Na ile można ufać autoryzowanemu dealerowi?

Na ile można ufać autoryzowanemu dealerowi?

10 Sie 2008, 22:08

Witam.

Zamierzam kupić 2-letnią megankę u dealera Renault. Wszystko wydaje sie być idealne: auto, cena itp. Celowo szukam u autoryzowanych dealerów ponieważ nie znam się na samochodach i ich "weryfikacji przed zakupowej".

W salonie, w którym byłem oferują pełną obsługę (sprzedaż + kredyt + ubezpieczenie + przegląd przed zakupem).

Zastanawiam sie jednak na ile mogę ufać w ciemno. Czy w salonach firmowych "wałki" się nie zdarzają? Czy mogę wierzyć, że to co mówi sprzedawca jest prawdą?

Czy powinienem podjąć dodatkowe kroki typu przegląd w niezależnym warsztacie? Jakim? Nie znam "zaufanego" mechanika, który mógłby mnie wesprzeć. Podobnie nie mam warsztatu, którego pracownikom bym w pełni ufał.

Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję :)
lukwol
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co może zamarznąć w naszym samochodzie? Co może zamarznąć w naszym samochodzie?
    Co w samochodzie jest szczególnie wrażliwe na niską temperaturę? Jak sobie poradzić z typowo zimowymi problemami? Poniżej prezentuję kilka odpowiedzi które mogą okazać się przydatne wielu kierowcom. Głównym ...
    Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu
    Skuter to idealny środek transportu dla tych, którzy chcą ominąć korki i nie korzystają z komunikacji miejskiej. Po niedawnej nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, popularność małych motocykli gwałtownie wzrosła. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW C evolution, skuter elektryczny, stopka centralna
      Fabryka Opla w Polsce - GMMP
      Volkswagen Passat b5 lift, widok z tyłu
      Paweł Mądry - VW Golf II