Mycie szyb

30 Kwi 2015, 10:58

Witam, proszę was o pomoc, jakie wy macie sposoby na mycie szyb. Ja już stosowałem różne środki, różne szmatki/ściereczki. I dalej brudne są jak były, może macie swoje sposoby, tajniki jak skutecznie umyć szyby by były czyściutkie, pozdrawiam.
PiotrMSC
Początkujący
 
Posty: 117
Miejscowość: Lublin

30 Kwi 2015, 12:56

Zależy z czego masz ubrudzone. Ale ja np. korzystam poprostu z płynu do mycia szyb samochodowych. A jak nie mam, to myję szyby normalnym, najtańszym płynem do mycia zwykłych szyb.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Maj 2015, 21:38

I co uda ci się ładnie pięknie umyć? Jakiej szmatki używasz?
PiotrMSC
Początkujący
 
Posty: 117
Miejscowość: Lublin

10 Maj 2015, 16:48

PiotrMSC napisał(a):I co uda ci się ładnie pięknie umyć? Jakiej szmatki używasz?

Oczywiście że tak. A jeżeli chodzi o szmatkę to używam poprostu albo pieluchę tetrową albo czasem nawet gazetę ( tylko nie twardą, kolorową ).
Kiedyś tez były samochody, które miały szyby, a nie było "specjalnych " płynów do mycia szyb, nie było specjalnych szmatek. Do spryskiwaczy też nie było kiedyś płynów. Mieszało się wodę z np. Ludwikiem. I szyby były czyste.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Maj 2015, 22:54

Prostym sposobem jest skorzystanie z płynu do mycia luster w sprayu. Zawsze go używam do mycia szyb w środku, bo szmatkami łatwo jest je przetłuścić. Kiedyś słyszałem też o specjalnej powłoce, którą można zastosować na szyby z zewnątrz.
Kgut
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Auto: Citroen Xsara

03 Lis 2019, 17:57

CleanTech Glass Cleaner Preparat do mycia szyb w płynie to uniwersalny środek przeznaczony do czyszczenia szyb samochodowych, lusterek, reflektorów oraz innych powierzchni szklanych, plastikowych i laminowanych
Agn
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla sedan, hatchback i TS kombi
    Toyota postanowiła zrezygnować z nazwy Auris – obejmującej w ostatnich latach w Europie kompaktowego hatchbacka i kombi – i powrócić do oferowania Corolli w trzech odmianach nadwoziowych. Rewolucja dotknęła ...
    Lexus UX - nowe wersje specjalne
    Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią ...

03 Lis 2019, 17:58

CleanTech Glass Cleaner Preparat do mycia szyb w płynie to uniwersalny środek przeznaczony do czyszczenia szyb samochodowych, lusterek, reflektorów oraz innych powierzchni szklanych, plastikowych i laminowanych
<reklama>
Ostatnio edytowany przez Kao, 04 Lis 2019, 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Agn
Nowicjusz
 
Posty: 4

04 Lis 2019, 10:47

Ja używam zwykłego płynu do mycia szyb ;)
grzegorek22
Początkujący
 
Posty: 96

04 Lis 2019, 18:22

Zwykły płyn wystarczy i gąbka którą ładnie zmywasz całą powierzchnię szyby i dopiero wycierasz. Ja ostatnio testowałem ciepłą wodę z ludwikiem i nie wiem czy efekt nie jest lepszy niż mycie brudnej szyby płynem do szyb. Zmyłem ładnie całą powierzchnie używając gąbki i jak wytarłem to było zero smug i zajęło mi to mniej czasu. Myjąc płynem do szyb czasem musze poprawiać bo zostają smugi.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!