Moje Twingo piszczy jak szalone

Moje Twingo piszczy jak szalone

14 Sty 2016, 19:54

Witam,
od jakiegoś czasu moje reno twingo 1.2 56kW 2008r piszczało przy porannym odpaleniu tak do 1 minuty, potem całkowicie odpuszczało i wszystko chodziło normalnie, czasem jeszcze po wjechaniu w kałużę chwilę się odzywało Postanowiłem wymienić pasek wielorowkowy czy wieloklinowy jak on tam się nazywa nie wiem, wiadomo o co chodzi. Wczoraj pojechałem do mechanika, on mi tam założył nowy pasek i wydawało się, że wszystko śmiga jak należy. Po przejechaniu max. 6-7 kilometrów zaczęło coś piszczeć podczas jazdy i w ogóle nie ustawało. Im wyższe obroty tym głośniej piszczało. Dzisiaj to samo a nawet jeszcze głośniej się drze, cały czas. Pojechałem dzisiaj do mechanika a on mówi że to może być wina rolek albo łożyska alternatora czy jakoś tak, to ja mu mówię, że byłoby słychać przed wymianą, na starym pasku tylko chwile przy odpaleniu przecież piszczał a teraz bez przerwy, a on mówi, że jest nowy pasek i on nie jest tak rozciągnięty jak stary i jest mocniejsze napięcie i teraz może to być wspomniana rolka, albo to duże koło, albo alternator. Popsikał mi pasek sprayem i piszczenie ustało i powiedział że zobaczymy co będzie, ale już zaczyna mi piszczeć na razie cicho, i coraz głośniej.
Pytanie moje co robić? Czy to wina mechanika, który źle zamontował pasek i teraz chce mnie naciągnąć na kolejne naprawy? Za wymianę paska wziął 50 zł a pasek kosztował 52 zł... Czy może rzeczywiście będę musiał wymieniać kolejne części? Czy zużyte rolki albo łożyska odzywałyby się dopiero po wymianie paska na nowy?
007Blond
Obserwowany

Auto: Adidas

Re: Moje Twingo piszczy jak szalone

15 Sty 2016, 12:12

Może tak być jak piszesz - po prostu stary pasek ci piszczał, bo był wyrobiony i się ślizgał nie przekazując pełnego momentu na koła alternatora czy kompresora klimy (jeśli jest). Po zastosowaniu nowego paska może się okazać, że w/w koła "nie wyrabiają" działać w pełnych obrotach i po prostu należy je za jakiś czas wymienić. Wątpliwe, żeby mechanik coś spartaczył, bo wymiana paska to prosta i nieinwazyjna sprawa i nawet samemu da się to zrobić.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

15 Sty 2016, 16:44

Ale dziwi mnie to, że jak mi ten nowy pasek popsikał sprayem to na jakiś czas piszczenie ustało. Psikał na pasek przecież, więc wygląda to trochę tak, że to wina paska. Co o tym myślicie?
007Blond
Obserwowany

Auto: Adidas

15 Sty 2016, 18:29

zmień sobie pasek
passat92
Aktywny

Miejscowość: Dębica
Prawo jazdy od: 06 07 1985
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Passat B3
Silnik: 1.9D 68KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show Poznań 2016 Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...
    Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring Filmy szpiegowskie Toyoty Supry z toru Nürburgring
    Szpiegowski film z testów Toyoty Supry na torze Nurburgring. Tył auta przypomina koncepcyjny supersamochód Toyota FT-1. Premiera flagowego auta sportowego Toyoty jest przewidywana na 2018 r., rok po debiucie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili