Mokra podłoga od pasazera AUDI A3 98r 1.6

Mokra podłoga od pasazera AUDI A3 98r 1.6

17 Mar 2016, 10:49

Witam wszystkich, Panowie posiadam audi a3 98rocznik, 1.6 i mam taki problem, że podłoga od strony pasażera jest całkowicie mokra, wystarczy kciukiem nacisnąć i woda się sączy, wczoraj postanowiłem to w końcu rozebrać, a że robiłem to pierwszy raz to troszkę mi to zajęło, no i po tym co zobaczyłem, zgłupiałem już totalnie, otóż od strony pasażera wszystkie gumowe kołki są (chyba że czegoś nie zauważyłem) a od strony kierowcy, nie było jednego kołka tylko dziura, ale tam było sucho... może minimalnie było mokro właśnie z tyłu, bo to tam brakowało tego kołka, ale to się nie umywało do tego co jest od strony pasażera... no i teraz już nie wiem skąd to się może brać, napewno nie jest to wyciek z chłodnicy bo tam płynu nie ubywa, najbardziej mokro jest centralnie pod nogami z przodu i pod fotelem, z tyłu delikatnie mniej, natomiast pod schowkiem/tapicerką jest w miarę sucho. Zostawiłem tak auto od wczoraj, i nie wiem co teraz robić, czy lać wodę do środka i patrzeć czy gdzieś jakaś dziura jeszcze jest czy nie, no ale skoro od strony kierowcy nie ma zaślepki i dziura jest widoczna gołym okiem i nie ma tak mokro jak od strony pasażera, no to już nie wiem.

Przed chwilą przyszło mi do głowy że nie działa mi tylna wycieraczka/spryskiwacz (silniczek chyba padł) możliwe że tam coś się wylewa z płynu do spryskiwaczy? Zaraz idę zerknąć, ale to no to już tak sobie gdybam... panowie poproszę o jakieś wskazówki i w miarę prostym językiem, bo jestem z tych początkujących.
Wyciągnąłem wykładzinę całą i suszy się na słońcu, ale nie chciałbym żeby mi za miesiąc ten sam problem wrócił...

Tutaj parę zdjęć:

Image

Image

Image

a to dziura od kierowcy:

Image

Panowie tak w ogóle, gdzie kupić taką zaślepkę, czy to czymś innym załatać ?

Dziękuje za każdą pomoc !
saseta00
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 03 09 2014
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: A3
Silnik: 1.6 106km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Mokra podłoga od pasazera AUDI A3 98r 1.6

17 Mar 2016, 12:01

Panowie polałem troszkę wody na szybę i już przynajmniej wiem z czego mniej więcej ta woda leci, bo z podszybia, zaraz po polaniu wszedłem do auta i zobaczyłem ze ciureczkiem sobie spływa zza schowka, tylko teraz co z tym zrobić ? Jakieś pomysły? Prosiłbym prostym językiem :)
No i panowie gdzie by te koreczki kupić ? Bo one już jakieś przegnite, pasowałoby to powymieniać. Dziękuje za pomoc !

Image

Image
saseta00
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 03 09 2014
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: A3
Silnik: 1.6 106km
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1998

17 Mar 2016, 20:09

Czy twój samochód, to przerobiony anglik ? Jesli tak, to może jakiś paprok źle pospawał gródź lub źle wkleił szybę i teraz sa takie cyrki. Do sprawdzenia masz:
1. domknięcie pokrywy filtra kabinowego czy dobrze dolega
2. drożność odpływów po pod podszybiem plastikowym osłaniającym wycieraczki
3. czy w okolicach podszybia/miejsca spoczywania szyby występuja ogniska rdzy

Takie koreczki dostaniesz na każdym szrocie, musisz po prostu wybrać pasujace od innego samochodu. Przed położeniem dywanu z powrotem dokładnie go wysusz, zaś podłogę umyj żeby nie było tego całego humusu tylko sama czysta karoseria.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

07 Lip 2016, 06:05

Proponuje odetkać kanały odwadniające na podszybiu.
alwaro
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy od: 04 04 1988
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Astra G Coupe
Silnik: 2.0 Turbo 440 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006