Na co patrzeć przy zakupie starego samochodu? (125p)

08 Mar 2008, 11:43

Witam

To mój pierwszy post na forum, i chciałbym od razu powiedzieć
że nie znam się dobrze na samochodach to znaczy prawie
w ogóle się nie znam, i właśnie dlatego tu jestem.

Dzisiaj kupuję pierwszy mój samochód będzie to fiat 125p,
postanowiłem go kupić ponieważ nie będzie mi go szkoda
jak się zarysuje czy coś. Przynajmniej się czegoś przy nim
nauczę.

Przejdźmy do mojego pytania.
Na co radzicie mi zwrócić uwagę przy zakupie tego
samochodu ( starego samochodu ) co w nim może być nie tak,
co się psuje i czego nie widać na pierwszy rzut oka, takie
ogólne sprawy.

Pozdro.

Krzysiek
kps
Nowicjusz
 
Posty: 1

08 Mar 2008, 18:59

czy ma prądnice czy alternator, musisz się nim przejechać i sprawdzić końcówki drążków czyli energicznie skręcić w lewo i w prawo, no i sprawdź czy nie ma korozji podwozia, luz w kierownicy, jaki ma akumulator, no i żarówki, wycieraczki itd.
PHAETON SZCZECIN
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin

08 Mar 2008, 19:50

Jak się nie znasz kompletnie na samochodach to nie kupuj starego auta. Stare auta będą się psuć, a jak Ty nie masz kasy i się nie znasz na tym, to może być problem.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

08 Mar 2008, 23:29

Dokładne jak kolega wyżej uważam że tak stare auto niebędzie jeżdziło bez częstego zaglądania pod maskę, oczywiście części do tego auta niesą drogie, ale wymiana ich w warsztacie będzie przewyższała ich wartość.
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

09 Mar 2008, 00:09

Tak ..... rzeczywiście mogą być problemy z kosztami utrzymania tak starego samochodu . Warsztaty już niechętnie naprawiaja takie starocie . Jak trzeba by było zrobić coś z blacharki , to zrobią byle jak lub porządnie , ale wtedy koszty...........Rozumiem że zakup takiego pojazdu jest naprawde niewielki ( koszt zarejestrowania i ubezpieczenia może być większy :lol: ) ale czy warto ? Tym bardziej że jesteś ; zielony ; w motoryzacji i chyba nic nie zrobisz sam . Podejrzewam że taniej będzie kupić bilet na autobus , lub jak potrzeba , zamówić taryfe . Jak już kupiłeś to Ci współczuje.
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Mar 2008, 14:01

to juz chyba lepiej poloneza kupic do tego wiecej czesci jest a cena podobna i nawet mniej pali
tihomax
Początkujący
 
Posty: 122
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Kalkulator średniej prędkości
    Prędkość taką można obliczyć dzieląc wskazania licznika przejechanych kilometrów przez czas pokonania tej drogi. W ruchu jednostajnym prędkość chwilowa, z jaką porusza się ciało, jest równa prędkości średniej. ...