Mocne auto w budżecie do 20-25k

29 Mar 2017, 20:30

galakty napisał(a):W Octavii II nie było 1.8T.

Zgadza się ale oni polecają Octavię I na płycie Golfa IV przy budżecie 25k :lol:

Ja tego nie czaje ale dobra, autora sprawa, ja bym raczej nie patrzał na takie auta, 25k to można kupić dużo nowocześniejsze auto i nie wcale jakieś drogie w utrzymaniu.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

29 Mar 2017, 20:39

Pionek napisał(a):Nie, nie wiem


Byłem przekonany, że jesteś kolejnym wcieleniem gościa o tym nicku, macie identyczny styl - te same zwroty, porównania, udzielanie się głównie w wątkach dotyczących VAGów (spora znajomość tematu). No ale jeśli się mylę to sorry :ok:
Zresztą forumowicz Gilik, który wczoraj założył temat o mocnym Golfie z 1.8 Turbo to też jego ewidentna prowokacja (prowadził dyskusję w taki sposób, żeby ostatecznie zakończyć ją puentą, że na tym forum wszyscy nienawidzą VAG-ów) :D

Pionek napisał(a):Zgadza się ale oni polecają Octavię I na płycie Golfa IV przy budżecie 25k


Czyli mam rozumieć, że jak idę na zakupy w dniu wypłaty to mam wydać od razu wszystkie zarobione pieniądze? W sumie bez sensu kupować jeden chleb, skoro mogę mieć ich od razu kilkaset.
Doradzanie w tym dziale ma to do siebie, że powinniśmy to robić z jak najmniejszą szkodą dla pytającego. Skoro widzę, że autor zwyczajnie nie ma kasy to odwrotnie niż kolega Autotesto, którego poniosła fantazja proponuję mu budżetową opcję szybkiej jazdy. Tyle. Nie musi wydawać na nią całej kasy - uważam wręcz, że nie powinien.
Ostatnio edytowany przez łysy, 29 Mar 2017, 20:51, edytowano w sumie 1 raz
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
0

29 Mar 2017, 20:50

Generalnie, to chyba faktycznie zbyt "drogie" propozycję poszły w ruch w tym temacie,. Autor tematu raczej oczekuję czegoś tańszego w utrzymaniu. Ja bym poszukał czegoś z 1.8T, niekoniecznie Octavie.
łysy napisał(a):Zresztą forumowicz Gilik, który wczoraj założył temat o mocnym Golfie z 1.8 Turbo to też jego ewidentna prowokacja (prowadził dyskusję w taki sposób, żeby ostatecznie zakończyć ją puentą, że na tym forum wszyscy nienawidzą VAG-ów) :D

To chyba 3 albo 4 temat w podobnym stylu w tym roku. Ja to się dziwię, że ktoś jeszcze się na to łapię :)

P.S
łysy nie nocujesz dziś w samochodzie? :D
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
0

29 Mar 2017, 20:53

pkc napisał(a):łysy nie nocujesz dziś w samochodzie?


Stoi sobie bezpiecznie w garażu, za to syn marnotrawny Civic pierwszy raz spędza noc na dworze :D
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
0

29 Mar 2017, 20:57

Miałem pytać o co c'man z tym nocowaniem, ale potem zajrzałem w profil Długowłosego i wszystko jasne :mrgreen:
pkc napisał(a):To chyba 3 albo 4 temat w podobnym stylu w tym roku. Ja to się dziwię, że ktoś jeszcze się na to łapię
ja bym reagował, ale już i tak mam opinię naczelnego antyVAGowca więc odpuszczam :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

29 Mar 2017, 20:58

Wow, widzę niezły odzew! :D
Ogólnie to z Octavią chciałbym się pożegnać. Jest to wdzięczne autko ale trochę nudne w środku. Oczywiście propozycje typu Audi A8 D2 też odpadają, jestem świadomy że nie utrzymam takiego auta. Powtarzam, coś dobrego do gazu moc około 200 koni, ale może być troszeczkę mniej i niekoniecznie BMW/Audi/Mercedes/VAG, coś mniej popularnego też mile widziane. :) Chciałbym tym autem pojeździć kilka lat, więc muszę je polubić i chcieć w nim przebywać. :)

PS. Czy Volvo z tym benzyniakiem 2,5 też byłoby kosztowne w utrzymaniu?
Rothery
Początkujący
 
Posty: 58
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Manufaktura Car Show 2013
    W miniony weekend w Ch Manufaktura można było zobaczyć wydarzenia pod nazwą "Manufaktura Car Show 2013". To propozycja dla miłośników czterech kółek w najróżniejszych odsłonach. W tym roku była to największa ...
    Lexus zwycięża w stolicy elektromobilności
    Po raz 8. z rzędu Lexus zwyciężył w norweskiej edycji badania satysfakcji klientów Autoindex. Mieszkańcy tego europejskiego kraju, który w największym stopniu postawił na elektromobilność najlepiej ocenili samochody ...

29 Mar 2017, 21:34

Moja propozycja przeszła bez echa, więc próbuję jeszcze raz :wink:

Możesz uderzyć w taki wóz [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł], który może nie jest arcydziełem stylistycznym, ale na fajnej feldze nawet wygląda. Jeden z naszych forumowiczów, noisy, miał ten silnik w swoim byłym Odysseyu i bardzo sobie chwalił. Link oczywiście przykładowy.

Tutaj przykładowe koszty części (nie równa się to oczywiście kosztom utrzymania, ale daje jakiś obraz) https://www.forumsamochodowe.pl/alfa-166-3-0-legend-iii-3-5-peugeot-607-3-0-saab-9-5-i-2-3t-vt97040.htm
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

29 Mar 2017, 21:38

Honda fajniutka, tylko czy ta pojemność to nie przesada? :unsure:
Dodam jeszcze, że mile widziany automat i wyższy standard czyli skórzana tapicerka itp. Honda naprawdę mi się podoba, ale czy ten silnik to nie jest smok?
Rothery
Początkujący
 
Posty: 58
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
0

29 Mar 2017, 21:51

łysy napisał(a):Czyli mam rozumieć, że jak idę na zakupy w dniu wypłaty to mam wydać od razu wszystkie zarobione pieniądze? W sumie bez sensu kupować jeden chleb, skoro mogę mieć ich od razu kilkaset.


No ale litości :( miałbyś 30 tys na auto i szukałbyś po golfach 4, Focusach 1 i Astrach g? Taa już to widze..
Wiesz Golf III Vr6 czy jakie tam były? też szybko pojedzie no ale autor ma 25 tys powtarzam to poraz kolejny,

W tym budżecie to mozna szukać Astry H 2,0 turbo, Volvo C30 2,5 bo chyba T5 jest droższe, Colta CZT, nie wiem czy nie Alfę 159 3,2..
a my tu o Octavii 1.. :D

Dobra poddaje się, już chyba lepiej swap zrobić na 1,8T albo pokombinować z mocą w tym TDI
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
0

29 Mar 2017, 22:38

Ja bym poszedł w rozwinięcie czegoś z 1,8t ewentualnie astra t, albo coś jeszcze z t czego nie pamiętam :ok:

A jak już autor nabędzie coś z T to zrobić wydech, dolot + kilka detali i heja ... :twisted:

p.s.

Może coś mikro czyli corsa t, polo 1,8t, czt :?:

łysy brak 30ki oznacza 31 :?: :D
No i gratuluje :naughty:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

29 Mar 2017, 22:47

Temat o wygodnych autach, a Wy tu o Astrze, ew nie wyczułem sarkazmu :unsure:
Rothery napisał(a):Honda fajniutka, tylko czy ta pojemność to nie przesada?
Dodam jeszcze, że mile widziany automat i wyższy standard czyli skórzana tapicerka itp. Honda naprawdę mi się podoba, ale czy ten silnik to nie jest smok?
tak jak napisałem wyżej, noisy użytkował wóz z tym silnikiem i zawsze pozytywnie wypowiadał się na tematy spalaniowe, będąc przy tym zniesmaczonym obecnym 1.8t
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

29 Mar 2017, 22:52

mike napisał(a):Temat o wygodnych autach, a Wy tu o Astrze, ew nie wyczułem sarkazmu :unsure:

W sumie też racja... hmmm to ja już się nie odzywam :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

29 Mar 2017, 23:00

Jak wsadzisz markowe (Ryśkowe :D amortyzatory to komfortem dorówna S klasie :naughty:
A nie, czekaj, to nie Golf, sorry :/
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

30 Mar 2017, 05:43

Ceny części do Legend są znośne, tylko czemu amortyzatory takie drogie? Ogólnie naprawdę podoba mi się to auto, ale pojemność mnie trochę przeraża, chcę zrobić współwłaścicielstwo na ten samochód, ale żeby mimo wszystko nie płacić potem 4k za samo OC w takim samochodzie. I jeszcze pytanie czy ten silnik dobrze pracuje z gazem? Ogólnie to koszt montażu instalacji wliczam w te 25k więc sam koszt kupna auta powinien oscylować maksymalnie koło 20k. Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły? :)
Rothery
Początkujący
 
Posty: 58
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
0

30 Mar 2017, 09:01

Rothery napisał(a):tylko czemu amortyzatory takie drogie?


A wymieniasz co roku? Budżet 25k a ten się amortyzatorem przejmuje.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
0