Motronic 4.1 - dawka paliwa nieprawidłowa

Motronic 4.1 - dawka paliwa nieprawidłowa

25 Mar 2014, 14:01

Piszę pracę na temat diagnozowania układów zasilania ZI. Mam dość nietypowy problem dotyczący wielowtryskiwaczowego systemu zasilania paliwem w systemie Motronic.

Trochę przestudiowałem działanie owego systemu i mam zagadkę do rozwikłania, z którą mam spory problem.

Założenie jest takie, że wszystkie czujniki (temperatury silnika, położenia wału, sonda lambda, przepływomierz, temperatury powietrza) układu są sprawne, przewody szczelne, regulator ciśnienia działa bez zarzutu. Mimo tego dawka paliwa podawana przez wtryskiwacze jest zła. Z tego co wyczytałem dawka regulowana jest przez sterownik, który kieruje się sygnałami od czujników. No ale jeżeli z czujnikami jest wszystko w porządku to jak to możliwe ?
Pymyn
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 Mar 2014, 13:14
Prawo jazdy od: 15 06 1992
Auto: Nie mam

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Moto Session 2016 Moto Session 2016
  Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti