Na co zmienić 10 letniego golfa

13 Kwi 2009, 22:15

Witam. Mam do Was prośbę. Chcę sprawić sobie kolejny samochód. Obecnie jeżdżę Golfem IV z silnikiem 1.9 TDI, który niestety dobija już do 10 lat... Myślę teraz o samochodzie nieco większym 4 lub 5 letnim. Fajnie byłoby by dzielił z moim dotychczasowym pojazdem podstawowe cechy - sprawny, oszczędny i w miarę tani w eksploatacji. Myślę o dieslu, bo w sumie przejeżdżam rocznie 15-20 tys km, ale nie jest to cecha decydująca.
Stąd moja prośba - co Waszym zdaniem mogło by mnie zadowolić. Zakochałem się ostatnio w Mazdzie 6, ale wielu odradza mi tamte diesle (chyba fordowskie).
Co Wy na to?
mantojfel
Nowicjusz
 
Posty: 10

13 Kwi 2009, 22:17

Za ile?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

13 Kwi 2009, 22:22

Skoro tak się przywiązałeś do Golfa, to może zmienić na kolejną generacje ? Mazda 6 całkiem ładne autko i dosyć wygodne już.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

13 Kwi 2009, 22:36

No to moze rzeczywiscie Golfa V? Z tym, ze ceny czesci poki co sa 3 razy drozsze niz do IV no i jednak golf v tez ma spore wady, m.in. bardzo kiepskie kola dwumasowe, czesto padaja, no i wodny lakier-porazka na calej linii ale za to lakier jest przyjazny srodowisku :D . Jesli chodzi o te silniki w mazdzie to nie sa one jakos nadprzecietnie awaryjne, w rodzinie jest taka mazda i zadnych problemow poki co nie bylo.
Forum vw golf V
GOLFV.PL
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

13 Kwi 2009, 22:39

Kubuch napisał(a):Za ile?

A fakt nie napisałem 30-35 tys.
mantojfel
Nowicjusz
 
Posty: 10

13 Kwi 2009, 22:41

bykuu napisał(a):No to moze rzeczywiscie Golfa V? Z tym, ze ceny czesci poki co sa 3 razy drozsze niz do IV no i jednak golf v tez ma spore wady, m.in. bardzo kiepskie kola dwumasowe, czesto padaja, no i wodny lakier-porazka na calej linii ale za to lakier jest przyjazny srodowisku :D . Jesli chodzi o te silniki w mazdzie to nie sa one jakos nadprzecietnie awaryjne, w rodzinie jest taka mazda i zadnych problemow poki co nie bylo.

Autka rosną z każdą generacją, ale Golf V za mały dla mnie, myślę o bardziej statecznym sedanie.
mantojfel
Nowicjusz
 
Posty: 10
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy papamobile Mercedes-Benz dla papieża Benedykta XVI
    Dostarczając papieżowi Benedyktowi XVI nowy papamobile, Mercedes-Benz kontynuuje tradycję, która liczy już ponad 80 lat. Dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars, osobiście przekazał w ...
    Autocasco dla motocykla - o czym pamiętać
    Jazda motocyklem kojarzy się z radością i przyjemnością, jednak nie można zapominać o potencjalnych ryzykach i nieprzewidzianych sytuacjach, jakie się z nią wiążą. Aby finansowo zabezpieczyć się przed ich skutkami, warto ...

13 Kwi 2009, 23:01

To naprawde nie masz sie co bac mazdy,auto naprawde dobre no i dodatkowo jest ladne, jedynie co mi w nim nie pasuje, to deska rozdzielcza, za bardzo pochowane sa te wszystkie przyciski/urzadzenia,
Forum vw golf V
GOLFV.PL
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

13 Kwi 2009, 23:09

bykuu napisał(a):To naprawde nie masz sie co bac mazdy,auto naprawde dobre no i dodatkowo jest ladne, jedynie co mi w nim nie pasuje, to deska rozdzielcza, za bardzo pochowane sa te wszystkie przyciski/urzadzenia,

Ale tak "od serca" bardziej polecalibyście szóstkę z tym dwulitrowym dieslem czy z jakąś (jaką?) benzyną?
mantojfel
Nowicjusz
 
Posty: 10

13 Kwi 2009, 23:26

Od serca wzialbym benzyne, mimo, ze nie spotykam sie z wieloma padnietymi dieslami to o te ctid trzeba bardzo dbac, m.in. czesta wymiana oleju, i spalanie przy normalnej jezdzie takiego diesla to srednio 7-8 litrow, niby mozna zejsc do 6 ale ja nie spotkalem takiej osoby, wiec jak na diesla to nie jest zbyt malo. Benzyna da Ci wiecej radosci z jazdy.
Forum vw golf V
GOLFV.PL
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

14 Kwi 2009, 08:11

bykuu napisał(a):Od serca wzialbym benzyne, mimo, ze nie spotykam sie z wieloma padnietymi dieslami to o te ctid trzeba bardzo dbac, m.in. czesta wymiana oleju, i spalanie przy normalnej jezdzie takiego diesla to srednio 7-8 litrow, niby mozna zejsc do 6 ale ja nie spotkalem takiej osoby, wiec jak na diesla to nie jest zbyt malo. Benzyna da Ci wiecej radosci z jazdy.

Tyko którą benzynę?? 2.5 MZR (170 KM), 2.0 MZR (147 KM), 1.8 MZR (120 KM), 2.3 i 16V Turbo (260 KM)? Bo ten 3.7 to przeginka.
A nie poleciłby mi ktoś czegoś konkurencyjnego dla mazdy - stylowo, klasowo, cenowo? Trochę mnie martwi cena części zamiennych - może niepotrzebnie - wydaje mi się że w tym japończyku to może trochę zaboleć.
mantojfel
Nowicjusz
 
Posty: 10

14 Kwi 2009, 08:44

Może dobrą alternatywą dla 6-tki byłby Accord 2003+; Chociaz nie wiem na jaki egzemplarz zakładana kwota wystarczy...
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

14 Kwi 2009, 08:55

JerzyB333 napisał(a):Może dobrą alternatywą dla 6-tki byłby Accord 2003+; Chociaz nie wiem na jaki egzemplarz zakładana kwota wystarczy...

Raczej niestety nie, trza by z 10 tys. więcej dać...
mantojfel
Nowicjusz
 
Posty: 10

14 Kwi 2009, 09:43

No bez przesady:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

14 Kwi 2009, 11:40

JerzyB333 napisał(a):No bez przesady:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

No niby tak, z tym że 1) raczej chciałbym 2004 (albo nawet 2005) 2) nie kombi
mantojfel
Nowicjusz
 
Posty: 10

14 Kwi 2009, 12:47

Coś stylowego
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Prawie nowy
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł] - wg. mnie jest to samochód najbardziej odpowiadający twoim potrzeba.. Sedan, mało awaryjny (sprawdzone :] ), no i VW, w końcu piszesz, ze golf cię nie zawiódł...
piotreq
piotreq
Zaawansowany
 
Posty: 519
Miejscowość: Bydgoszcz