Moje pierwsze Auto do 20 000 PLN

28 Lis 2010, 22:22

Witam
Planuje kupic swoje pierwsze w zyciu Auto.
Budzet jakim dysponuje to 20 000 PLN i ani grosza wiecej ( + jeszcze 2 tys na ubezpieczenie,rejestracja i jakies wymiany - rozrząd etc = 22 000, ale samo auto ma sie zmiescic w 20 000 PLN)

Szukam szukam i zdecydowac się nie mogę. Auto ma byc w dieslu, rocznik 2002 - 2006, najlepiej rodzinne kombi.

Moim faworytem bylo MONDEO. Tygodniowo pokazuje sie/odswieza 500 ogloszen. Ale kiedy wczytalem sie w oceny na AutoCentrum - zwatpilem. Wtryski padaja w niemal kazdym modelu a koszty naprawy i regeneracja to juz jakis koszmar. Uswiadomcie mnie jesli jest inaczej. Bo od kiedy MONDEO odpadlo z mojej listy miotam sie pomiedzy wieloma markami.

Moze skoda fabia, moze focus a moze Omega ? Notabene: Czy ta [link do Otomoto wygasł] to dobry wybor ? Ogolnie oceny jako modelu na AC tez nie sa zbyt pochlebne.
A moze Seat Toledo ?

Prosze o porady.
Moje uszanowanie
Ostatnio edytowany przez Researcher, 28 Lis 2010, 23:23, edytowano w sumie 1 raz
Researcher
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Slask

29 Lis 2010, 08:49

Fabia to nie jest rodzinne kombi :P Co do Mondeo to nie psuje się bardziej niż np. Passat ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

29 Lis 2010, 09:03

jak chcesz diesla to licz sie z drogim rozrządem, drogim kołem 2masowym, drogimi wtryskami lub jeszcze droższymi pompowtryskami, drogą pompą wtryskową, i problemem ze znalezieniem fachowca, któ¶y to wszystko z głową poskłada do kupy :wink:
diesel jest tylko tani na stacji ale i tak nie bardziej niż benzyna z podtlenkiem LPG :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie pal za kierownicą!
    Do nałogowego palenia papierosów wciąż przyznaje się blisko co czwarta osoba dorosła w Polsce (24%)(1). Wielu kierowcom zdarza się robić to również podczas prowadzenia samochodu. Szkodzi to nie tylko zdrowiu ...