Mondeo IV czy Laguna III?

12 Lut 2014, 21:09

Cześć,
po kilku dniach poszukiwań myślę, że wybrałem dwa modele które interesują mnie najbardziej.
Jednak jak wczytuję się w opinie zarówno o jednym jak o drugim, są one równo podzielone.

Więc może Wy mi pomożecie, Mondeo IV czy Laguna III ?

W grę wchodzi raczej diesel.
Mondeo- 2.0 TDCI 140KM
Laguna- 2.0 dCi 150KM

Roczniki 2008-2009
teel
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: VW Passat B5 FL
Skrzynia biegów: Manualna
1

13 Lut 2014, 14:43

Mam Lagunę i jest to bardzo dobry samochód. Dobrze wykończony, świetnie wyciszony i wyposażony. Zawieszenie mimo bardzo prostej konstrukcji jest bardzo przyjemne, bezawaryjne, i nie tak "'kanapowe" jak w poprzednim Lagunach.
Mondeo IV miałem okazji parę razy jechać, na pewno jest więcej miejsca z tyłu. Pozostałe parametry oceniałbym podobnie. Kwestia gustu co się bardziej podoba. O silnikach diesla się nie wypowiadam, mam benzynę. 2.0dci z Renault bardzo powszechnie się zachwala.
pilarzan
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 04 04 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
3

13 Lut 2014, 15:21

Z tych roczników moim zdaniem Laguna będzie lepszym wyborem - to naprawdę bardzo dopracowany samochód, kompletnie różny od poprzedniej, nieudanej generacji. Plusem jest to, że z uwagi na panujące, nieuzasadnione stereotypy odnośnie awaryjności wszystkich Lagun ceny używek są nieadekwatnie niskie w stosunku do jakości, którą reprezentuje Laguna III. Mój znajomy przejechał swoją od nowości ponad 200 tys. i poza normalnymi kosztami eksploatacyjnymi nie miał z nią żadnych problemów.
O ile Mondeo IV z silnikiem diesla jako nowy samochód stanowi bardzo fajną opcję (jest też moim zdaniem dużo ładniejszy od Laguny III), o tyle używane, kilkuletnie egzemplarze nie grzeszą bezawaryjnością (w mojej spółce wszyscy dyrektorzy jeżdżą mondziakami i każdy, ale to każdy ma jakieś problemy i regularnie odwiedza serwis). Bardziej trwałe są benzyniaki, ale z drugiej strony duża masa samochodu uniemożliwia dynamiczną jazdę przy zachowaniu rozsądnego spalania.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
3

13 Lut 2014, 15:25

Z tym serwisem to trochę fantazjujesz bo te diesle są lepsze niż z Renault. To nie stary 2.0 TDCI z Mondeo Mk3, tylko jest to silnik francuski. Mondeo jest lepiej wykończone, lepiej jeździ i jest bardzo komfortowe :wink: Uważaj na auta po flotach bo takich pełno.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

13 Lut 2014, 15:37

Nie fantazjuję, tylko podpieram się doświadczeniem czterech znajomych z pracy, którzy tymi dieslami poruszają się na co dzień. Gdyby to dotyczyło jednej lub dwóch osób to można byłoby powiedzieć, że to kwestia egzemplarza/zaniedbań eksploatacyjnych/niewłaściwej techniki jazdy, ale skoro cztery osoby mają problemy z tymi dieslami (przy czym nikt z nich nie porusza się tylko po mieście) to osobiście bałbym się go kupić. Zaznaczam przy tym, że chodzi o samochody z przebiegami ok. 180 - 200 tys., nie sądzę, że z roczników 2008 - 2009 znajdzie się diesla z mniejszym przebiegiem, to - jak słusznie zauważyłeś - jedno z najpopularniejszych aut flotowych.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
0

13 Lut 2014, 15:37

Laguna III mimo ,że tylko o 3 -4 cm krótsza od Mondeo mk3 w tej samej wersji nadwoziowej to oferuje zdecydowanie mniej miejsca na nogi niż Mondeo mk3 ,a co dopiero mk4.Zaryzykuje stwierdzeniem ,ze laguna ma ilość miejsca na nogi porównywalną z wyrośniętymi kompaktami.
Z tyłu Laguna ma belkę skrętną i nawet moja mama już przy przejeżdżaniu przez próg garażu od razu odczuła ,że jest z tyłu sztywniejsze zawieszenie niż Mondeo mk3.
Nie wiem jak diesel ,ale benzynowy 2.0 140 KM ma skrzynię 6 stopniową i w skrzyni 6 stopniowej rozczarowuje to ,że na szóstym biegu przy prędkości 150 km/h silnik ma obroty 4000 czyli tyle co Mondeo mk3 1.8 125 KM na piątym biegu.Konstruktorzy skupili się na tym by za pomocą skrzyni 6 stopniowej uzyskać lepsze przyspieszenie ,a nie pomyśleli o tym ,że dzięki skrzyni 6 stopniowej można było obniżyć obroty przy prędkościach autostradowych ,a tym samym i spalanie.
pilarzan napisał(a):Dobrze wykończony, świetnie wyciszony i wyposażony.

Jakość montażu kokpitu pozostawia trochą do życzenia.Starsze modele przyzwyczaiły do nieco .
Jest niewiele lepiej jak w Passacie z poniższego filmiku :

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Jeśli chodzi o wyciszenie zgadzam się.
Klang zamykanych drzwi przy delikatnym zamykaniu jest jak w segmencie premium jednak przy swobodnym pchnięciu drzwi budzi mieszane uczucia.
Co do wyposażenia to Bose edition nicy wysoka wersja ,a brak elektrycznie regulowanych foteli ,a Mondeo mk3 z średniej wersji wyposażeniowej ma elektryczna regulacje wysokości fotela kierowcy więc i mk4 pewnie tez ma. Ekoskóra w bose edition to w zasadzie skaja.
Mondeo mk3 ma maskę na teleskopy i wygłuszenie pod maską ,a Laguna w Bose edition ma maską bez wygłuszeń i podpieraną ręcznie wyciąganą podpórką.
Ostatnio edytowany przez mihau, 13 Lut 2014, 15:46, edytowano w sumie 1 raz
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
1

13 Lut 2014, 15:46

w mojej L III kokpit absolutnie nie ma zadnych trzaskow/piskow i jest bardzo dobrze zmontowana, na ten moment 80 tys przebiegu, moze za jakis czas cos sie pokaze.
pilarzan
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 04 04 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Laguna III
Silnik: 2.0 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
0

14 Lut 2014, 21:22

Wybaczcie offtop, ale nie chcę zaśmiecać forum zakładaniem tematu na jedno pytanie.

Czy za postawienie auta z kartką (do sprzedaży) na parkingu pod supermarketem na kilka godzin (6-7) w widocznym miejscu (oczywiście na normalnym miejscu parkingowym) może skutkować jakimiś konsekwencjami?
Nie trudno zauważyć, że dany samochód stoi w tym miejscu kilka godzin, a raczej nikt tak długo zakupów nie robi.
teel
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: VW Passat B5 FL
Skrzynia biegów: Manualna
0

16 Lut 2014, 11:21

to wszystko zależy od zarządcy parkingu czyli supermarketu i jak komuś to nie przypasuje to wzywają lawetę, przynajmniej tak jest w regulaminach parkingów przy supermarketach
(kiedyś z nudów przeczytałem regulamin parkingów jak byłem w supermarkecie :mrgreen: )
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0