Motoryzacja a mechatronika

02 Lis 2014, 21:55

Witam, mam pytanie czy mechatronika ma coś wspólnego z motoryzacją. Konkretniej czy po skończeniu mechatroniki jestem w stanie pracować w branży motoryzacyjnej jeżeli tak to w jakiej dziedzinie motoryzacji konkretnie ?
Z góry dzieki
Sory ale nie wiem w jakim dziale umieścic
tommy5
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: nissan

04 Lis 2014, 22:17

tommy5 napisał(a):czy mechatronika ma coś wspólnego z motoryzacją

Oczywiście, że ma i w tej chwili ma bardzo wiele wspólnego.

Jak już pewnie wiesz pojęcie mechatronika jest składową 4 podstawowych dziedzin takich jak: mechanika, elektronika, sterowanie, informatyka (tu chodzi głównie o komputery).

Samochody współczesne to zbiór min. kilkudziesięciu sterowników (urządzeń sterujących) które zbierają sygnały z różnych czujników i sterują kilkudziesięcioma elementami/modułami wykonawczymi. Diagnozowanie takiego systemu polega na podłączeniu urządzenia sterującego które z kolei podłączane jest do urządzenia diagnostycznego które jest np. komputerem diagnostycznym z odpowiednim oprogramowaniem dla danego modelu samochodu.

Chyba po opisie powyższym widać co można robić po takim kierunku przy samochodach :) Jeżeli chcesz pracować w branży motoryzacyjnej to szukaj bardziej ukierunkowanego profilu studiów np. mechatronika samochodowa.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Kodiaq 4x4 dojechała na metę Rajdu Dakar
    W stawce samochodów, które wyruszyły na trasę tegorocznej, 40. edycji kultowego Rajdu Dakar pojawiła się ŠKODA KODIAQ. SUV pokonał liczącą prawie 10 000 km trasę wiodącą po pustyniach i bezdrożach Ameryki ...
    Silnik V12 - Lamborghini
    Z mocarnymi jednostkami V12 kojarzy się również największy konkurent Ferrari, czyli Lamborghini. Włosi stworzyli dwie generacje swojej słynnej V-dwunastki. Skupmy się na pierwszej, bo to ona w dużej mierze ukształtowała ...