawbia24
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

• Re: Mitsubishi Outlander czy Hyundai Santa Fe

21 Wrz 2016, 09:10

dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 44
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2000

21 Wrz 2016, 11:57

Przyznam szczerze, że właśnie po tym zestawieniu zacząłem się zastanawiać nad outlanderem, bo wyszedł dużo taniej niż moje audi. I jednak jest to wyższy samochód i jazda po mieście byłaby dużo przyjemniejsza. Tylko pytanie czy krótkie odcinki nie wpłynęłyby negatywnie na silnik.
    dawbia24
    Początkujący

21 Wrz 2016, 12:19

dawbia24 napisał(a):Przyznam szczerze, że właśnie po tym zestawieniu zacząłem się zastanawiać nad outlanderem, bo wyszedł dużo taniej niż moje audi. I jednak jest to wyższy samochód i jazda po mieście byłaby dużo przyjemniejsza. Tylko pytanie czy krótkie odcinki nie wpłynęłyby negatywnie na silnik.

Zależy co uważasz za krótkie odcinki ale jak będziesz dbał o oliwy i od czasu do czasu przegonisz autko to krzywdy mu nie zrobisz...
    Co do samych silników w mitsu są o tyle dobre że nie posiadają spektakularnych bolączek, są trwałe i przyjmują lpg.
    Jak chcesz wersję soft to szukałbym 2,4 jak więcej fanu to 2,0t no ale tu trzeba się liczyć z większymi kosztami.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe

21 Wrz 2016, 18:03

Mówiąc o krótkich odcinkach miałem na myśli dojazdy do pracy 2 km w jedną stronę. Do tego raz w tygodniu wyjazd 35 km w jedną stronę. Dlatego w tym przypadku audi 1,8t z racji na turbinę nie sprawdza się zbyt dobrze. A suvem w mieście też łatwiej jest gdzieś wjechać. Poza tym w takim suvie po złożeniu tylnych siedzeń jest możliwość włożenia roweru co tez jest dla mnie plusem
    dawbia24
    Początkujący

21 Wrz 2016, 20:02

dawbia24 napisał(a):Mówiąc o krótkich odcinkach miałem na myśli dojazdy do pracy 2 km w jedną stronę
    serio? :shock:
    Może jestem staroświecki/dziwny, tudzież ktoś nazwie mnie Januszem życia, ale na takie dystanse kupiłbym sobie wygodne buty tudzież całkiem fajny rower za ~2k, a auto miał na dalsze wypady/zakupy.
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

21 Wrz 2016, 20:19

Jeśli mam być szczery to jak mam rower znosić z piątego pietra po schodach, żeby przejechać 2km to mi się nie opłaca. I rower mam sporo droższy niż 2k, a niestety pod pracę nie mam za bardzo gdzie go zostawić. A doskonale wiemy jak to jest w naszym kraju. I ja jak juz wsiadam na rower to robię przynajmniej 80 km. Kolejna sprawa,że pracuję co drugi dzień od 5.30 do 22 a zimą jazda rowerem w tych godzinach to nic fajnego. Dlatego chcę zamienic a4 1,8t na cos innego i wymyśliłem sobie suva. Ale nie wiem czy jest sens
    dawbia24
    Początkujący

21 Wrz 2016, 22:22

dawbia24 napisał(a):I ja jak juz wsiadam na rower to robię przynajmniej 80 km
    widzę, że byśmy się dogadali :mrgreen:
    dawbia24 napisał(a):Dlatego chcę zamienic a4 1,8t na cos innego i wymyśliłem sobie suva. Ale nie wiem czy jest sens
    możesz również kupić sobie jakiegoś taniego hebelka typu CC, Tico
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

22 Wrz 2016, 04:23

Niby tak. Ale kilka razy w roku mam do pokonania dłuższe trasy i takim tico jest to raczej niemożliwe. A nie chcę płacić ubezpieczenia i przeglądu za dwa samochody. Zwłaszcza, że jednym miałbym jeździć od święta.
    dawbia24
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006