Moje pierwsze auto do 28 tysięcy.

28 Mar 2013, 00:15

Witam,
proszę o pomoc ponieważ na rynku jest zbyt duży wybór i nie chcę się sparzyć kupując swoje pierwsze auto.

Mam na oku kilka aut:
Audi A3
Audi A4 B7
Passat B6

Rocznik- od 2004
Silnik- i tu jest najwiekszy u mnie problem, nie mam zielonego pojęcia jaki wybrać czy diesla czy benzyne (najlepiej do 2,0 nie większy ) - najmniej awaryjny :D
Chciałbym 4/5 drzwiowy ( odpadają kombi)
Jeżeli mają państwo jakeiś inne modele, które mogą mi polecić byłbym wdzięczny
z góry dziękuję za informację.
Pozdrawiam Daniel.
dan146
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: passat b5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Mar 2013, 00:38

z tych co wybrałeś to nie można nic praktycznie polecić z silników prócz ślamazarnych 1,6MPI/102KM i 1,9TDI/105KM. Ten drugi praktycznie niespotykany w dobrym stanie. Rzadzę Ci poszukać czegoś innego niż oklepane, przereklamowane i awaryjne Ałdi i VW

Propozycje to:
Fiat Bravo - bardzo dobre silniki, porządna konstrukcja łamiąca stereotypy na temat Fiatów
Honda Civic VIII - bezawaryjna i niebanalny wygląd, dobre prowadzenie, świetne wnętrze
Honda Accord - co wyżej tylko starzej ale większa
Mazda 3 - bezawaryjna poza 2l dieslem, uwaga na korozję w niektórych egzemplarzach
Peugeot 308 - dobra jakośc wykonania, świetne fancuskie diesle
Renault Megane III - bardzo porządny, łamie stereotypy jak Fiat
Hyundai i30 - bezproblemowe silniki w każdej wersji - lepiej unikać białych i czerwonych ze względu na cienki pastelowy lakier
Kia Cee'd - to co i30
O wiele lepsze auta i co najważniejsze mniej awaryjne i trwalsze w każdej wersji silnikowej wg mnie przy tej stawce A3 A4 i Passat nie mają czego szukać, bo stracisz tylko pieniądze i nerwy na naprawy, bo jak pokazuje rzeczywistość niemcy nie produkują już tanich i bezawaryjnych silników.
Ostatnio edytowany przez dzida, 28 Mar 2013, 12:06, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

28 Mar 2013, 06:02

Za 28 tyś dostać fajną B6 będzie ciężko,ale proponowałbym szukać modelu Hyundai i30,ale to już ściśle w zależności od Twoich wymagań oraz gustu. Mazda 3 to także dobry typ,tylko przed zakupem sprawdź dokładnie stan progów.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295

28 Mar 2013, 12:28

Dziękuje za szybką odp.
Z tych aut które mi zaproponowałeś zastanawiam się nad Hondą Civic lub Peugeot 308, tylko które jest tańsze w eksploatacji i jak części do Hondy czy są zamienniki do tych aut ???
dan146
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: passat b5
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Mar 2013, 12:38

Pewnie, że są - teraz jest sporo firm specjalizujących się w imporcie zamienników do aut japońskich nie to co było 10-15 lat temu. Części oryginalne drogie ale tańsze od Mazdy.

Meślę, że koszty eksploatacji są na podobnym poziomie. Hondę jak brać to z silnikiem 1,8/140KM lub dieslem 2,2/140KM. Niestety jak to japoniec niezbyt lubi LPG. Mocniejszy benzyniak pali tyle samo co 1,4 a jeździ 100razy lepiej paląc przy tym średnio 8l co jest według mnie bardzo mało jak na taką moc i dynamikę i nie ma co sobie zaprzątać głowy wtedy gazem.
Peugeot ma bardzo oszczędne silniki diesla i lepsze wykończenie wnętrza, wyciszenie. Części - jak to do francuzów - tanie. Omijać należy benzyniaków z turbo, bo są awaryjne ale na takiego chyba masz za mały budżet.

Osobiście brałbym Civica 1,8, bo lepiej jeździ i się prowadzi nie paląc przy tym dużo, a jakbym patrzył na czystą oszczędność to 308 z dieslem 1,6/90KM ale ciężko znaleźć coś wartego uwagi.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zimowe "must have" każdego kierowcy
    Kalendarzowa zima jeszcze przed nami, ale warunki atmosferyczne już teraz przypominają te zimowe. Dlatego zimowe opony, skrobaczka do szyb czy szczotka do odśnieżania to obowiązkowe elementy, które powinny znaleźć ...
    Hyundai Ioniq Hybrid - test spalania
    Hyundai Ioniq to przestronny w pierwszym rzędzie siedzeń liftback z napędem hybrydowym. Dzięki umieszczeniu akumulatorów pod tylną kanapą i przesunięciu jej w głąb kabiny pasażerskiej, uzyskano naprawdę sporą pojemność ...