Muza i głośniki w aucie

23 Lis 2008, 23:20

Witam drogich kolegow :) mam pytanko... otoz jestem posiadaczem auta marki FIAT a dokladnie Seicento... mam w tylniej polce glosniki i chcialem je wymienic... gosciu w sklepie powiedzial mi ze mam wybrac pomiedzy tuba a glosnikami bo razem tego nie ma sensu dawac bo mam za male autko :D moje radio to JVC KD-G 341

i teraz wybralem sobie na allegro jakies glosniki ale nie wiem czy dobre...:

[link do oferty na Allegro wygasł][/
[link do oferty na Allegro wygasł]

zastanawiam sie czy nie wlozyc zamiast glosnikow takiego cudenka:
[link do oferty na Allegro wygasł]

lub

[link do oferty na Allegro wygasł]




Z gory dzieki za pomoc :lol:
PawianoweOko
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Tychy

25 Lis 2008, 15:37

Jeśli chodzi o te tuby to one raczej ci sie nie zmieszczą, polecam te głośniki Hertza i jakiś subwoofer
Chomik90
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 776
Miejscowość: Łowicz
Prawo jazdy: 26 06 2008
Auto: BMW
Silnik: 2.0 d 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Lis 2008, 23:43

mam te glosniki

Blaupunkt GTX 693 (chce je wymienic)

ale czy oplaca sie?? bo jak czytam na necie to nie sa takie zle... a jak mam wymienic na porownywalne jezeli chodzi o glosnosc grania i basu to sie nie oplaca
PawianoweOko
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Tychy

26 Lis 2008, 10:32

ja również polecam głośniki hertza. 100 W RMS na głośnik zupełnie wystarczy w tak małym aucie. Ważne żeby wszystkie głośniki w aucie były dobrze spolaryzowne, żeby ani jeden nie grał w przeciwfazie, bo inaczej wymiany nic nie dadzą. Wg mnie 2x100 W to już powinno nieźle trząść budą.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

26 Lis 2008, 16:15

karlone napisał(a):Ważne żeby wszystkie głośniki w aucie były dobrze spolaryzowne, żeby ani jeden nie grał w przeciwfazie, bo inaczej wymiany nic nie dadzą.


Co to znaczy????? Mógłbyś mi wytłumaczyć? Naprawdę nie wiem :D
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109

26 Lis 2008, 17:35

każdy głośnik ma oznaczone zaciski "+" i "-" łączymy te zaciski z zaciskami dla poszczególnych kanałów radia. Plus z plusem, minus z minusem. Jeśli np. masz 4 głośniki w aucie i 3 z nich są prawidłowo podłączone, a jeden jest podłączony na odwrót czyli "+" do "-" to ten jeden będzie grał odwrotną falą. Będzie niejako amortyzował (wciągał) fale w powietrzu szczególnie basowe, przez to bas będzie słaby.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji został uznany za najbardziej bezpieczny samochód w swoim segmencie, w ocenie Euro NCAP w 2012 roku. Wyniki we wszystkich kategoriach testowych okazały się najlepsze w klasie, co czyni ...

26 Lis 2008, 17:44

To że trzeba podłączyć plus z plusem i minus z minusem, to wiedziałem, ale nie zrozumiałem że to o to właśnie chodzi tobie:).
Dzięki za wytłumaczenie.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109