Mondeo MK3 słaba siła hamowania na lewym tylnim kole.

Mondeo MK3 słaba siła hamowania na lewym tylnim kole.

01 Cze 2015, 16:41

Witam. Mam Forda Mondeo MK3 benzyna 125 KM hatchback 2003 rok. Ostatnio robiłem przegląd auta i nie przeszedł, ponieważ lewy tył za słabo hamuje (hamulec ręczny i roboczy) . Różnica sił hamowania hamulca roboczego na tylniej osi wynosiła 30 % (lewy 1,18 kN, prawy 1,70 kN) natomiast ręcznego (lewy 0,96 kN, prawy 1,43 kN). Pojechałem do zakładu gdzie regenerują zaciski i powiedzieli, że jest tam zapieczony zacisk hamulcowy. Wymieniłem zatem na nowy zregenerowany po czym pojechałem na sprawdzenie siły hamowania na stacji diagnostycznej (innej tym razem) i teraz różnica wynosi 43 % hamulec roboczy (lewy 1,35 kN, prawy 2,34 kN) ręczny (lewy 0,88 kN, prawy 1,71 kN). Auto znowu nie przeszło mi przeglądu. Pojutrze jadę na reklamację a chciałem jechać w podróż Wrocław-Mazury. W czym może tkwić problem? Odpowietrzenie układu? Coś z cylinderkami? Czy cylinderki są już "wbudowane" w zacisk hamulcowy czy osobno się je wymienia? Czy wymiana płynu hamulcowego mogła by pomóc? Dodam, że rok temu około 8 tys. przebiegu wymieniałem tarcze i klocki na tył. Dziś wieczorem na podnośniku zdejmę koło i może coś zobaczę , tylko nie wiem na co za bardzo patrzeć, nie jestem specjalistą. Proszę o pomoc co może być przyczyną.
Pozdrawiam
lukaster
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Clio 1
Silnik: 1149cm3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

Re: Mondeo MK3 słaba siła hamowania na lewym tylnim kole.

07 Cze 2015, 20:30

Problem może być albo ponownie w zacisku, albo układ jest zapowietrzony.
Dobra rada - zamiast regenerować albo kupować używane, lepiej kupić nowe. Układ hamulcowy to jeden z podstawowych układów bezpieczństwa. PO używanym albo regenerowanym elemencie niogdy nie wiesz, czego się spodziewać. A nowe to nowe.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Mondeo MK3 słaba siła hamowania na lewym tylnim kole.

09 Cze 2015, 16:02

Zamiana klocków lewy na prawy pomogła.
Pozdrawiam
lukaster
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Clio 1
Silnik: 1149cm3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód