Motorower vs skuter vs quad - Pomóżcie !

Motorower vs skuter vs quad - Pomóżcie !

08 Lip 2015, 08:38

Witam mam 16 lat i chce sobie kupić coś z tych rzeczy. Ale nie wiem co. Quad najbardziej przypadł mi do gustu i najlepiej mi się nim jeździ. Tata mówi żebym kupił sobie skuter (jakiś chiński używany do 2200) lub taki motorower [link wygasł]. Ja osobiście jestem uparty i chce quada ale oczywiście 125 albo 150. Jak wy byście zrobili ? Proszę o jakąś radę i opinie

@EDIT
I mam jeszcze takie 1 pytanie. Czy ten motor co wysłałem link ma jakieś blokady ? Da rade je zdjąć samemu ? Jakie prędkości będzie osiągał ? Ile ma tych blokad ?
FounD
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 06 1998
Auto: Nie mam

Re: Motorower vs skuter vs quad - Pomóżcie !

08 Lip 2015, 23:23

FounD napisał(a):I mam jeszcze takie 1 pytanie. Czy ten motor co wysłałem link ma jakieś blokady ? Da rade je zdjąć samemu ? Jakie prędkości będzie osiągał ? Ile ma tych blokad ?

Skuter po odblokowaniu myślę że osiągnie tak około 70 km/h ale w wieku 16 lat jak masz kartę motorowerową to lepiej nie ściągaj blokad bo to grozi poważnymi konsekwencjami o których mowa w tym artykule:
http://www.scigacz.pl/Blokady,w,skutera ... ,4581.html
Tu masz też o tych blokadach gdzie są.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900 39 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

10 Lip 2015, 10:53

skutery chyba zgrabniejsze:)
smaur
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 10 1986
Auto: Volvo s 60

11 Lip 2015, 20:05

Krzychu napisał(a):Skuter po odblokowaniu myślę że osiągnie tak około 70 km/h ale w wieku 16 lat jak masz kartę motorowerową to lepiej nie ściągaj blokad bo to grozi poważnymi konsekwencjami o których mowa w tym artykule:
http://www.scigacz.pl/Blokady,w,skutera ... ,4581.html
Tu masz też o tych blokadach gdzie są.

Krzysiu karta motorowerowa już nie istnieje. W wieku 14 lat możesz zrobić sobie prawo jazdy AM na 50ccm czyli skuter lub motorower. A w wieku 16 lat prawo jazdy kategorii A1, czyli do 125ccm ale nie może przekroczyć 15KM.
Na pewno nie kupuj żadnego chinola. Wysoka awaryjność, słabe osiągi a jakość wykonania porażka. Przejdź się do Tesco i usiądź na takim wynalazku a później na jakimś markowym skuterze. Do 2200zł możesz znaleźć coś markowego. Idealnym wyborem będzie Peugeot Speedfight 2.
http://olx.pl/oferta/peugeot-speedfight-2-CID5-IDaQTln.html#698b20e102
v-max ~90km/h
Na porządny markowy, używany motorower masz za mały budżet. Tu najtańszy sensowny sprzęt to Derbi Senda. Od 3000zł się zaczynają.
Quad 125/150 za tyle to będzie chinol i tylko po podwórku albo po drogach polnych tym pojeździsz bo w większości nie mają homologacji.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG

11 Lip 2015, 22:37

DamianCAR napisał(a):Krzysiu karta motorowerowa już nie istnieje. W wieku 14 lat możesz zrobić sobie prawo jazdy AM na 50ccm czyli skuter lub motorower. A w wieku 16 lat prawo jazdy kategorii A1, czyli do 125ccm ale nie może przekroczyć 15KM.

Wiem o tym ale jeszcze niektórzy robili sobie karty motorowerowe w wieku powiedzmy tych 14, 15 lat i ona jak robiłeś ją przed tymi całymi zmianami i wprowadzeniem kategorii AM to ona dalej jest aktualna i nie wiem czy autor ją posiada czy zrobił kategorię A1, bo jak ją ma to może odblokować sobie skuter ale on już nie jest skuterem i jak pisali w tym artykule to chyba trzeba już rejestrować go jako motocykl bo inaczej grożą za to jakieś tam konsekwencje.
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

12 Lip 2015, 09:15

Krzychu napisał(a):bo jak ją ma to może odblokować sobie skuter ale on już nie jest skuterem i jak pisali w tym artykule to chyba trzeba już rejestrować go jako motocykl bo inaczej grożą za to jakieś tam konsekwencje.

Proszę cię :lol: :lol: :lol:
Ty na serio myślisz że te skutery, które widzisz na ulicach są zablokowane na 45km/h?
W razie kontroli patrzą na to co masz wbite w dowód. Myślisz że policja wyda 150zł żeby pojechać z tobą na hamownię w celu sprawdzenia mocy? Albo rozbiorą przy tobie silnik? :lol: :lol: :lol: :lol:
Zawsze można kupić 125ccm zarejestrowane na 50ccm. W sensie 50tke przerobioną na 125tkę, która w dowodzie ma 50ccm.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Mercedes Klasy V Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...

• Re: Motorower vs skuter vs quad - Pomóżcie !

12 Lip 2015, 09:22

DamianCAR napisał(a):Ty na serio myślisz że te skutery, które widzisz na ulicach są zablokowane na 45km/h?

Wiadomo że nie wszystkie są zablokowane, nawet w czwartek wyprzedzałem jeden skuter jadący około 80 km/h ale są też ludzie, którzy mają zablokowane i nie odblokowują ich ale coraz mniej tych ludzi jest.
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

18 Lip 2015, 10:28

DamianCAR napisał(a): Krzychu napisał(a):
    bo jak ją ma to może odblokować sobie skuter ale on już nie jest skuterem i jak pisali w tym artykule to chyba trzeba już rejestrować go jako motocykl bo inaczej grożą za to jakieś tam konsekwencje.

Proszę cię :lol: :lol: :lol:
    Ty na serio myślisz że te skutery, które widzisz na ulicach są zablokowane na 45km/h?
    W razie kontroli patrzą na to co masz wbite w dowód. Myślisz że policja wyda 150zł żeby pojechać z tobą na hamownię w celu sprawdzenia mocy? Albo rozbiorą przy tobie silnik? :lol: :lol: :lol: :lol:
    Zawsze można kupić 125ccm zarejestrowane na 50ccm. W sensie 50tke przerobioną na 125tkę, która w dowodzie ma 50ccm.

ale w razie przypadkowego pomiaru radarowego wyjdzie co trzeba i będzie bambucza, a policja nie jeździ z Tobą tylko zabiera dowód kieruje do odpowiedniego diagnosty (konkretnego) gdzie wszytko wychodzi po 5 minutach a gość ma podpisaną umowę z Nimi nie z kim innym i na pewno Ci się nie podłoży :mrgreen:
    to jak z motocyklami rejestrowanymi na 125 a w rzeczywistości mającymi dużo więcej :mrgreen:
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

19 Lip 2015, 09:27

Śmigałem Yamahą Dt 50 odblokowaną ponad 2 lata, no niestety bez prawka AM, mieszkam w małej miejscowości więc policji zawsze się jakoś tłumaczyłem i poszło.
    Raczej nikt nie robi skuterem/motorowerem długich tras na których może zostać capnięty przez "obcą" policję :D
    Vogue
    Nowicjusz

Auto: W planach.

26 Lip 2015, 14:46

skuter
    borsuk
    Nowicjusz

Auto: Opel astra

09 Mar 2016, 13:19

Ja od lat jestem wierny marce kawasaki.
    Uwielbiam ich motocykle nie tylko do jazdy rekreacyjnej ale i do poszalenia na drodze.
    Sam planuje upolować u nich jakiś nowy motocykl dla siebie.
    albin67
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 05 1988
    Przebieg/rok: 3tys. km
    Auto: Audi A4

10 Mar 2016, 09:53

Przede wszystkim wybierz coś ze sprzęgłem i manualną skrzynią biegów. Obycie z tym na pewno przyda Ci się na przyszłość, a też inna przyjemność jazdy jak możesz sobie pomieszać biegami :ok:
    MotoMice
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 13 08 1994
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiat Grande Punto
    Silnik: 1.9 mjet 130 km
    Paliwo: Diesel
    Rok produkcji: 2006

28 Kwi 2016, 22:03

Może np.Peugeot? Jak chcesz się rozeznać cenowo, to można rzucić okiem choćby na scooter.com.pl - mają ich tam troszkę
    piegus
    Początkujący

Auto: fiat

05 Maj 2016, 23:12

Dobra strona, kupowałam kiedyś w jednym z ich punktów, jako zupełny laik - nie wcisnęli byle czego, wytłumaczyli, odpowiedzieli na wszystkie pytanie - wielki plus za to! Mowa konkretnie o tym we Wrocławiu :)
    kryształ
    Początkujący

Auto: dacia

06 Maj 2016, 06:57

MotoMice napisał(a):Przede wszystkim wybierz coś ze sprzęgłem i manualną skrzynią biegów. Obycie z tym na pewno przyda Ci się na przyszłość, a też inna przyjemność jazdy jak możesz sobie pomieszać biegami :ok:

Zgadza się, do tego skuter służy raczej do spokojnego przemieszczania się, a moto na większych kołach IMO jest bardziej przyjemne(i bezpieczne) do jazdy.
    W tym budżecie dobrym rozwiązaniem może byś stary simson(były też enduro) przerobiony na 70-kę, były kiedyś, a może i są do tej pory gotowe zestawy do takich przeróbek.
    [link wygasł]
    yeti65
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: mitsubishi lancer X
    Silnik: 1,6mivec 117KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2014

• Warto przeczytać