Na ile można ufać autoryzowanemu dealerowi?

Na ile można ufać autoryzowanemu dealerowi?

10 Sie 2008, 22:08

Witam.

Zamierzam kupić 2-letnią megankę u dealera Renault. Wszystko wydaje sie być idealne: auto, cena itp. Celowo szukam u autoryzowanych dealerów ponieważ nie znam się na samochodach i ich "weryfikacji przed zakupowej".

W salonie, w którym byłem oferują pełną obsługę (sprzedaż + kredyt + ubezpieczenie + przegląd przed zakupem).

Zastanawiam sie jednak na ile mogę ufać w ciemno. Czy w salonach firmowych "wałki" się nie zdarzają? Czy mogę wierzyć, że to co mówi sprzedawca jest prawdą?

Czy powinienem podjąć dodatkowe kroki typu przegląd w niezależnym warsztacie? Jakim? Nie znam "zaufanego" mechanika, który mógłby mnie wesprzeć. Podobnie nie mam warsztatu, którego pracownikom bym w pełni ufał.

Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję :)
lukwol
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Mazda CX-5, nowa generacja modelu Mazda CX-5, nowa generacja modelu
    W środę czyli w przeddzień salonu w Los Angeles, Mazda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu CX-5. Ten kompaktowy SUV w 2012 roku dał początek nowej, wielokrotnie nagradzanej gamie modelowej marki, wykorzystującej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006