MOTOdetektor - ciekawa aplikacja na smartfony

18 Kwi 2015, 09:39

Witam!

Jestem autorem aplikacji "MOTOdetektor", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Aplikacja sklada się z dwóch modułów - nadającego i wykrywającego. Aplikacja w czasie rzeczywistym poinformuje kierowcę o zbliżającym się motocykliście, rowerzyście i pieszym, dzięki czemu będzie miał on często wielokrotnie więcej czasu na ewentualną reakcję. Zapraszam wszystkich do testowania aplikacji i udostępniania informacji o niej a także do zostawiania opinii, które są dla mnie bardzo cenne. =]
Pozdrawiam!
https://play.google.com/store/search?q=motodetektor&c=apps

MOTOdetektor - ciekawa aplikacja na smartfony
motodetektor
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Ford Focus

20 Kwi 2015, 11:25

Zadziała wtedy gdy wszyscy wokół nas będą mieli zainstalowaną tą aplikację i włączoną w tym samym czasie co według mnie jest nie realne.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

20 Kwi 2015, 16:06

Witaj :) dziękuję za odpowiedź. Musze się jednak nie zgodzić. Wiadomo, że im więcej użytkowników tym lepiej, jednak aplikacja zadziała nawet wtedy, gdy będzie jeden nadający i jeden wykrywający.

Pozdrawiam
motodetektor
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Ford Focus

21 Kwi 2015, 20:58

Zgadza się, ale nie będzie to działało na takiej zasadzie jak radar w samochodzie wykrywający przeszkody m.in. pieszych na drodze przed samochodem i trzeba brać to pod uwagę bo niektórzy mogą sobie nie zdawać z tego sprawy. Pomyślą że jak już mają taką apkę to wszystkich wokół będą wykrywać.
Aplikacja wykryje tylko takie osoby które mają ją również zainstalowaną i uruchomioną do nadawania.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Kwi 2015, 08:27

Aplikacja wg mnie jest ciekawa i będzie przydatna pod warunkiem, że będą ja mieli zainstalowaną wszyscy użytkownicy dróg. Jak pisaliście - żeby aplikacja działała, to im więcej użytkowników będzie ją miało, tym lepiej. Dobry pomysł zwiększenia bezpieczeństwa. Szczególnie dla rowerzystów i motocyklistów. Co do pieszych, to już nie tak dobrze, bo w mieście będzie bałagan- aplikacja chyba nie nadążyłaby z informowaniem o użytkownikach drogi - chodnik jest przy drodze, na chodniku co chwila pieszy. do tego przystanki autobusowe, trolejbusowe itd itd. W mniejszych miejscowościach dla pieszych zadziała. Warunek - chęć wgrania tej aplikacji do tefefonu. Jak będzie zoabczymy.
No i kwestia, czy aplikacja ma być płatna - jeżeli tak, to umrze śmiercią naturalną.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Kwi 2015, 09:38

Dziękuję Wam za wszystkie wpisy. Nie ma co z tym polemizować - im więcej osób tym lepiej, a to nie będzie łatwe. Mimo wszystko patrzę optymistycznie w przyszłość :). Co do dużej ilości osób w miastach, rozwiązaniem może być łatwo włączany/wyłączany "tryb miejski" który będzie pomijał pieszych gdy będzie aktywny. Już wkrótce update z szacunkową odległością do najbliższego obiektu oraz wyświetlaną liczbą wykrytych. Nie przewiduję również żadnych opłat za aplikację, zawsze będzie ona dostępna za darmo dla każdego.

Zapraszam do informowania znajomych i udostępniania =] a także z góry dziekuję za wszystkie opinie, każda z nich jest dla mnie bardzo cenna, pozdrawiam!
motodetektor
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Ford Focus

26 Cze 2015, 08:57

Życzę ci, żeby się rozpowszechniła, bo aplikacja byłaby rzeczywiście świetnym rozwiązaniem. Trzymam kciuki!
KasiaMikina
Początkujący
 
Posty: 72
Prawo jazdy: 19 03 1982
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Volvo V40
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Mar 2016, 15:13

Rewelka, muszę ją sprawdzić w praktyce :)
mali88
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 18 03 2004
Auto: Seat Ibiza