Mk4 Golf 1.9 TDi - pytania

mk4 Golf 1.9 TDi - pytania

03 Lis 2016, 21:26

Witajcie, nie mogłem znaleźć działu gdzie zamieściłbym własnie swojego tematu. Ponieważ nie chce rozbijać go na części, wiec piszę tutaj. A więc jestem posiadaczem pięknej czarnej perełki jakim jest golf 4 z silnikiem 1.9 TDi 110KM z 2002 roku od 2 MIESIĘCY! Póki co świetnie się sprawuje i jestem z niego bardzo zadowolony. Jestem młodym kierowcą można powiedzieć, że to jest moje pierwsze auto. Przyszedł czas kiedy mogę w niego trochę włożyć funduszy. Z góry mówię, że nic w nim nie wymieniałem od czasu zakupu, wiem wiem źle zrobiłem profilaktycznie powinno się zmienić oleje filtry z automatu, niestety nie miałem na to okazji i zwlekałem aż do dziś. A wiec potrzebuje właściwie kilku porad mam nadzieję, że pomożecie :) Generalnie szukam w swoim mieście jakiegoś porządnego mechanika który zerknie na cały samochód. A propo może ktoś ma polecić jakiegoś dobrego z Torunia?
Następną kwestią jest olej, jaki lać? Wiem że są jakieś syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Czym od siebie w skrócie różnią?
Czy do oleju napędowego się wlewa na zimę jakiś płyn???
Kolejna sprawa to płyn do chłodnicy, czy w niego też się wyposażyć? Jak tak to w jaki.
Co tak właściwie potrzebuję, co warto byłoby mieć?

Jedyną rzeczą która już zauważyłem to piszczące hamulce przy niskiej prędkości jak muskam w hamulec to słyszę jak piszczą, domyślam się ze klocki będą do wymiany.
Czujka od hamulca ręcznego mi się na pulpicie nie pali, czy taka drobnostka jest kosztowna?

Z ciekawości zapytam czy dużo kasy ze mnie ściągną mechanicy jak poproszę żeby podłączyli i sprawdzili go na kompie?

Temat jest dość chaotycznie napisany, a to przez to że nie wiem jak się do tego zabrać chciałbym wiedzieć wszystko. :D Będę wdzięczny jak się wypowie jakiś weteran swojego golfika i przedstawi mi kilka porad jak dbać o auto. Za odpowiedzi z góry dziękuję!
lemosvico
Nowicjusz

Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone
    W weekend 16-17 kwietnia zaczynają się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). W 6-godzinnym wyścigu w Silverstone w Wielkiej Brytanii Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, ...
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...

•  
    • Warto przeczytać
    • WST 1/4 MILI - Dajtki
      Kandydatki na MISS, 40
      Fiat Punto Abarth
      Harley Davidson 1250