Mobilna i ekologiczna myjnia parowa - polecam :))

Mobilna i ekologiczna myjnia parowa - polecam :))

29 Lis 2012, 16:24

Nie dawno nadarzyła się okazja do skorzystania z usług mobilnej myjni parowej. Jak na dzień dzisiejszy mało kto o tym słyszał.
Panowie czyszczą m.in.: samochody(Ich wachlarz usług jest bardzo szeroki). Przyjeżdżają na miejsce ustalone z klientem, więc było to dla mnie wygodne. Umyli auto NIE UŻYWAJĄC CHEMII, a przy tym zużyli nie więcej niż 2 litry wody. Trudno dokładnie określić, ponieważ narzędziem głównym jest para(zatem wysoka temperatura) pod ciśnieniem(brak problemów z usunięciem przylegającego brudu).
Uprzedzam pytanie o SZKODLIWOŚĆ DLA LAKIERU. LAKIER JEST W 100% BEZPIECZNY!
Cała procedura zajęła co prawda trochę czasu, bo po przeparowaniu auta trzeba poczekać, aż ostygnie/wyschnie(gorąca para na karoserię=troszeczkę wody na karoserii).
Po jakichś 20-25 minutach auto zostało przetarte odpowiednią do tego celu szmatką, przepolerowane i po robocie :D Generalnie całość zależy od auta, czas trwania od jego gabarytów. Ale uważam, że WARTO. Tyle samo czasu spędzone by zostało na myjni, nie licząc czasu podróży. I cena taka sama. Tyle, że po parze była gwarancja otwarcia auta, nie to co po zwykłej myjni, gdzie mogą zamarznąć zamki albo uszczelki. Albo w najbliższym czasie albo na wiosnę zlecę Im pranie tapicerki i dezynfekcję nawiewów.
W tym przypadku usługa odbywała się na terenie Łodzi.
Co by nie robić reklamy konkretnej firmie dodam, że Panowie reklamują się w internecie i lokalnych gazetach, o co zapytał sąsiad, który był pozytywnie zaskoczony, bo nie wiedział, że coś takiego w ogóle istnieje(jak większość).
A informacja o ich działalności wpadła mi w oko na jednym z osiedlowych parkingów albo sklepie - nie pamiętam niestety dokładnie.

Z CZYSTYM SUMIENIEM MOGĘ ICH POLECIĆ :D
TDI.SUBARU
Początkujący

Re: Mobilna i ekologiczna myjnia parowa - polecam :))

25 Mar 2013, 15:09

Co fakt to fakt, fajna rzecz taka myjnia. Ja sie zastanawiam nawet nad otwarciem czegoś takiego, taka mobilna myjnia którą objeździsz i klientów indywidualnych i firmy i giełdy
Znalazłem nawet korzystne warunki współpracy choćby w ramach franczyzy ale jeszcze nie wiem co wybiorę - http://ecomyjnia.pl/ - poważnie nad tym myślę
yaross
Nowicjusz

Auto: chevrolet orlando

28 Mar 2013, 18:51

Myjnia parowa to całkiem dobry pomysł, jeśli kogoś interesuje ta branża. Sam co nieco orientowałem się w tym temacie, bo nie ma tego chyba jeszcze jakoś strasznie dużo na rynku. Jest to o tyle fajne, że mobilność tego biznesu pozwala na niezależność. Nie trzeba wynajmować na stałe lokalu itp., odchodzą więc spore koszty. http://www.7car.pl/ - oni mają całkiem dobrą ofertę. Główne plusy to bogaty wybór urządzeń i obsługa posprzedażowa. Mają też myjnię pokazową w Wawie, więc można sobie zobaczyć jak to wyglada. Warto zorientować się w asortymencie na stronie i zrobić jakieś porównania i kalkulacje.
Burbin
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 15 08 1996
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

10 Kwi 2013, 07:43

Myjnia parowa to dobry pomysł, ale pod warunkiem, że nie interesuje Cię stan lakieru w samochodach, bo to obok szczotek najlepszy sposób na jego porysowanie :-) Jak oglądałem na youtube film w którym prezentowano możliwości takiej myjki to aż mnie ciarki przechodziły, 100% uszkodzenia lakieru
januszgig
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 05 1985
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: BMW X1
Silnik: 2.0
Typ: SUV
Rok produkcji: 2010

17 Maj 2013, 09:25

Ja myślałem, żeby ze znajomym wspólnie otworzyć taki biznes. Fajna opcja, jeśli kogoś jarą samochody i ich pielęgnacja. Kontaktowałem się nawet z dystrybutorem sprzętu Greensteam i mają ciekawe opcje leasingu na ten sprzęt. Myślę, że w moim mieście znalazło by się sporo osób, które zamówiły by taką usługę. Ma ktoś jakieś większe doświadczenie i chętnie się nim podzieli? NA co na początku uważać itp?
karolove
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 06 1988
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Megane III RS
Silnik: 2000cm3 250KM
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 2009

29 Lis 2013, 11:55

Mylisz sie i to bardzo
Myjnia parowa jest dla lakieru idealna
nie robi żadnych uszkodzeń - w końcu nie używają żadnych szczot czy gąbek a samochód jest myty sama parą wodną co jest bardzo bezpieczne dla lakieru

Byłem w Ecomyjni w Katowicach na pokazie działania ich myjek z menikini i widziałem na zywo jak to działa
Zresztą sam w to wchodzę od nowego roku bo biznes wydaje się opłacalny
yaross
Nowicjusz

Auto: chevrolet orlando
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...

• Re: Mobilna i ekologiczna myjnia parowa - polecam :))

14 Gru 2013, 15:32

Fajna sprawa polecam.
    MRM
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 01 1987
    Przebieg/rok: 50tys. km
    Auto: Ford Focus
    Silnik: 1,8 TDCI
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2010

02 Sty 2014, 14:07

To, że myjnia parowa może uszkodzić lakier to jakieś mity bez żadnego uzasadnienia. Moje autko od jakiegoś czasu jest "pod opieką" optimy (z raz, dwa razy na miesiąc mycie) i zero nawet mikrorys na lakierze. Sama metoda mycia jest totalnie nieinwazyjna, szybka i bezpieczna.
    maciekluka
    Początkujący

Auto: renault laguna

03 Sty 2014, 23:17

@januszgig to podziel się z nami tym filmem. Mogę się mylić, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć że para niszczy lakier.
    mike1
    Nowicjusz

Auto: Ford Focus

10 Cze 2014, 13:32

Witam
    Dzisiaj z ciekawości skorzystałem z z Mobilnej Myjni Parowej pana Przemysława
    Zleciłem mu upranie kompletu foteli w moim maleństwie, dodatkowo miał niespodziankę bo dziecko mi zwymiotowało.
    Ku mojemu zdziwieniu cena nie uległa zmianie a dodatkowo wyczyścił mi fotelik i to za FREE.
    Za dojazd nic nie zapłaciłem a i obsługa miła i rzetelna.
    Aktualnie auto czyste i pachnące.
    AlienPG
    Obserwowany

Auto: Hyundai I10

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006